Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam hülyét csinál belőlem!...

A lovam hülyét csinál belőlem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A lovam akár istállóból akár karámból hozom ki/vezetem be mindig eltépi magát és a 5-6 méterre levő fűhöz vágtázik. Nem tudom megtartani mert hatalmas ereje van és felcsapja a fejét;kifordul majd elvágtázik. Ha meg tudom tartani akkor meg rámfordul. Már félórákig vezetem be/ki a karámba. Próbáltam hivni féfit hogy ő talán majd meg tudja tartani de neki se sikerült;illetve rá is fordult a lovam. Az egyetlen megoldás a lenevelés lenne. Hogyan csináljam? (ezen kivül normális)

2014. okt. 28. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
vezesd ágaskodóval, úgy nagyobb hatással vagy rá. Illetve kérdés, hogy a szokásos egész nap tudnék enni miatt rántja ki magát a kezedből, vagy lehet, hogy éhes?
2014. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Gyúrj
2014. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem itt egyértelmű, hogy nem tisztel a lovad. mutasd meg neki, hogy erősebb vagy mint ő. ami persze nem igaz, de elhiszi. én azt mondom, vegyél egy csomózott kötőféket, tedd rá, és gyakoroljátok ezt a dolgot. arra figyelj, hogy a csomózott kötőfék vékony, és nincs szakadási pontja. az orrán lévő 2 csomó segítségével könnyebb megfogni a lovat. ráteszed, fogsz egy hosszabb vezetőszárat, és kiviszed oda, ahol ezt szokta csinálni. már ha el akar menni mellőled, egy határozott mozdulattal húzd vissza. ha erre ő még erőszakosabb legyél te is az. ha ágaskodik, azonnal húzd le a földre. de nagyon figyelj oda, mert nem játék ez a kötőfék, csak kiképzésre használd, meg lovagláshoz, de soha ne hagyd rajta karámban, boxban se, és ki sem szabad vele kötni a lovat. még annyit hogy ha kezd erőszakosabb lenni a lovad, akkor fokozatosan erősítsd a segítséget a kötőfékkel, ne hirtelen. ha valami nem érthető írj privátban, most nem vagyok a toppon, de szívesen segítek, én is ilyesmi helyzetbe voltam, nekem bevált módszer volt.
2014. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Hagyd egy kicsit legelni minden alkalommal, a lovak nagyon szeretik a füvet. 10 perc legelés után simán veled fog menni akárhova.
2014. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg tapasztalt szakembert,vegye kézbe a lovat és téged is tanítson meg arra,hogyan veheted át a lovadnál a vezéri szerepet.
2014. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hu,nem semmi egy paci! Az en dilisnek kikialtott lovam ehhez kepest kiscica. Az egyik valaszolo tok jol leirta. Egyebkent az en edzom lova egy kezes barany,neha probalkozik csak be, hogy o legyen a fonok. Szemtanuja voltam,hogy ezt csinalta,a srac rahuzott a palcajaval,a lo meg vagy 10 metert tolatott a kotofekbe csimpaszkodo gazdajaval. Ferfi letere o sem birta megtartani,vagyis visszatartani,de nem engedte el a lovat. Mivel a kotofeket fogta rajta igy se raseggelni nem tudott sem belecsipni. Amugy ha rad seggel vagy rad sunyit,a fejet rangatja csapjal oda neki. Ne verd ossze,de te vagy a fonok,nem ugy van,hogy o sunyitgat meg rad fordul,te meg behodolsz.

Tegnap volt epp,bent voltam a karamban,nem volt nalam ostor es ahogy kozeledtem elkezdte rangatni a fejet,sunyitott. Rakiabaltam,kimentem az ostorert es jol meghajtottam. Nem utottem ra,de megkuldtem jo par korre,kezdje mar sejteni merre az arra. Hatarozottan jot tett neki.

De ha vegkepp nem megy,hivj szakembert.

2014. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezesd akkor kantárral, vagy ágaskodóval. Azzal csak nem ránt el, ami meg a ráfordulást illeti azt le kell rendezni, mutasd meg a lovadnak, hogy ezt a viselkedést nem fogadod el tőle, ilyenkor rá is csaphatsz.

Az én lovam is olyan, hogy ha füvet lát egyből lenn a feje, mint aki egy hete nem evett, persze legelőn van egész nap. Ilyenkor nem engedem legelni sem földről, sem nyeregből, ne az legyen már amit ő akar, ha épp feladatot végzünk. Feladat, ha meg kell állni egy helyben, vagy eljutni A-ból B-be...stb. A legeltetésnek is megvan az ideje, én mindig munka után jutalmul kicsit hagyom legelni és utána engedem vissza a legelőre, na ott még többet tud enni :D

2014. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kantárt teszel rá és ahogy gondolatai támadnak, kétszer istenesen orrbavágod a szár végével.
2014. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kantárral/ágaskodóval nem tud elrántani de van az a rámfordulos dolga is ilyenkor rácsapok a kezemmel a seggére de akkor kirug(nem rám hanem a levegőbe de akkor félek hogy megrug és ezért elengedem de akkor meg a szárba lép bele ugyhogy kantárral nem szoktam mostanában vezetni)

Ha csak a szár végével csapok oda akkor le se sz.ar

2014. okt. 30. 10:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Rúgós lovat soha nem piszkálunk hátulról. Visszafordítod magad felé és mentek tovább.
2014. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!