Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló egyedül elvan?

Egy ló egyedül elvan?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lovat, és mivel 2 db már sok lenne nekem, úgy döntöttem, egyet szeretnék csak. Tudom, hogy a ló ménesben érzi magát biztonságban, tudom, hogy jó lenne neki más lovak társaságában felnevelkedni...stb! Azt úgy meg lehet oldani, hogy maga tartok egy lovat? Ha minden nap egész délután vele lennék, akkor sem lenne neki jobb? Két lovat nem tudnék tartani, ezért kérdem.
2014. okt. 21. 18:46
1 2
 1/11 KGabi0000 ***** válasza:
A ló ménesben él és Te nem pótolhatod egy fajtársát sem.Inkább bértartásban tartsd lovardában vagy ha megoldható,akkor beszélj össze valakivel,akinek van lova és fizess neki,amiért nála tartod,mivel a lónak nem jó egyedül.
2014. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokan tartanak otthon magányosan lovat. A szociális igényeit tekintve ez semmiképp sem jó neki, akkor sem, ha sokat vagy vele - egy ember nem jelent olyan társaságot neki, mint egy hasonforma állat állandó jelenléte. Lehet, hogy hosszútávon ez egy kis problémát eredményezhet, ha pl terepen idegen lóval,lovakkal találkoztok, bár ez attól is függ, hogy milyen beállítottságú a lovacskád: nekem pl az a tapasztalatom, hogy az omega típusú lovak (a rangsor legalján tengődők) megkönnyebbülnek, ha nincs másik ló a közelükben, mert félnek a többi ló állandó jellegű piszkálásától. (Bár az ő esetükben is szerencsésebb, ha inkább egy hozzájuk hasonlóan jámbor jószágot azért kapnak maguk mellé - omega vagy sem, neki is kell a társaság!)


Kecskét, juhot, kicsike pónit sem tudtok bevállalni mellé? Mindhárom jószág igénytelen a tartást tekintve, egyik sem igényel abrakot, nyáron elvan a legelőn, télen szénát igényelnek, ez utóbbit azonban úgyis vesztek a nagy lovatoknak. Ha van lehetőségetek ilyesmire, szerintem legalább egy kecskét szerezzetek be!

2014. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a kecske nem társaság a lónak, maximum annyira, mint neked egy kutya!


nyilván én is szívesebben élnék a külvilágtól elzártan egy kutyával, mint segg egyedül, de biztos szociális problémáim lennének ember társaság nélkül.


azt kéne megérteni, hogy az, hgoy valaki 2 db lovat tart otthon az is csak egy végső megoldás, az se normális nekik egyáltalán, az is csak a legminimálisabb igény, egyedül egyszerűen nem jó nekik.


tarthatod egyedül, a törvény nem tiltja, de rengeteg rossz szokás, akár betegség is kialakul, nem tud úgy ellazulni egyedül sosem, mivel magára kell vigyázni 0-24-ben, nincs aki lesse neki a ragadozókat, amíg ő huny egyet. enni se eszik úgy az egyedül tartott ló, szóval mindenképpen rossz neki.

2014. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha eljártok más lovak közé, túrákra, találkozókra, akkor ideig-óráig meglenne. A legtöbb ember nem tud 4-5+ lónak otthont biztosítani, sokan vannak úgy, mint te, de nyilván azért nem ideális hosszútávon.

A póniról csak annyit: 3 lovam fúj, prüszköl, oldalaz a kisebb póniktól, egyszerűen nem tudják őket hová tenni.

2014. okt. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem tudsz tartani?! Egy shetland póni havi 3-4 ezer Ft, ne akard már bemesélni, hogy nincs annyi pluszban!
2014. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg "csak" egy csődöröm van. Állásból (0-24) kupecektől mentettem. 1,5 éve van velem. Azóta az ütött kopott, sovány, félénk kis lovacska igazi energia bombává változott. Nem így terveztem, hogy egyedül lesz, de közben megszűnt a munkahelyem, stb. Köszöni jól van. Se betegség, se rossz szokás. Heti 5-6 nap edzünk. Ugyan én nem pótolok egy ménest, de igyekszek változatossá tenni az életét.

Az, hogy egyedül "retteg" bizonyos egyedekre biztos igaz, de például ő már annyira megszokta a környezetét, hogy bármikor ha olyan kedve van neki állni szunyókálni egyet. Biztonság érzet, semmi más.

Az egyik válaszolónak pedig, gyanítom, hogy a kérdező sem rendelkezik x méretű legelőkkel. :) Akkor nem igen lenne túl nagy gond még 1-2 lószág.

2014. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy lehet mellé kecske, borjú, póni stb stb...! De azoknak is hely kell! És tudjátok én városban lakom, és szerintem senki nem szagolná szívesen a kecske, vagy a borjú szagát. A shetlandi pónit meg NEM 3-4 EZER FORINT TARTANI!! Azt is kell patkolni, körmölni, foglalkozni kell vele és még soroshatnám!


A legutolsó válaszolónak köszönöm!

2014. okt. 21. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, felvetettél egy kérdést, mi pedig válaszoltunk rá. Néhány válaszoló stílusát leszámítva, nem hinném, hogy megsértettünk volna azzal, hogy javasoltuk: azért legalább egy kisebb négylábút vállalj még be a lovad mellé. Tettük ezt úgy, hogy feltételeztük, nem városban kívánod tartani a lovat.


