Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Társlónak, póninak hidegben...

Társlónak, póninak hidegben milyen takarmányozás ideális? Szénán kívül kaphat valamilyen abrakot? Akár egy kis kukoricát, gyógynövényteába áztatott zabot vagy árpát?

Figyelt kérdés
Nem dolgozik semmit,lusta is,futni csak akkor láttam mikor kicsit meghajtottam,egyébkéntnt csak jön-megy,legel. Csak szénát kapott eddig,de elég dagi,nagyon beles,folyton enne. :)
2014. nov. 9. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

ez attól függ, hogy istállózva van-e a társló. ha igen és jó húsban van, akkor szerintem nem kell. ha viszont ridegben van, akkor télen is elkél még ha nem is lovagolják reggel este 1-1 fángli abrak egy nagy lónak, póninak kb harmad, vagy max fél-fél fángli.


nehéz ügy ez télen, én inkább adok egy kis abrakot a dagi lovamnak is, pedig a túlsúly nagyon ártalmas, de ne télen fogyózzon (nekem ridegben vannak).

2014. nov. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ridegben van ő is. Egy kis kukoricára gondoltam a nagy napi hőingadozás miatt. Régi gazdájánál volt egyszer patairha gyulladása,ezért vagyok ennyire óvatos. És ott dolgozott is. (mondjuk azt már sosem tudom meg mi volt,lehet bezabált 2 fángli abrakot).
2014. nov. 10. 06:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Két fángli azért nem a világ vége...az még nem "bezabásás" :)


Inkább árpát adnék neki, kukoricát csak mértékkel, fűtés céljából akkor is inkább olajat. Viszont ha dagi, akkor láthatóan nem igényli különösebben.

2014. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Olajat mihez adjam,milyen olajat és mennyit?

Nem tudom mitől volt a patairha gyull., de a patáján még mindig látszik,tiszta csíkozott.

2014. nov. 10. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!