Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy olyan lovardában, ahol...

Egy olyan lovardában, ahol nincsen nagy tisztaság, és a boxok is kicsit ócskák, ott megéri ennyiért lovat tartani?

Figyelt kérdés
A lovarda eléggé "gáz". Egy hónapra a bértartás boxban 35ezer forint úgy, hogy nincsen nagyon tisztaság, a boxok kicsit meg vannak rongálódva, összesen egy lovaglópálya van, és egy legelő.
2014. nov. 5. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát hiába olcsóbb én nem adnám oda be. Egyszerű hely lehet, de a tisztaság az alap és a biztonságos boxok, amiben a ló nem sérti meg magát-
2014. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ez teljesen relatív, a többi részletet nem tudjuk.


alapvetően egy boxos tartásért kevés a 35.000, tehát olcsó a hely.


hogy vannak etetve a lovak? mert ez volna a legfontosabb...


mit jelent az, hogy nincs nagy tisztaság? a wc vízköves, a kutyák összekakilják az udvart és sár van a boxok közti folyosón (mert ez nálam, főleg kényszer helyzetben még belefér) vagy ritkán takarítják a boxot és a saját piszkukban kell állniuk a lovaknak?


hány lóra jut 1 legelő és egy pálya? mert ha 8-ra, az tök oké, ha 40-re, az már nyilván gáz... egyáltalán kirakják őket valóban minden nap a legelőre?


és az, hogy a boxok meg vannak rongálódva esztétikai hibát jelent, vagy sérülés veszélyt?

2014. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A lónak nem számít, hogy csillivilli szépséges helyen legyen. Ami számít: a bokszot takarítsák ki tisztességgel, tehát ne a trágyában álljon. Nem kell hogy szép legyen a boksz, ha amúgy biztonságos. Ha naponta legelőn vagy karámban tud lenni legalább néhány órát és tisztességgel etetik is, akkor szuper helyen vagy, ami a legfontosabb a lónak, azt megkapja. A külsőségek a lovasnak fontosak, a ló nem nézi, hogy saras-e az udvar, vagy hogy hányszor söprik fel az istállófolyosót. 35 ezer bértartásért pedig szerintem elég alacsony összeg.

Ha a lovak jó kondiban vannak ott, ha láthatólag nyugodtak, nincsenek feleslegesen piszkálva, nincs rajtuk egy halom sérülés, akkor szerintem jó helyen vagytok.

2014. nov. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos, hogy milyen a takarmány, amivel etetik. Meg kell nézni, hogy a szénának, szalmának van-e fedett, zárt hely, nehogy penészes legyen. A zabot is meg kell nézni, nehogy kukacos legyen, vagy bármi. Nagyon fontos, hogy jó minőségű táplálékot kapjanak. Plusz oda kell figyelni a rágcsálókra. Természetesen ilyen helyen gyakran előfordulnak, de ezeket kordában kell tartani. Ha a lovak körül ürítenek, az gáz, mert a lovak rengeteg fertőzést elkaphatnak tőle. Én találkoztam már lóval, aki ilyen helyen volt, elkapott valami fertőzést, aminek szövődményeképpen epilepsziás lett a ló. Nem a tisztaság a lényeg. Bár nekem a boxok nagysága fontos, az én lovam is boxban van éjszakára, nem örülnék, ha olyan pici helyre lenne bezsúfolva, hogy nem tud megfordulni, lefeküdni... A 3x3-as box szerintem azért a minimum, hogy kényelmes legyen a lónak. Ridegtartásban persze ez a kérdés nem merül fel. Meg azért fontos, hogy jól szellőzzön a lovarda, ne legyen tiszta por a levegő, de ne legyen azért túl huzatos sem.

Az egy legelő azért necces, mert nem garancia, hogy az összes ló kijön az összessel, én mondjuk nem örülnék, ha az enyémnek nekiugranának, vagy az enyém ugrana neki másiknak. Azért ennél több variációs lehetőségnek kéne lennie. Az egy pálya nem mérvadó, a pálya méretétől függ. Egy 20x40es pálya pici és kevés, de egy nagy szabadtéri pálya elég lehet több ló számára is, főként, ha van valami jó terep lehetőség is.

Amúgy én a 35.000-et sokallom. Én vidéki vagyok, lovam fullos helyen, tágas, biztonságos boxban, önitatóval, havonta állatorvosi ellenőrzéssel (szerződésük van a lovardával), 19 hektáron, fedeles használattal, szabadtéri nagy pálya, 3 körkarám, jártatógép, szuper terepek, éjjel is lovász a lovardában, ezért fizetek 40.000-et havonta. Úgyhogy ha vidéki vagy, én azért körbenéznék máshol is, ennyire alap szolgáltatásért én sokallom az árat. A fővárosban és környékén persze más a helyzet, drágább minden...

