Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen típus a "halter horse"?

Milyen típus a "halter horse"?

Figyelt kérdés
Magyarul nem tudom hogy hívják, angolul pedig a típusról nem ír semmit, csak a kötőfékeket adja ki. Amennyit sikerült megállapítanom az az, hogy quarter,

2014. nov. 12. 20:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* es ocsmany a kulleme. A fara tulizmolt, de eleve olyan, mintha a csontok is erosebbek lennenek, a feje kicsi, a nyaka keves. Csikokbol is nagyon sok "selejtet" talaltam, kb csak az van. Kepet tudok majd hozni. Milyen munkat vegeznek veluk, miert igy neznek ki?
2014. nov. 12. 20:57
 2/11 anonim ***** válasza:

A halter egy versenyszám, amely során kézen vezetik fel a lovakat, mint egy tenyésszemlén - csakhogy minden apró részletnek óriási jelentősége van, ezért egy átlag magyar tenyésszemle és a halter show között ég és föld a különbség.

Amit te láttál, az valószínűleg quarter volt - ocsmánynak nem mondanám őket, de tény, hogy a tipikus halter típusú quarter sokkal végletesebb, tömegesebb, izmoltabb, a finom, száraz részek pedig még finomabbak, még szárazabbak, még kisebbek. Szerintem gyönyörűek, habár valóban látni olyan lovat, amit mintha felpumpáltak volna.

2014. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gyönyörű szépek. Attól még nem ocsmány egy ló, hogy neked nincs hozzá szemed. ;)
2014. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat látott, ami olyan, mint egy body-builderes, tök egyenes hátsó lábakkal...ez is olyan extrém már, mint a modern arabok annyira csukafeje, hogy eü problémái vannak a lónak belőle. Az ilyen már tényleg nem szép, nem természetes. Némelyik csikó olyan már 6 hónaposan, mintha plasztikázva lenne...Persze nem mindegyik halter ló ilyen, de ahogy láttam, a "felpumpált" csikók igen szép pénzekért mozognak...
2014. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanam, hogy nincsen hozza szemem, de szerintem egyaltalan nem egy egeszseges csiko latvanyat nyujtja az az egyed, akinek a csankja ki van egyenesedve, a hatulja haromszor akkora, mint az eleje, a nyaka semmi (meg csikohoz kepest is), es a feje pedig legalabb ket szammal kisebb, mint kene.

A tobbieknek koszonom a valaszt! A kepet pedig majd belinkelem, es akkor majd meglatjuk, hogy kinek tetszik ez a fajta deformacio.

2014. nov. 13. 06:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezeket a változatokat én sem igazán tudom értelmezni. Alapban a quater horse-ok szerintem gyönyörűek, egy baromi arányos, szép küllemű lovacskák, de ezt a "felpumpált" dolgot nem tudom hova rakni. Igazából már a funkciójával gondok vannak, nem értem, hogy miért ilyenek... Kicsit már a húsmarhákra emlékeztetnek inkább, mint a lóra. Az anatómiai részek... A természetellenesen egyenes lábszerkezet, a fej, nyak... Én egyetértek veled, kérdező, nekem a ló a kecsesség és a szépség jelképe (még a leghúsosabb sodrottak is), ezek a változatok meg inkább az emberi tiszteletlenséget tükrözik, amikor nem elég, hogy a ló, mint haszonszerző szerepel a legtöbb helyen, de még a külsejét is megváltoztatják, csakhogy a szemüknek szép legyen, hogy gyönyörködhessenek. Nem azt mondom, hogy csúnyák, mert minden lóban lehet valami szépet találni, de haszontalan és véleményem szerint ez még a ló egészségi állapotát is rombolja, aminél többet érdemelne minden ló, minden állat...
2014. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KGabi0000 ***** válasza:

Most kerestem rá,ez tényleg nagyon csúnya állat,a normális quarterek nekem tetszenek,de ezek?Nem tudom kinek tetszenek.

Am. itt egy kép:

[link]

2014. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szegények tényleg nem valami szepek, itt egy kép.

[link]

2014. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: itt még írnak róla pár szót angolul:

[link]

2014. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek show lovak...minden olyan bírálat, ami szubjektív, kizárólag a külsőre irányul, előbb-utóbb elmegy egy bizonyos irányba, amit aztán az aktuális trendek szerint a végletekig lehet fokozni. Mint az arabok csuka fejét, amitől a ló konkrétan nem jut elég oxigénhez. Magyarán konkrétan az életképességét korlátozza, mégis van, aki veszi, kiállítja, nyer, óriási pénzek mozognak. :/
2014. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!