Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartsak lovat? Szerinte...

Hogyan tartsak lovat? Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
3 éve lovagolok és már nagyon szeretnék egy saját lovat. Tudom, hogy nagyon nagy felelősség és a költségei sem kicsik. Lenne neki helye is és oda figyelést is kapna. Versenyekre járnék vele, felvonulásokra. Akinek van otthon lova, az hogyan oldja meg a pénzbeli ügyeit? Mennyibe kerül havonta egy normál méretű ló? Vissza tudod forgatni a pénz pl lovagoltatással? Volt már hogy profitod volt a hónap végén.?

2014. nov. 1. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem szeretnék megmondóember lenni de én 10 éve lovagolok és még mindig nem érzem késznek magam arra hogy saját lovam legyen.

3 év még kevés szerintem a jó lovas is holtig tanul.

Szerintem próbáld meg úgy hogy kicsiben kezded az egszet,mondjuk keress egy felestartót,ez lehet akár a lovardád akár egy másik lovas.

Ott már ki fog kristályosodni hogy kb mégis mennyi egy ló havonta és hogyan alakulnak az anyagiak.

Ez az egész profit,és visszaforgatás kérdése bonyolult,sokszpr még a lovardáknak sincs év végén plusz pénz,és aki magának vesz magántartóként lovat,szerintem ne akarjon abból pénzt csinálni,az a ló elméletileg hobbiként,"kiskedvencként"van a gazdinál nem?

Ettől függetlenül még ha így is döntesz,a környékbeli gyerekek lovagoltatása maximum zsebpénzként fog szerepelni,még a tartás költségeit sem fogja fedezni szerintem,nem hogy profitod legyen.

2014. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lovat egyedül nem tartunk, a kötlségei így kb annyi, mint egy olcsóbb bértartás (olyan 25-ért már lehet találni jó ridegtartásokat is, persze nem Pest közelében).

A versenyló nem iskolaló! Az iskolalovakat szétrúgdossák, érzéketlenek, pont az ellentéte amit a versenen az ember szeret. Profitot meg ne várj, mégha hasznod is van, maga az infrastruktúra kiépítése annyiba kerül, hogy jó ha évek múltán kijössz nullára. Lovazásból még senki nem gazdagodott meg, ellenben szegényebb az lett.

2014. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, most fogok vizsgázni lótartásból, tudok minden egyes kis apróságot a lovakról. Mindenképp otthon szeretném tartani, mert ott tudom, hogy rendben van. Nem tudok bízni a bértartásban, mert a barátnőm lova is bértartásban volt egy igen drága és "nemes" helyen. Fél év múlva megdöglött a ló a rossz minőségű ellátástól.
2014. nov. 1. 10:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen így működik. Valóban, lovat egyedül nem tartunk. Így minden költség duplázodik. Én 2 lovat tartok itthon, de nem mondanám, hogy havi szinten egy ló csak 25.000-be kerül, én annál többet költök, de ez az összeg persze tartó és lófüggő is.


Következő. Én nem értem, miért évszámokban számoljátok. Én 5 éve lovagoltam lovardában, mikor haza hoztam a lovaim. 5 évig minden nap mentem, szombat vasárnapot is beleértve. Van, aki 10 évig heti 2 alkalommal jár. Kit érdekel, hogy ki hány éve lovagol? Ez semmit nem jelent, úgyhogy évszámokkal je dobálózzunk már.


Újabb következő. Lehet, hogy vizsgázol lótartásból, de úgyis fogsz olyan esettel találkozni, ami idegen és nem tanultad, úgyhogy kicsit erősnek tartom azt a kijelentést, hogy minden apró dolgot tudsz a tartásról. 7 éve tartok itthon lovat, de még mindig merülnek fel kérdések, rendszeresen ütközök falakba. Viszont ilyenkor nincs olyan, hogy mennyibe kerül, ha orvost kell hívni, ha lovas szakembert kell hívni, ha kovácsot kell hívni, fizetni kell és kész.


