Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A bőr lovaglócipőtöket/csizmát...

A bőr lovaglócipőtöket/csizmátokat hogyan ápoljátok? Milyen termékeket használtok?

Figyelt kérdés
Nemrégiben érkezett meg az új csizmám, és vigyázni szeretnék rá. A gyártó oldala csak "leather conditioner or balm"-ot ír, de érdekelne hogy nektek mi vált be! :)

2014. okt. 29. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem hasított bőr csizmám volt. Az pedig tudva levő, hogy még inkább kényes :) A szutykot, ami száraz volt, lekapargattam-keféltem róla, majd a maradékot nedves szivaccsal letöröltem, a végén pedig babaolajas vattával kentem át az egészet, és hagytam legalább fél napot, hadd szívja be, száradjon meg. Nem vicc, csodálatosan puhán tartotta, és 9 évet bírt így :)


Ami azt illeti a mai napig használhatnám, csak közben átálltam más lábbelire.

2014. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ó, annyi "hátránya" volt ennek a kezelésnek, hogy egy fokkal sötétebb színre váltott így a csizmám, de szerintem ez végeredményben még előnyére is vált. Az előző voltam. :)
2014. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nedves ruhával áttörlöm és ugyan azzal a méhviaszos bőráplóval kenem le, mint a lószerszámokat. Az szuperül puhítja.

Sámfát gondolom kaptál hozzá, igaz?

2014. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem cipőm van, ha sáros, akkor áttörlöm egy nedves szivaccsal, de utána egyből le is itatom róla a vizet, majd fekete cipőboxxal vagy méhviaszos waxxal átkenem (ami éppen kéznél van). 2 hetente érdemes ápolni. Amúgy akár bőrolajjal is átkenheted az is jó neki.


A csizmát sámfázni kell, vagy szögre kell akasztani, hogy ne rogyjon meg a szára. Múltkor cipőboltban láttam műanyag cuccost csizmaszárba.

2014. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!