Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi mobil körkarám elem...

Mennyi mobil körkarám elem szükséges egy 10 méter átmérőjű körkarám kivitelezésére?

Figyelt kérdés
Szeretnék mobil körkarám elemeket vásárolni, mivel nincs lehetőség egy fix, fából készült körkarámra, és szeretnék dolgozni a lovammal. Szettben túl drága lenne, és nem is szükséges a 15,5 méter átmérőjű kör, csak sajnos nemtudom kiszámolni, hogy mennyi kellene. Egy elem 2,2 méter, a kapu elem 1,05 méter hosszú és a 15,5 méter átmérőjű körhöz kell 22db elem + 1 kapu elem.

2014. nov. 5. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiszámolod a kör kerületét (átmérő 10 méter X 3,14) =31,4 méter. A 31,4 méterből kivonod a kapu szélességét, ami szerintem nem 1,05, hanem 1,5 méter,(az 1,05=egy méter öt centi, az 1,5 méter= az viszont egy méter, és ötven centi) marad 29,9 méter. Ezt elosztod az elemek 2,2 méteres hosszával az eredményed 13,4. Tehát az eredményed 13,4, ami azt jelenti, 13 vagy 14 darab elemre van szükséged a kör bekerítéséhez. Plusz a kapu.
2014. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. nov. 8. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagyon komoly... a képletet is illő lenne tudni, de ha netán nem is, hát annyi eszed azért csak lehetne, hogy rajzolsz egy 10cm-es kört egy papírra, és egy madzaggal leméred...
2014. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést de ha nem tuds értelmest választ írni, akkor inkabb ne is kommentelj. Nem értem mi a gond ezzel a kérdéssel, nem vagyok valami jó matekból, és az sem jutott eszembe, hogyan tudnam megoldani.
2014. nov. 9. 09:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt az értelemnek nem én vagyok híján... első találat a guglin: [link]

Remélem a matektanár jól megbuktat év végén! Mert aki olyan hülye, hogy még kis sem tudja puskázni a wikiből ezt a képletet, az nem érdemli meg az általános iskolai bizonyítványt sem.

2014. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemértem milyen jogon hülyézel le, de rendben nyugodtan. Csak tudod vannak kiírva sokkal rosszabb kérdések is, amire én is azt írnám, hogy a google a barátod, csak mivel nem szeretném megbántani, ezért normális választ adok neki. És én kérek elnézést, hogy nem egyből ez jutott eszembe...
2014. nov. 9. 23:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy minden embernek vannak hiányosságai, mindenkivel van úgy, hogy ebből jobb, emebből nem annyira, de hát így is van rendjén mivel senki sem tökéletes. Szerintem ez az oldal azért van, hogy aki nem tud valamit megkérdezze, és arra normális válaszokat kapjon, e lehülyézést meg "remélem megbuksz matekból" jókívánságokat. Attól, hogy nemtudom a kör kerületének képletét, még nem kell megbuknom matekból, ugyanúgy ha nemtudom a fotoszintézis képletét, bioszból sem kell megbuknom, mivel szerintem sok ember ezt sem tudja. De rendben, elfogadom, hogy hülye vagyok matekból, de számos más tantárgyból pedig jó vagyok.
2014. nov. 9. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!