Visszajön a költség lovagoltatásból? Azért ez durva. Egy, hogy lovas szolgáltatást nyújthass, le kell tenned legalább egy oktatói vizsgát, de azzal csak nagyon alap szinten oktathatsz, jobb lenne egy edzői. Plussz hogy szolgáltatást nyújthass, az új törvény alapján 5 lovat kell tartanod, akik 5évente vizsgáznak, mind gyakorlati, mind egészségügyi szempontból. 5 ló eltartása meg igenis költséges. És nem működik enélkül, mert a NAV most rászállt a lovas szolgáltatásokra, a régi lovardánkban az elmúlt fél évben 5 ellenőrzés volt, szúrópróba szerűen bejelentkeztek, vitték a gyerkőcüket lovagolni, az 5. alkalom után bejelentették, hogy kik is ők és köszönik, hogy minden óráról számlát adott, minden rendben. Úgyhogy ez azért nem úgy megy, hogy most én kihozom a pacikám és oktatok.


Profit a hónap végen? A ló egy érző lény, nem egy pénzeszsák, profitot lovardai kereteken belül lehet termelni, magánban mem, hisz magánban minden költség rád hárul. Azaz nem elég, hogy a kovácsot, orvost kifizeted, van kiszállási díj, valamkint magának a telepnek vannak fenntartási költségei, mint villany, víz, épületek rendben tartása, karám rendben tartása, millió egy. Ezért mondtam, hogy egy otthon tartott ló költsége közel sem 25.000 ft. Egy két lovas istálló teljes újrafestése tudod milyen költségekkel jár?


Ez szép elképzelés, de ha nem ennyi, a lovat nem használhatod ki, és pont az ilyenek miatt vannak szigorú feltételekhez kötve a lovas szolgáltatások, és maga az állat tartása is.

2014. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nézzetek haszonlesőnek de nekem igen is számít, hogy miből hogyan van nyereségem. Semmiképpen nem tenném a lovam egészségét tönkre a profit reményében. Csak egy példaként hoztam fel a lovagoltatást. Tudom, hogy nagyon költséges, de magánembereket ismerek, akik év végén nyereségesen zárják a kasszát és van 3 lovak. Nem tudom a versenyekkel hogyan, mennyi pénzt tudok összeszedni. Mindössze a startengedély vizsgám van meg, versenyen még nem voltam utána.
2014. nov. 1. 12:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez az oktatói meg edzői vizsga is olyan dolog ,hogy edzők 80 százalékának nincs is meg de van olyan is akinek megvan,mégsem ért hozzá annyit se ,mint akinek nincs .A NAV meg magasról tesz a lovardákra,az lesz az utolsó hely ,amire rászállnak,kicsit a lovasszövettség csinálja a cirkuszt ezzel a nullás hülyeséggel ,de nem nagyon van profit belőle,mert télen nem sokan mennek ki ,sok pénz kiesik,ami meg bejön az elmegy takarmányra ,JÓESETBEN pénzednél vagy de az se biztos. Otthoni tartásnál annyi előny van,hogy nem fizetsz 80 ezreket bértartásra csak a takarmányt ,kovácsot meg ilyeneket fizetsz,viszont lovasoktatók is több lovardába járnak oktatni és így is van mellette egy másik kereseti forrás,mert a lovazásból nem lehet megélni. Sajnos ez teljesen elment a hobbibohóckodás felé, nagyon nem versenyképes szakma,ez inkább csak egy drága szórakozás vagy kiegészítés.
2014. nov. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lemaradt: versennyel te semmit nem szedsz össze,csak ráfizetés,mert még te fizeted a nevezést,szállítást,indulási díjakat stb... Ha nyersz is ,kupát vagy szalagot ,oklevelet kapsz de egy forintot sem. Nagydíjas versenyeken amit a tv ben látsz ott van pénzdíj,de azt kár is megemlíteni mert az esélytelen. Versenyszervezéssel talán valamennyit összetudsz kaparni,de egy hivatalos verseny megrendezéséhez biztos ,komoly helyadottságokkal ,infrastruktúrával kell rendelkezzél,hogy engedélyezzék és bárki is odamenjen. Szóval megint ott vagyunk,hogy nincs nyereség csak ráfizetés.
2014. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 11:11-es!

Az évet pusztán csak a tapasztalat miatt említettem meg,mert igencsak téves a feltételezésed hogy heti két alkalommal láttam volna lovat.

