Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora az ideális karám 2 ló...

Mekkora az ideális karám 2 ló számára?

Figyelt kérdés

Tudom, a legelő a legideálisabb egy ló számára, lovarda váltás előtt állunk, mert ebben a lovardában helyhiány miatt egy 20x20 m-es karámban van napi váltásban 23 ló..

Ugró lovaink vannak, és a kérdésem az lenne, hogy esti box tartással, mekkora lenne az ideális karám 2 lónak!? Én 20x40 vagy 20x50 m-re gondoltam. Mi a véleményetek? :)


2014. nov. 3. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

ilyen nincs, hogy ideális, legfeljebb minimális. mert biztos vagyok benne, hogy egy 100 x 100-as sokkal ideálisabb, mint egy 20x40-es.

én a 20x40-est kicsinek tartom, mert ott nem tudnak felgyorsulni sem, ha rohangálnának, de ha sokat dolgozik, akkor elég lehet.


de az ideális karám méret 2 ló számára szerintem fél hektárnál kezdődik (100 x 50 méter) ... (és most karámról van szó, nem legelőről). erről még trágyát is lehet szedni, a túlsó sarkába se megerőltető elmenni, szerintem ennyi kéne.


de a 20 x 20-as karám 23 lónak annyira ocsmány, hogy ennél csak jobb lehet...

2014. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja és mielőtt félre értenétek az én lovaim sincsenek fél hektáron sem sajnos, csak kb 3500 m2-en, de ha tehetném nagyobb helyen tartanám őket, az ideális pedig a több hektáros legelő lenne.
2014. nov. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is annak örülnék a legjobban ha több hektáron szaladgálhatna, de nincs a környékünkön egy normális lovarda sem.. mindenhol mini karámok (kb 6x6 m) amiben egész nap kint vannak, mondván csak azért kell kinn lennie hogy ne trágyázzon a boxba, és a karámban is áll alattuk a sz*r, mert onnan viszont nem kell kiszedni. Gondolkozunk rajta, hogy veszünk saját területet, de rengeteg pénz mire oda mindent megvalósítanánk. Főleg hogy versenyző vagyok, és egész évben járok versenyekre, így kell megfelelő pálya/fedeles.


Van egy hely, ahol ezek adottak, viszont 2 lovanként 20x40m-es karámok vannak építve.

2014. nov. 4. 07:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Legalább annyi kène hogy vágtázni tudjon 10-20 mètert teljes sebessèggel. Esetleg a helyedben megpróbálnám lebeszèlni, hogy kèt karámot összenyissanak olyan lovaknak, amik jól kijönnek.
2014. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!