Bár városban én úgy tudom, hogy nem is lehet, mert önkormányzatilag van meghatározva, mely városrészeken mely kategóriájú állatokat lehet tartani. Ennek javaslom nézz utána, mielőtt beruházol egy lóra, mert később komoly problémáid születhetnek belőle, ha egy jóakaród fogja magát, és felnyom.

2014. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én csak azt nem értem, hogy ha városban laksz és nem egy tanyán, földekkel, tehát a takarmányt magadnak nem tudod megtermelni, és nem a pénz az akadály elsősorban, hanem az idő, a hely és a szag, akkor miért nem jobb bértartásban tartani, ahol a ló lótársaságban van, neked pedig sokkal, de sokkal több időd marad.


bértartás vidéken már 30.000-től van, de ridegtartást még bp közvetlen közelében is simán találsz 35-ért és akkor a szabadidőd lovaglással, lovazással töltheted, nem pedig trágyázással, bála gurigatással, stb.


a lovad sokkal kiegyensúlyozottabb lesz, te pedig ha rossz idő van, beteg vagy, el vagy havazva, akkor tudod, hogy a lovad el van látva és nem kell vele foglalkozni.


tény, hogy olcsóbb még vásárolt takarmánnyal is otthon tartani a lovat, de egy csomó beruházás az elején, főleg városban, ahol követelmény a betonozott trágya tároló, ahhoz, hogy tényleg olcsóbb legyen fel kell halmozni az egész éves szénát / szalmát (ha boxban van, vagy almozod a beállót), mert ha télvíz idején veszed a takarmányt, akkor az rohadt drága ám!


szóval ezt a lehetőséget is érdemes megfontolni!

2014. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint írták, a ló társas lény. Én itthon tartok lovat 17 éves korom óta, 6 éve. Falun lakunk, hatalmas területünk van a lovak számára. 2 lovat tartottunk, az egyik, mielőtt ide jött hozzánk, mén volt, nem volt közvetlen társa, de lovardában volt. Elhoztuk, kiheréltettük, kapott egy heréltet maga mellé. A társa 2 hete elpusztult, azóta depressziós a lovam. Egy héten belül társat kell neki szereznem, mert hihetetlen mértékben romlik az állapota, mióta egyedül van. Ezt csak azért írtam, hogy lásd, ha olyan helyről is hozol lovat, ahol nem voltak társai, akkor is sokkal egészségesebb neki a társ. Ha ezt nem tudod neki megadni, akkor valóban a bértartás lenne a jobb megoldás. Amúgy ha tehetném, ha lenne olyan lovarda a környéken, ahol megfelelő szolgáltatást nyújtanak, én elvinném az enyémet oda. 2 lóval lovaglás nélkül napi 4-7 órám ment el, reggel etetés, trágyázás (suli mellett fél 5-kor kelés, hogy elérjem a 7 órás buszt!!!), legelőre ki, hazaértem, lóápolás, legelő takarítás, esti beetetés, lovak behordása, istálló takarítás, 2 lóval is 3 hetente üríttethettem a trágyatárolót, mert megtelt, csak kocka bálákat vásárolhattunk, mert a körbálát 17 éves nőként nem tudtam pakolni. Rengeteg munka, rengeteg idő egy otthon tartott ló, ráadásul 17 éves korom óta nem volt olyan, hogy elmegyek egy hétvégére a balcsira és társai. Gyönyörű dolog az otthon tartás, de hihetetlen munka, annyi, amennyire nem számítottam, mikor a saját istálló mellett döntöttünk. A városban történő lótartás pedig nagyon macerás, trágya- és takarmánytárolónak, beállónak van hely? Ezek nem csak városban, hanem városon kívül is kötelezőek, meg kell oldani a trágya szállítását is.


A társra visszatérve, egy shetlandinak valóban nincsen 4-5 ezer forintnál nagyobb költsége. Patkolni nem kell, körmölni havonta egyszer, mint a nagylovat, az 3 ezer körül van. Ez mellett a sheti elvan kinn ridegbe, szinte semmi plussz takarmány nem kell neki, "igénytelen" állatok. Ezen kívül évente kell oltás, félévente féreghajtó. Teszem hozzá, egy birkának is kell oltás, féreghajtó, mert a nagylovat ugyanúgy fertőzheti, mint a póni, és egy birkának elképesztő összegeket kell költeni a gyapjának a rendben tartására és nyítására. Magyarul ugyan úgy havi szinten 4-5 ezret egy birkára is kell költeni, és akkor még nem említettem, hogy milyen macerás a birkabogyókat összeszedni, mennyivel egyszerűbb a ló után tisztán tartani a lehelőt, istállót. Én személy szerint kecskét a szarva miatt abszolút nem raknék a lovam mellé, elég idegbetegek tudnak lenni, nem bíznék meg benne. Borjú már sokszoros költséget jelent, már csak a méreteiből adódóan. Egyébként ha akármijen más fajt teszel a ló mellé, nem kielégítő számára. Olyan, mintha egy magyar kisiskolást egy német mellé tennének. Gyerek, gyerek, de nem ismerik egymás nyelvét. Lónak ló a társa, akkor teheted boldoggá, ha megoldod.


Amin még érdemes gondolkodnod, hogy a környéken nincs-e valakinek lova. Hátha tudnátok együtt tartani őket, akár nálatok, akár náluk.

2014. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!