Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire bélelt takaró kell...

Mennyire bélelt takaró kell télre?

Figyelt kérdés
Van már egy lovam, őt nem takarózom télre, elég a bundája. De veszünk mellé egy sportlovat, akit már ősz eleje óta takargatnak, hogy ne nőjön szőre télre és hamar száradjon le, és nem is nőtt neki. Szeretnék venni neki takarót, de nem tudom, mennyire kell bélelt? Boxban lesz tartva, szélvédett helyen, de fűtve nincs. 200-500 grammos takarókat találtam, és fogalmam sincs, melyik kell nekünk :(

2014. okt. 21. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos én a helyedben akkor kettőt vennék neki: egyet a legelőre/karámozásra, ez legyen a vastagabb, a jobban bélelt, egyet pedig az istállóba.


Istállóba elég egy vékonyabb is. Hiába, hogy nincs fűtve (ami egyébként nem baj, én a fűtött istállótól jobban félnék), de a ló ideális hőmérséklete, amin tökéletesen érzi magát, a 14-15 fok. Ha az istállóban 0 és 10 fok közötti a hőmérséklet (általában ennyi szokott lenni, mert a lovak "befűtik maguknak"), bőven elég neki egy ilyen takaró.

2014. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én úgy értelmezem a ló nem lesz takarózva... ellenben akkor sem árt 2 takaró, mert ha csak 1 van, akkor nem tudsz mit rakni rá, ha lesz valami azzal az 1-el.

ha boxban van, simán belefekszik a pisijébe, lehet, hogy elszakad, bármi van, varrni, mosni kell, kell egy másik amit addig rátehetsz, mert ha folyamatosan éjjel-nappal takarózva lesz még az istállóban is (amúgy szoktak ilyet? :o) akkor takaró nélkül megfázik!

2014. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsánat, rögtön az elején elírtam, szóval úgy értelmezem nem lesz karámozva...
2014. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Boxba vékony istállótakarót vegyél, ne meleget, mert különben aláizzad és attól fázik meg, hogy a nedves talaróban áll. Polár tökéletes lesz. Kintre vehetsz neki vastagat, az enyémnek 300 gramm a töltete, jó vastag, meleg.
2014. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!