Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kis bálás szalmából mennyi...

Kis bálás szalmából mennyi kell télre 2 lónak?

Figyelt kérdés
5-6 hónappal számolva,míg hideg van.
2014. okt. 27. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Kockabála?
2014. okt. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Téglalap alakú,nem tudom,hogy azt kockabálának hívják e.
2014. okt. 28. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mennyit vannak karámban, mert nem mindegy, hogy csak éjszaka vannak bent, vagy szinte egész nap. Kockabála és kockabála között is nagy méretbeli és súlybeli különbség van.

Nekem 1 lóhoz 1 napra simán elfogyott 1 db, de azok elég kicsik voltak, szóval szerintem 200 db minimum kell.

Egyébként aránytalanul drága a kisbálás széna/szalma. Egy körbála szűk egy hónapig elég volt nekem, és az 3-4000 ft...

2014. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kornyeken csak kisbalasat talaltunk,messzebb meg nem kerestem. Napkozben karamban vannak,csak inni jarnak be. Csak ejjel tragyaznak be es csak 1 sarokba.
2014. okt. 28. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Kis kockabálából én minden alomcserekor számolnék 2 bálát, akkor nagyon jó puha, meleg helye van a lovadnak. Az enyémek is karámoznak napközben, így tapasztalatból mondom, hogy teljes alomcserét hetente egyszer, max. kétszer elég végezni. Vagyis ha kétszer almozol és mindkétszer beszórod a két báládat, akkor lovanként négy bála per hét.
2014. okt. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na,most fogyott el egy bala. Es booosegesen szortam,ami tragyas,pisis volt,csereltem,amugy mindennap kitragyazok.Vagyis 4 nap/bala,az durvan 2 bala/het. 8bala/ho=48 bala/fel ev. Woww,pont annyi van most. Na de inkabb tobb legyen,meg veszek. Hat igen,ezt ki kell tapasztalni,minden bala mas meret,ez akkor nagynak szamit.
2014. okt. 29. 20:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Most latom,lovankent 4 bala/het,az akkor heti 8 bala....kb a nyakukig erne,ki se latnanak :)))
2014. okt. 29. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!