Képzeld,én is hetente legalább 4-5 alkalommal minimum kint voltam,ha nem többször.

A tapasztalatok szempontjából igenis számítanak az évek,mert bár lehet hogy valakiből pár év alatt profi válik,de ez alatt az idő alatt amíg én lovagoltam jó pár lovat láttam és ez csak a tapasztalatnak számít mert ugye egy ló sem egyforma.

Pusztán ennyi miatt említettem meg,épp ezért én nem mondanám hogy egyáltalában nem számít,csak nem olyan értelemben mint ahogy az neked a túlvégen átjött.

Különben egyetértek a profitossal amit írtál.

2014. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na most ha lótartásból vizsgázol, akkor biztos tisztában vagy vele, hogy nem havi fix kiadásról van szó. Amúgy otthon havi átlag 25ezerből bőven kijön.

Viszont a takarmányt nyáron kell megvenned, tehát nyáron lesznek jobban kiadásaid. A mi lovunkból kiindulva egy 150-es körbála széna 2 hétig elég télen, nyáron pedig egy hónapig. Olyan 20 bálát veszünk évente az egy 100 ezres tétel + a szállítás.

Zabot is érdemes aratáskor venni az egész évre valót, az is hasonló mértékű kiadás.És akkor erre jön a kovács meg a kötelező oltások, vérvétel, féreghajtás és hasonló nyalánkságok.


Ezt amúgy meg úgy tudod megoldani, hogy havonta félreteszel legalább egy 20ast és amikor ott vagy hogy nyár van és báláznak, aratnak, akkor nem okoz gondot kicsengetni ennyi pénzt.

A pénz visszaforgatása az más kérdés. Ha nem vagy számlaképes, elvileg nem kérhetsz pénzt a lovaglásért. Persze lehet a szomszéd kislányok odaadnák azt az 1-2000 Ft-ot, de ha van egy "jó akaró", akkor neked sokkal többe fájna, mint amennyit kerestél rajta.


Profit lótartásból???? Most viccelsz.

Aki lovat tart az amiatt tartja, hogy legyen egy társa, akivel fejlődhet és egy csomó élményt megélhet. Utóbbinak nincs pénzbeli értéke, itt csak lelki profit van.

Anyagi max akkor, ha pénzdíjas versenyt nyersz otthon az udvarban :D


A versenyzés meg egy pénznyelő. Nevezési díjak, startdíj, utazás, edző.... ezek mind komoly kiadások. Ebből sem jön ki egy átlag lovas jól. Persze ha te egy istenadta tálentum vagy, és felfedez magának egy-két szponzor az jól jöhet.

2014. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy akarnál 1 db lóból profitot csinálni, legfeljebb úgy tudnál, ha filmezni járnál vele. lovagoltatni nem lovagoltathatsz az 1 szem lovadon, az egy vállalkozás, céget kell alapítani, kell 5 db vizsgával rendelkező oktató ló és neked edzői papír.


az ismerőseid, akik ezzel pénzt kerestek full illegálisan csinálták.


a nagy tapasztalataid meg elárulja, hogy felteszed itt a kérdést, hogy "mennyibe kerül havonta egy normál méretű ló". ha annyira mindent tudnál, akkor tudnád, hogy mennyit eszik egy ló, mennyibe kerül egy kis, egy nagy bála széna, szalma, lucerna, egy q zab, mennyit fogyaszt egy villanypásztor, stb stb stb


egy ló tartásra pedig olyan szinten nem kiszámítható, hogy pl az én eddig makk egészséges lovam most már 4. hónapja minden hónapban begyűjt valami betegséget, vagy sérülést. egy sima köhögős megfázás 17.000 ft...


de sérült már meg simán a legelőn, amiből meg is gyógyult, de a vizsgálatokra ráment 60.000 ft-om 1 hónap alatt... és ez csak az ultrahang, a röntgen, gyulladáscsökkentő, seb kimosás, ilyesmi.


szóval elég kiszámíthatatlan, de úgy semmiképpen se vágj bele, hogy a lótól elvárod, hogy megdolgozza a saját költségét, mert ez nagyon keveseknek sikerül csak.

2014. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!