Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 19 éves ló már öregnek számít?

19 éves ló már öregnek számít?

Figyelt kérdés
Van egy ló aki 19 éves, folyamatosan használják ( Western, tereplovaglás). Én díjugratásra szeretném használni, de nem túl öreg erre? Kb. mennyi ideig járhatnánk versenyekre korához számítva?
2014. nov. 13. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alap probléma, hogy westernes. Ennyi idősen már nem kéne azzal szivatni, hogy átlovagolják.

19 éves lovat meg lassan le kell állítani, csökkenteni a munkáját, versenyeztetni már nem igen kéne. Az, hogy immel-ámmal ugrasz vele kis x-et vagy valami, az még nem gond, ha megfelelő fizikai állapotban van, de rendszeres, heti többszöri komoly ugróedzés, versenyzés egy ilyen korú lónak én úgy gondolom, hogy már sok.

2014. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2-3 èv múlva illik nyugdìjazni. Dîjugratás, főleg hogy eddig nem is csinálta felejtős.
2014. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Versenyportba már nem szabad ilyen korú lovat bevonni. Még ha ideig-ótáig bírná is, mi lesz vele, ha már nem? Ilyen korú lovat épeszű ember már nem vesz meg, de még ajándékba sem fogad el, csak ha végtelen a pénztárcája.
2014. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Viki te vagy az?
2014. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudom melyik lóra gondolsz. Az nem rendesen van westernbe láttam ahol angolba van lovagolva simán menne angol nyeregbe.

Ugrani és ugorhatsz vele de ilyen 1 méter a maximum a kor nem minden esetbe számít ha egészséges és van mozgatva ereje teljében van siman eléldegél

2014. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De. Túl öreg. Hetente egy-két sétalovaglást talán még bír néhány évig, de ennél többet ne akar már egy ilyen lómatuzsálemtől.
2014. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az már bizony öreg. Ilyen korban (ha nem, pár év múlva) már egyre kockázatosabb a betegségek előjövetele.

Otthon még ugrathatsz vele, de versenyekre semmiképp nem mehetsz már ilyen idős lóval.

Ha pedig versenyekre szeretnél menni, akkor egy fiatalabb lóval birkózz meg!

2014. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért eltemetni még nem kell, én a 26 évesemmel még heti 2-3 alkalommal megyek laza terepekre, a legelőn meg olyan, mint egy atombomba, vágtázik, lenyomja az összes többit.

Tény, hogy egyre több probléma jön elő, egyre jobban oda kell figyelni az egészségi állapotár, de azért ha normálisan volt tartva és normálisan is lesz, akkor még nem kell 3 év múlva full nullára leállítani. Ez a gond egyébként az idős lovat tartókkal. Ha a ló jó kondiban van, akkor nem szabad hagyni, hogy leépüljön, annál több betegség jön és annál hamarabb jön el az a nap, amit senki nem vár. Persze ez nem azt jelenti, hogy egy idős lovat agyon kell hajszolni, de szépen lassan kell leállítani, és igenis, amíg jó kedvvel, élvezettel csinálja, addig dolgoznia kell. Ugyan ez van az emberekkel is, ha elhagyja magát egy mami, akkor neki lehet állni a temetésre spórolni.

Ugratni azonban nem érdemes már vele. Néha-néha felülhetsz ilyen céllal, én úgy havi 2-3 alkalmat mondanék, amikor kis ugrásokat, nem éles kanyarokkal, kényelmesen végig tudsz lovagolni, de azon felül már nem szabad. Én a 26 évesemmel ha kimegyek terepre, akkor egy laza, lépős, ügetős, rövid vágtás, 45-60 perceket megyek, egyáltalán nem hajtom, annyit megy, amennyi neki jól esik. Ha odafigyelsz rá, akkor szépen a ló igényeinek megfelelően tudod a munkát fokozatosan csökkenteni. Viszont ugróra keress fiatalabb lovat, nem vagyok versenyző, de szerintem ilyen idős lovakat már nem is engednek nevezni...

2014. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Támogatom az előttem szólót. Attól hogy egy ló öregszik nem kell rögtön nyugdijjazni és temetni sem. Ismertem egy lovat kb 32 volt mikor "elaludt" és kb 25-26éves koráig még volt lovagolva persze csak lazán. Majd utána csak lépésben ment néha-néha 15perceket aztán már csak a legelőn volt non-stop. Az enyém is idősödő (17) és még mindig kirobbanó energiában van! De ültem már olyan lovon aki 22volt és ő is nagyon jól ment kora ellenére. De a jó kondi nagyon fontos , idősödő ló könnyen el hagyja magát és nagyon, nagyon nehéz vissza kupálni :S ügyelj arra hogy megfelelő legyen a takarmányozása .
2014. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4-es, milyen lóra gondolsz? :D
2014. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!