Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem bizik bennem a lovam, mit...

Nem bizik bennem a lovam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 11 eves teliverem,aki 10 honapos kora ota nalam van.

Nagyon rossz korulmenyek kozul kerult hozzam,mar mindenki lemondott rola meg az allat orvos is.Jobbnak lattak elaltatni,de nem engedtem.Honapokat kuzdottunk az eleteert mert egyik nap "jora" jott majd megint visszaesett.

Csiko kora ota en nevelem,en lovagoltam be,en tanitottam neki mindent.

Lehet hogy ebbol adodoan,de igazabol senki nem tudja miert csak engem enged a hatara,ha raul mas,akkor ugy viselkedik mint egy csiko akin meg sosem ultek,mindent megtesz azert hogy leszedje a hatarol.

Viszont 2 honapja volt egy nagyon csunya balesetunk,amikor tereprol tartottunk hazafele.

A lovam ugy megrantotta a labat hogy masfel honapig szinte ra se birt allni,az oldalan pedig szor sincs ugy lehorzsolta magat.

En ket napig intenziven voltam,semmit nemtudtam rola.

Amikor kiengedtek a korhazbol elso utam hozza vezett.

De nem engedett a kozelebe.

Folyamatosan ramfarolt es agaskodott meg hulye hangokat adott ki amiket meg sose csinalt.

Multheten 3 napig voltam kint vele folyamatosan,de meg most sem enged 1meternel kozelebb magahoz.Kajat sem fogad el tolem.

Legelon elmenekul,boxban tamad.

Szerintetek orokre elveszitettem a bizalmat?

Az edzom azt mondta hogy nem lenne fer vele szembe ha eladnam,ugyse tudnak vele semmit csinalni,mert bekocsizva nincs, hatara meg nemtudnak felulni.

De a szuleim minden aron azt akarjak hogy eladjam.

Elhiszem,hogy elvesztette a bizalmat felem,es azt is tudom hogy nem egyik naprol a masikra lessz olyan mint regen,de mit tegyek hogy javuljon a kapcsolatom vele?:(



2014. nov. 15. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Küzdj a loert h ne adhassak el a szüleid... Menj el a lovagolni de csak sétálgatni es járj kihozza tobbet dicsergesd vigyel neki répát almat stb. Es a legfontosabb h erezze a törődést h tenyleg szereted. Es komolyan mondom h ha simogatod olelgeted a lo azt is szeretni hiszen élőlény o is szereti ha szeretgetik es a szeretetével ki érdemled majd a bizalmat is :)
2014. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem erdemes ugy banni vele mint amikor betorod a lovat ujra kezdeni vele :) ne aggódj nem vmfog annyi időbe telni de meglátod kierdemledbmajd a bizalmat eloszor csak nyerget próbálj ra rakni majd futoszaraztasd egy kicsit es amikor katod h ezeketbmegengedi es a közelébe enged akkor megprobalhatsz mas felugyelete alatt raulni es sétálgatni vele majd szep lassan umugetni majd vagtazni es csak a vegen terepre menni de terepen se eloszor a legnehezebb helyre hanem valami lankás barátságos helyre :)
2014. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzád kötötte a fájdalmat, ez eléggé besz.ptad. Lényegében újra ki kell képezni, mintha csikó lenne, annyi különbséggel, hogy mostmár nehezebb lesz. Törekedni kell a pozitív élményra, akár dedós feladatokkal is, mint pl érj hozzám és kapsz kaját. Ja és rengeteg türelem kell hozzá, met ez nem két perces játék lesz.
2014. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!