Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja? Kissé hosszú...

Mi lehet a baja? Kissé hosszú lesz

Figyelt kérdés
A lovamat ithon tartom egyedül van mivel más lovakkal nem jön ki és erre van lehetőségem. Elég nagy a kertünk és a környéken is van jó pár csupasz telek amin adott a legeltetés,kaszálás stb. A telkünket legelős szezonban 3 részletben legeltetjük : lenti rész, Középső rész ( itt van rendszeresen ehhez nyitjuk az alsó és felső részt és az istálló is itt van) Felső rész. Mivel már nem igazán van legelni való igy szénát kap az istállóba ami előtte van non-stop és kedvére járhat ki-be az istállóból . Noss neki ez nem elég , az utóbbi napokban mintha kicserélék volna... tiszta izgága a karám mellet végig kijárt egy kb fél méter széles és 5-6cm mély sávot ahol fel-alá járkál egészen addig amig 1x csak valahol ki nem töri ...(Villanypászor) és a felső részen ( a karámtól 2m-re) ,,legel" már ha lehet annak nevezni mivel a fű az kb. semmi de ő megnyugszik és elvan. Mivel nem messze tőlünk még van 1 üres telek amin elég nagy a fű úgy gondtoltam körbekeritem pásztorral és napközben áthordom oda is hát ha a igy jobb lesz neki. 2napig semmi baj nem volt el legelt de mikor haza vittem rögtön kitört és odébb állt....Tegnap pedig már az uj karámot is szét bontotta és 2m-el odébb legelészett... Éjszakára már bezárom mivel attol tartok hogy el megy és az istállóba forog körbe körbe, reggel meg mikor ki engedem padló vágtába szalad fel alá. Nem igazán értem mi lehet vele , eddig semmi baj nem volt sosem csinált ilyet . Lehet hogy sárlik? Előre is köszi !

2014. okt. 29. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha sárlana, annak egyéb jelei is lennének (a két legfeltűnőbb pl a cérnázás, villogtatás).


Szerintem egyszerűen tele van a lovad, és nem bír a felesleges energiáival, ezért "programot csinál" magának. Elege van a bezártságból, ki kéne mozdítanod, többet lovagolnod pl terepen, vagy ha mást nem, legalább lefutószárazni. Ilyenkor, tél felé közeledve egyébként is frissek a lovak a lehűlt levegő miatt: szívesebben és többet mozognának, és azon se kell meglepődni, ha kicsit bohóckodnak a lovas alatt.


Ezt a széttördelős dolgot azonban akkor se szabad hagyni, ha tulajdonképpen "jogosan" rombol, mert esetleg keveset mozgatod (igen, a kicsi legelő is bezártságérzetet kelt a lóban előbb-utóbb, kivéltképp, ha egyedül van).


A drágábbik megoldás az, hogy rendes, erős karámmal veszed körül a legelőt, és a karámfák közé vezeted a villanypásztort. Esetleg lehet kicsit erősebb is a pásztor, ha a gyenge nem tartja vissza a randalírozástól.


Esetleg ha a területet érzi kicsinek, és nincs pénzetek megerősíteni a kerítést, csinálhatod azt is, hogy télre összenyitod a legelőket, így egy relative nagy terület áll majd a rendelkezésére, amin kedvére kiélheti a mozgásigényét.


Csúnya dolog, de ha ezek sem bizonyulnak elégnek, akkor amikor látod, hogy megint a pásztorral kekeckedik, fogd meg, és csapasd meg a pásztorral néhányszor, hogy megtanulja: ha közel megy hozzá, az fáj, rossz érzés. Értelmes ló tanul belőle, és elkerüli egy időre a karám szélét.

2014. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem túl gyenge annak a pásztornak az erőssége?
2014. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huhh köszönöm szépen a kielégítő válaszod ! Egyébként van rendes masszív fa karám is csak sajnos idén nyáron el bontottuk mert eléggé tönkre ment és elkezdtük ujjá épiteni de nem lett befejezve, de úgy nézki most hétvégén sor kerül rá. Ma egybe nyitottam neki az egész karámot (bár legelni nincs mit...csak a széna van) kiváncsi leszek , hogy fogja értékelni. Olyan hű de sokat nem lovagolom kb heti 3x de most a szünet alatt kb minden nap lovagoltunk terepen és semmi baj nem volt vele. Igazából csak attól tartok hogy valami kárt tesz magában ezekkel a kis akcióival :/ Az éjszakai bezárást is utálja csak sürög-forog körbe a boxba egész éjjaszka :/
2014. okt. 30. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!