Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csikót szokatni kell a...

A csikót szokatni kell a kötőfékhez (rádaom-leveszem), vagy ráadom és rajta lehet éjjel-nappal?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szoktatni kell bizony. Én egy lovat sem láttam ami meghagyta volna egyből. Először csak megszagoltatod vele, kicsit ráteszed, is kapod. aznapra elég. utána fokozatosan. én rajta hagyni majd csak vagy 2-3 hét múlva hagytam teljesen. Volt hogy fél napig rajta utána le.
2014. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenki mast mond. Adtam mar ra,semmi gond nem volt,kicsit razta a fejet,de elvolt vele,szopott is. De mivel utalt erte,hogy raadtam,nem engedett magahoz,alig tudtam levenni,meg egyaltalan becserkeszni a lovat.
2014. okt. 22. 21:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Jajj,meg el is aludt benne felig, allva!Olyan kis a,azatosnak tunt,mint aki beletorodott,nem latszott rajta,hogy zavarja.
2014. okt. 22. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Vedd le, rakd föl minél többször, minden nap. Szokja csak.
2014. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én felügyelet nélkül sose hagytam rajta, csak amíg ott vagyok, féltem, hogy fennakad valamiben és a kis hülye csikó simán megrántja magát, ha mondjuk egy faágon fennakad vele. vigyázni kell!


egyébként meg ez így van, eleinte utál érte, aztán megszokja.


főleg, ha pl hordod majd ki az anyjával mondjuk terepre, hidd el, dugni fogja a fejét a kötőfékbe, hogy mehessen!

2014. okt. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
SOHA nem hagyunk a lovon kötőféket éjjel-nappal. Csikón meg pláne.
2014. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csikóra én is veszélyesnek tartom éjszakára,de mondtak már nekem olyat,hogy egyszer ráadom,oszt jónapot.

Viszont sok lovat megkötnek éjszakára a beállójukba,azokon kell lennie kötőféknek,máshogy nem tudná kikötni. Az enyémen is van mindig.

2014. okt. 23. 12:29
 8/10 A kérdező kommentje:
5.! Ez a feltételes reflex-kialakítás marha jó,eszembe sem jutott. Így fogom csinálni,mielőtt kiengedem őket a nagy karámba,ráadom. Előbb-utóbb összekapcsolja a pozitív történèssel.
2014. okt. 23. 12:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Nappal is ugyan úgy beleakadhat mondjuk a saját hátsó lába, vagy feakadhat bárhová, és egy csikó nem biztos, hogy el tudja tépni. Hogy mi lehet belőle, azt nem részletezném (azt meg pláne, hogy mi lehet abból, ha mindez a szakíthatatlan, ámbár rettentő divatos pink csomózott kötőfékkel történik).


Amiket megkötnek éjszakára (aminek mondjuk nem látom értelmét), azokra megkötés előtt fel tudják adni. Ugyan úgy, ahogy amikor a karámban elengedik őket, leveszik és amikor bevezetik őket, felteszik.

2014. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk megkapta és rajta volt állandóan. Naponta mentünk megfogtuk, vezetgettük egy kicsit, felvettük a lábait. Kénytelen volt korán megszoknia, mert 2 hetesen már az anyját kocsiztuk és mellé kötöttük. Amúgy semmit nem csinált, kétszer megrázta a fejét és tudomásul vette, hogy ez van.
2014. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!