2014. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát az egyik szép megye megyeszékhelyén élek, úgyhogy szerintem ott egy kicsit nagyobbak is az árak. A lovak alól napi egyszer (ha) kitakarítják a lótrágyát. A lovaglópálya 20x40-es, terepre is lehet menni, mert az erdő mellett van (a lovarda). A széna jó minőségű. A lovak alá "ünnepnapokon" (kb hetente) tesznek forgácsot. A box kb 3x3-as lehet. A szénának és trágyatárolónak fedett hely van. Rengetegen járnak oda lovagolni, ezért nagyon nagy a pörgés, és szerintem ezért nem tartják annyira rendben. A legelő a hegyoldalon van, és a közepére be van építve egy kunyhó. Van a legelőn rendes fű, a lovak is kedvesek. Nem mindegyik lovat rakják ki a legelőre... nem tudom, hogy miért. Még az oktatásra visszatérve 2 oktató van, egyik a kicsiket, másik a nagyobbakat oktatja.
2014. nov. 6. 11:11
 6/17 anonim ***** válasza:

Azt még mindig nem tudjuk, biztonságos-e a box és hogy a te lovad kimenne-e a legelőre és milyen rendszerességgel. Azt, hogy milyen gyakran almoznak, szintén szerződésbe kell foglalni. Ez az alap. Amíg ezeket nem tudod, addig kár is nézegetni azt az istállót.


Engem nem riaszt vissza az, ha nincs patolyat tisztaság, ha a box kétnaponta ki van trágyázva, a ló naponta karámozva, a pálya rendszeresen karbantartva és a takarmány is jó minőségű, kellő mennyiségű.

2014. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De karám sincs!
2014. nov. 6. 16:21
 8/17 anonim ***** válasza:

Karámozás = ki van rakva a legelőre.


Figyi, a napi almolás alap. Máshol sem fognak neked naponta kétszer kitrágyázni. A box hogy leharcolt... te tudod, hogy mi fér bele.

A lényeg, hogy naponta legyen tiszta alom a lovad alatt, rendesen kapjon takarmányt, napi szinten legyen legelőn legalább 3-4 órát.

Mondjuk az sem mindegy, hogy mennyi ló van a pályára, meg milyen sűrűn járnak a többiek, esetleg ha van iskola lovagoltatás az azt jelenti, hogy szombat-vasárnap reggeltől estig tuti kint van 4-5 lovas egyszerre, ha nem 8-10.


Szóval ne csak azt nézd, hogy olcsó, hanem hogy mit kapsz ezért a pénzért.

2014. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nézz körül máshol is, ha nem felel meg a hely.


A 20x40es pálya, főként ha tényleg sokan járnak oda, akkor baromi kicsi. Egy akkora pálya rendes munka mellett egyszerre max 3-4 lónak elég, de már úgy is zsúfolt.

Almolni nálunk is napi egyszer almolnak, mivel reggel kimennek a lovak a legelőre, este bejönnek, így délelőtt az éjszakai adagot elég kiszedni és feltölteni a boxot. Teljes alomcsere hetente 2 alkalommal van, de a legtöbb helyen csak heti 1 alkalommal. Nincs is szükség felszedni minden nap az egészet, ha szépen ki van almolva, akkor csak pazarlás gyakrabban kiszedni és kidobni mindent.

Mi a baj a boxokkal? ki vannak törve és a lovak felé állnak a deszkák? Amíg nem balesetveszélyes, nincs akkora lyuk, hogy a ló lába beszoruljon, nincs kiálló deszka, szög, vas, ami megsebzi a lovat, akkor nem gáz. a 3x3as box meg nem kicsi, az én lovam is akkorában van. Mellette legyen lehetőség a karámoztatásra, hogy tudjon mozogni, de nagyobb boxokat nem sok helyen fognak neked kínálni. Mondjuk a forgács alom helyett én jobb szeretem a szalmát, de sok helyen almolnak forgáccsal, a lovaknak semmi bajuk, úgyhogy ennek akkora jelentősége nincs.

Valóban, ami a legfontosabb, az a takarmány, amit írtak is. Jó minőségű, tiszta takarmányra van szükségük, a penészes dolgokat pedig kidobják és ne adjanak semmit belőle az állatoknak.

Az egy karám szerintem is azért kevéske, de ha a lovak jól kijönnek egymással, akkor nincs gond.

2014. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy minden nap trágyáznak a lovak alatt és jó minőségű szénát esznek. 35 ezer forintért, ha többet akarsz, csalódni fogsz. Én is egy szép megyeszékhely környékén lakom, itt a tip-top lovardákban, ahol fedeles is van, a tartásdíjak 60-70ezer körül mozognak, és ezek még nem pesti árak.
2014. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!