Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 15 és 20 év közötti ló,...

Egy 15 és 20 év közötti ló, már öreg ahhoz, hogy munkában legyen? Vagy öreg ahhoz, hogy újra munkába álljon?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Sok mindentől függ, hogy milyen állapotban van ilyenkor, de ha megfelelően van tartva, akkor még simán lehet vele dolgozni.
2014. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18 éves a lovam és köszöni szépen remekül van, jól bírja az egész napos terepeket, túrákat, síkmunkát. Persze hozzá kell igazítani a bemelegítést és a tempót, de nagyon jól elvan. Amatőr ugróversenyeken látni sok idősebb lovat, melyek régebben hivatalosan is ugrottak és ők is képesek ugyanúgy pörögni a pályán.
2014. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17 éves kancám még megy ugróban, militaryban. Köszöni jól van, ereje teljében, szívesen dolgozik, meg nem mondanád, hány éves.
2014. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én lovagolni járok egy 24(!) éves lovon (ez a lovaknál nagyon öreg), de a ló mégis szivesen megy, sohasem ellenkezik, és nagyon szeret vágtázni! Régen versenyló volt, napi szinten foglalkozva van vele jó formában van tartva. (angol telivér)
2014. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm 24 éves ménje még gyerekek alatt megy díjlovagló versenyeken és szuper jól bírja! Ha pár napig nem ülnek rá, még le kell futószárazni, különben úgy bakol, ha tele van, mint egy csikó! :-)
2014. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehetőségem nyílt megvenni egy 17 éves furioso heréltet, ami nincs munkában már 1 éve, mert a gazdája szerint öreg hozzá. Mivel első ló, gondoltam megnézem, meg is néztem, egyáltalán nem látszik rajta a kora. Le lett futószárazva elég szépen mozog. 1 órára fel is ültem rá és úgy néz ki jól kijövünk. Persze nem lett agyonhajtva. Látszik rajta, hogy 1 éve nem dolgozik, kicsit el van lustulva.
2014. okt. 25. 16:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem róla a lovardába az oktatót, aki azt mondta, hogy 17 évesen már öreg, hogy dolgozzon.
2014. okt. 25. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Hobbira tökéletes, (sokan ilyen korú lovakkal rendszeresen versenyeznek, ismerek sok ilyen lovat) persze csak ha nem amiatt állították ki régebben a munkából, mert betegsége van. Akármennyire megbízható én kimennék egy állatorvossal megnézetném a lovat, hogy bizti nincs-e baja. Egyébként az edzőmmel, mikor nem pályán lovagolok a 18 éves kancáján szokott kijönni, 4 órás terepeket is megyünk, vágtával mindennel és mégis majd kicsattan az erőtől. Egy most 22 éves lovon tanultam lovagolni, nagyon jól bírja még most is, persze a lovarda vigyáz rá. Persze ha megveszed és visszaveszed a munkába a lovat, akkor azt fokozatosan, hogy ne sérüljön le a hirtelen túl sok tehertől!
2014. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a ló múltjától is függ. Láttam olyan lovat, amelyik 17 évesen kinézett úgy, mint egy 24 éves zörgőcsontú gebe.

Pl most facen is láttam hirdetve egy 19 éves lovat, de csóri annyira öregnek tűnt, de lehet azért mert kb kint volt mindene, meg a lábai is be voltak szűrődve, meg olyan kis csufi volt.

Hobbira, illetve első versenyekre tökéletes lehet egy 17-18 éves ló. Kérdés, hogy neked mik a céljaid? Hacsak hobbiznál, meg ilyen kis ügyességiken indulnál, arra tökéletes egy idősebb ló is, de ha komolyan rá akarsz gyúrni, akkor meg nem árt egy fiatalabb.

Amúgy iskolalovagoltatásra még jó egy 17 éves ló, amennyiben a lábai és a háta engedi, persze nem napi 4-5 órában, hanem mondjuk napi 2 neki bőven elég.

2014. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Állatorvos látta egészségügyileg rendben van. Hobbira kell csak.
2014. okt. 25. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!