Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy álljak neki?

Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam egy 11hònapos csikòt... Az a problèma hogy amikor pucolom nèha csipked...ès amikor vezetem nagyon rakoncátlan...


válaszotokat előre is köszönöm :)



2014. okt. 28. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Menj el egy lovardába ahol megtanìtják mit kell csinálni, tömören ennyi.
2014. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A problèma az h a környèken egy ilyen lovarda sincs
2014. okt. 28. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nem tudod hogy bánj egy csikóval, nem is kellett volna megvenned/kapnod.. elég felelőtlenség. de ha már így alakult: a csipkedésről én azonnal leszoktatnám, később nagyobb baj lehet belőle. szólj rá, ha továbbra is csipked egy picit csapj az orrára. nem azt mondom, hogy verd meg! a vezetést gyakorolni kell, minél jobban elfogad és megbízik benned, annál jobban fog menni. csak ha ugrál, akkor is tartsd meg, ne engedd neki hogy kitépje magát a kezedből. de ami a legfontosabb, és minden lóhoz, csikóhoz elengedhetetlen: a türelem. ezt soha ne felejtsd el, főleg egy csikónál, akit most gondolom kiszakítottak a megszokott kis világából. hagyd hogy lenyugodjon, érd el hogy bízzon és tiszteljen, és nem lesz vele gond.
2014. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Èrtem... Èn belovagolt pacit szerettem volna de így alakult... 4napja kaptam szerintem mèg idő kell neki
2014. okt. 28. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
legalább belovaglásig még összeszoktok :) 2 év alatt nagyon sok mindent el lehet érni a lóval míg oda kerül hogy lovagold. csak ne hagyd, hogy a fejedre nőjön :)
2014. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs lovarda a környéken, edző, vagy legalább komolyabban lóhoz értő ember biztosan akad. Nem a szomszéd Pista bácsi, mert lehet, hogy száz éve lova van, de nem fetétlenül fog jó tanácsot adni. Hívj egy szakembert, aki esetleg majd amikor belovaglásra kerül a sor is segít, hogy elmondja, megmutassa, mit hogyan csinálj. Hová valósi vagy?
2014. okt. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!