Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha vennék két lovat, és egy...

Ha vennék két lovat, és egy szekeret, abból meg lehetne élni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 02:44
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Csak addig, amíg megeszed a két lovat.


A szekeret meg felvághatod hozzá fogpiszkálónak.

2014. nov. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Vagy eladod tüzelőnek.
2014. nov. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ott a pont!!!!!!!!



XDXDXD

2014. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Faluhelyen igen. Nem egy ismerősöm vállal így fuvarokat meg egyéb mezőgazdasági munkát. De télen a fahordáson kívül nem sok munka akad.

Aki meg itt gúnyolódik, nyílván a nagyvárosi galambdúcban nőtt fel. Nem szégyen a munka.

2014. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De az idiotizmus az. Fuvarozni manapság teherautóval szokás. A ló akkor is eszik ha nincs meló.
2014. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy nem szégyen. Nem tudom, neked mi a franc bajod van, de a gúnyolódás azon, hogy valaki fuvarosként dolgozik és a gúnyolódás azon, hogy valaki ebből meg szeretne élni, két külön dolog. Ma már a világon senki nem kap annyi munkát egy szekérrel, meg két lóval, hogy abból meg tudjon élni. Nálunk pl. egy fuvaros hordta ki a trágyát hetente, egy box 500 Ft, lapátolja a szerencsétlen vagy fél óráig, utána kimegy a földre, ott lelapátolja, meg persze az oda-visszaút, befogás, a lovak fenntartásának költsége... magyarán ebből nem lehet megélni, akár felhúzod az orrod a véleményünkön, akár nem. Ha szerinted meg lehet, akkor hajrá!
2014. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor a ló már nwm is haszonállat, csak hobbi.
2014. nov. 3. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó! Konkrétan a Te véleményeddel semmi bajom nem volt. Aki itt a fogpiszkálót emlegette, az bizony merő gúny volt. Családot fenntartani -csak ebből- nyilván nem lehet, ebben igazad is van.

Az egyik falumbeli fiatalember viszont több lovat tart, koratavasztól késő őszig van igény a munkájára a környéken. 1 hold dinnyét 5eFt-ért húzatott meg, 2 óra alatt végzett, ment a következő táblába. Igaz kemély meló, és a felesége is dolgozik egy kisboltba, de 3 gyereket nevelnek és iskoláztatnak.

Szóval az adott környezettől is függ, hogy mennyire van igény az ilyesmire. Mifelénk még igen, mert már csak elvétve tartanak lovat a h

2014. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítésnek biztosan jó dolog és működőképes, de hogy valaki ebből éljen meg, meg még a lovakat is eltartsa, azt nehezen tudom elképzelni.


A ló nem csak hobbi, bár elsősorban az, a fent említettek számára is, hiszen a tartásának a költségét nemigen hozza vissza. Én ismerek olyan gazdát, aki télen a traktor helyett használ lovat, azzal húzza a bálákat, mert sokszor akkora a sár, hogy a traktor is elakadna, így ló nélkül nem, vagy csak nagyon nehezen tudná ellátni az állatait. Én örülök, ha ilyet látok és ha lomot kell fuvaroztatnom, mindig lovaskocsist hívok, amíg ők rámolnak, én pesztrálom a lovat. :) De annyi munkájuk sajnos nincs, hogy ebből megélhessenek, ma már a romák is inkább biciklin tolják a holmijaikat.

2014. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2014. nov. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!