Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek egy olyan oldalon,...

Szerintetek egy olyan oldalon, mint a Jófogás. Ott lehet lovat venni, vagy nagyvalószínséggel csak kupecok vagy hasonlók kereskednek ott?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, én ha eladnám a lovamat, nem egy ilyen oldalon hirdetném. Ha korrekt lovat szeretnél, szerintem ne ott nézelődj, inkább akkor már a lovasok.hu, vagy fészbukos csoportok.
2014. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szerintem lehet lovat venni.. Csak az eladót alaposan kérdezd át, kérd meg, hogy küldjön képeket. Nézd meg alaposan, hogy ugyanaz-e a ló. Kérdezd meg az embereket esetleg facen lovas csoportokban, vagy ismerősöktől, hogy tudnak-e róla valamit. Ha megbízható, és te is megbizonyosodtál róla, akkor mehet a lónézés. Sajnos sok ilyen van, de nem csak jófogáson, hanem lovasok.hu-n is vannak sajnos ilyenek. Ez a mai világ..

De ez csak az én véleményem. :)

2014. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
De jól gondold meg, mert a csalók és kupecek szívesen látogatják az ilyen oldalakat, és hülyítik az embereket. Az is előfordulhat, hogy más lovat hirdetnek, nézd meg más oldalakon is. Egyébként egyetértek az elsővel.. Ha nekem lenne lovam, és esetleg (bár nem hinném) eladásra kerülne a sor, biztos, hogy nem ilyen helyen árulnám.
2014. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Válaszokat köszcsyyyy. :))))))))
2014. okt. 27. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Mióta a lovasok zsidót játszik azóta egyre többen rakják fel oda hirdetni az állatot, mert ugye ott tud ingyen képet mellékelni. Én pl onnan néztem sehtlend pónit, teljesen egéséges kis állat, és fordítva, attól hogy valami dedikált lovas oldal még ott is átverhetnek.
2014. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. okt. 27. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:

akik azt írják, hogy ők nem ott hirdetnék, az oké, de egy internethez egyáltalán nem értő falusi 60 éves paraszt embernek miért ne lehetne egy jó eladó lova. attól, hogy ott hirdeti valaki nem biztos, hogy kupec.


én ha el akarnám adni a lovam ott is meghirdetném.


kupecek pedig a lovasok.hu-n is vannak és mellesleg kupectől is lehet teljesen jó, egészséges papíros lovat venni, más kérdés, hogy ő keres azon, de ha én lovat veszek az a fontos, hogy jó lovat találjak, jó áron, hogy ezzel támogatom 1 esetben egy kupec munkásságát, hát azt pont letojom..

2014. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ohhhh, mily konkrét válasz :DD :O

Erre vártam *-*

2014. okt. 27. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt megveszed, meg kell nézni, esetleg állatorvossal megnézetni, és le kell kérdezni a sütési- és chip adatokat, akkor nem lehet gond, bárki az eladó, és bárhol hirdet.


A 60 éves parasztbácsis példával teljesen egyetértek, ha nem telivérekre, és sok nullás árú versenylovakra vágysz, akkor kis körültekintéssel a fent említett oldalakon, és hasonlókon is megtalálhatod az "igazit".

2014. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mivel rosszabb pl. ez a hirdetés:

[link]


mint ez:

[link]


általánosítani mindig lehet, de a lovasokon is ugyanúgy vannak írástudatlan kupecek, az meg a másik, hogy a szerencsétlen ló nem tehet a gazdájáról.


pl itt többen leírták már, hogy útlevél, meg útlevélbe ragasztott oltás matricák nélkül meg se nézné a lovat.


én pedig azt gondolom, hogy nyilván egyszerűbb egy útleveles lovat megvenni, de ha álmaid lovának épp nincs útlevele, ne ezen múljon már, majd te chipelteted, elvégzi a doki az alapimmunizálást és már van is egy oltott útleveles lovad.

ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy itt írtátok, akkor azok a lovak, amik "rossz" helyen voltak eddig, mostantól életük végig kupeckézen kell tengődniük, mert csak őket nem zavarja, ha nincs papír?

2014. okt. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!