Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fejemre nőtt a lovam....

A fejemre nőtt a lovam. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy nagyon szeretem, de azért én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés

Lovaglásnál sokszor figyelmen kívül hagyja a jelzéseimet, akárhogy próbálkozom, amikor meg pálcához nyúlok, bakol. Sokszor nem tudom megállítani, akármit is csinálok. Érzem, hogy nem figyel rám és tudja, hogy be vagyok tojva és hogy dühös vagyok. Nem szeretnék vele erőszakos lenni,mert szeretem, de néha tényleg felidegesít, hogy nem tudok bánni vele.

Az a baj, hogy más nemigen tud segíteni, mert általában senki nincs ott, amikor kimegyek hozzá.


2014. nov. 2. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
El kéne verni néha...
2014. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenelg sehogy. A probléma az, hogy félsz tőle, amíg azt nem győzöd le, addig lehetsz te akármilyen erőszakos, tisztában lesz az erejével. Alapvetően el kéne járni edzőhöz, aki mondja mit hogyan kell csinálni és hajt ha kell.
2014. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Néha sikerül edzővel lovagolnom, de ő csak akkor jön ki, ha más lovas is kint van, akkor meg semmi gond nincs a lóval, olyan mint egy ártatlan bárány.

Próbálom legyőzni a félelmem, csak még nem tudom, hogyan csináljam.

2014. nov. 2. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Legyél kevésbé betojva, és legyél dühösebb! És töltsd ki rajta a mérgedet! Abból érteni fog. De vigyázz, mert a lónak is megvannak a módszerei... a régi oktatómat úgy odakente az iskola falához a gebbencs, hogy a mentő el. De aztán amikor kijött a kórházból, végére járt a dolognak... jó sokáig forrt benne a méreg, ki is tervelte, hogy tanítsa móresre a gebbencset.
2014. nov. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előszöris rá kéne jönni, hogy miért visz el.
2014. nov. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy fájdalmai vannak és a ló a fájdalom elől menekül. Nyereg jó rá? Heveder nem töri? Például egy rosszul illeszkedő nyeregnél előfordulhatnak a fenti tünetek. Elrohanás, bakolás a jelzéseid ellenére, nem figyel rád, mert a fájdalom elvonja a figyelmét.

Zabla jó-e? Fogai rendben vannak? Ha nem ülsz rajta hogy viselkedik?

2014. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már több éve ebben a nyeregben lovagolták, amiben most én és úgy láttam normálisan viselkedett benne. Nem veszem észre annak a nyomát, hogy rosszul illeszkedne és mivel western, jó vastag nyeregalátét van alatta. A zabla is rendben van szerintem, simán beveszi.

Ha nem ülök rajta csak futószárazom, vagy meghajtom, akkor általában normálisan megy. Bár futószárazásnál is néha rájön az, hogy hirtelen el akarjon rohanni.

2014. nov. 11. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!