Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy veszem észre legkönnyebbe...

Hogy veszem észre legkönnyebben, hogy a lovam jó vagy rossz lábon vágtázik?

Figyelt kérdés
Olvastam valami olyasmit, hogy a külső lábán ülök, vagyis amikor a csipőmet tolom előre azután "ülök a külső lábon". Aztán megint tolom előre a csipőmet... a belső lábán vágtázik, de a külsőn "ülök". Nem tudom értitek.
2014. okt. 26. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lenézel a vállára. Amelyik előrenyúlik, arra a lábra vágtázik. Közben figyeled az érzést és később próbálod megmondani anélkül, hogy lenéznél.
2014. okt. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nekem is gondom :) Egyelőre még nem érzem.


Viszont egy kérdés, így a kérdés alá: ha bal kézen vagyok, és a bal válla nyúlik jobban előre, akkor bal vágtában van a ló, tehát jó lábon? Tehát a belső vállának kell "nagyobbat" mozdulnia, ugye?


Terepen, ahol nincs külső és belső oldal, teljesen mindegy, melyik lábra ugrott be/ugrattam be? Aztán ha az az egyenes vonal kanyarodik valahol, akkor mi van? Át kell ugratni, ha pont úgy jönne ki, hogy rossz lábra kerül a ló, vagy megcsinálja rossz lábon, és kész, vagy ez hogy működik? 8-)

Bocsi a túlagyalásért, csak felötlött bennem.

2014. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Arra a lábra vágtázik amelyik elörébb van egy picit... de ezt csak úgy veszed észre ha figyeled a ritmust és lenézel vágtázás közben
2014. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a 2. válaszolónak üzenem, hogy igen, úgy van, ahogy írod, tehát ha bal kézre akarsz vágtázni, akkor a bal lába van belül, a bal eleje nyúlik előrébb.


terepen érdemes figyelni azért, hogy melyik lábra ugrik be magától, mert minden lónak van egy kedveltebb oldala és néha nem árt a másikra is beugratni. legalábbis én a saját lovamnál ezt csinálom, hogy figyelem és ha már mondjuk 3x bal lábra ugrott, akkor következő alkalommal jobb lábra ugratom be.


ha kanyarodik az út és ezt előre tudom (márpedig többnyire tudom, mert nem sok olyan út van 60 km-es körzetbe, amin ne mentem volna még), akkor direkt arra a lábra fogom beugratni, amerre majd kanyarodik.


ha 2 kanyar is van benne, egy balra, egy jobbra mondjuk, akkor beugratod bal lábra, a bal kanyarnál így jó lesz, aztán mikor jobbra kanyarodik az út, akkor ha a ló képzettsége olyan átugratod, ha nem olyan, akkor jó esetben átugrik magától (főleg, ha élesebb a kanyar), ilyenkor hajlamosak félig átugrani és akkor elkezd keresztbe vágtázni... de az is lehet, hogy nem ugrik át és akkor rossz lábon csinálja meg a kanyart, akkor se történik nagy tragédia.


ha igényes vagy és figyelsz, vigyázol a lovadra, akkor célod, hogy kanyarban jó lábra menjen, ahogy ügetésben is ha jön egy kanyar átülsz a másik lábára, hogy fordulásnál arra könnyíts, ha meg letojod, akkor vágtázik ahogy vágtázik.


de amúgy ez a jó lábra vágtázás nem egy ember által kikényszerített dolog, a lovak ösztönösen vágtáznak így, ha kergetőznek a karámban akkor is átugranak másik lábra egy-egy éles kanyarnál. szóval a legtöbb ló átugrik magától, ha kanyarodik az út és nem azon a lábon volt.

2014. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem "kell" átugratni a lovat terepen, persze el lehet vele szórakozni, addig is gyakorol az ember, de nincs jelentősége, a ló biztonsággal tud közlekedni bármelyik lábán, minden irányba. Az enyémnek jobb lábra pl. elég problémás a dolog, magától sosem ugrik be arra, futószáron sem és nem is ugrik át. Egyszerűen gyengébb az az oldala, nehezebb neki, így erre külön gyúrunk.
2014. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!