Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális ez a viselkedés?

Normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
A lovamat itthon tartom fél rideg tartásban van . Az istállóból kedvére járkállhat ki be a legelőre ez villanypásztoros de van masszív fa karám is közvetlen az istálló előtt. A legelőn már nincs nagyon mit legelni de egyenlőre még nem akarom becsukni a fa karámba hagy járkáljon kedvére. Napközben nem messze tőlünk legel szintén villanypásztoros karámban, mivel itthon már nincs mit de az istállóban korlátlan széna van előtte de ez kevésbé érdekli. Mostanában rá szokott a ,,járkálásra" tehát itthon a karám szélén járkál fel-le és már eléggé fel járta a vizes földet...sőt annyit járkál így hogy le is izzad és minden izma ,,bedurran" a nagy munkában. Ezt általában akkor csinálja ha később viszem ki legelni nem korán reggel vagy ha sötétedéskor haza hozom , ott ahol legel éjszakára nem szívesen hagyom ott. Mi lenne a megoldás? Zárjam be a kisebbik karámba és majd rájön hogy mivan? Illetve ahol kijárta a saras részt (széles is mély is) mennyi idő mire ujra fű nő? Vessem be fű maggal? Elég csúnyán néz ki ...

2014. nov. 18. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Hadd tippeljek, társasága nincs. Na ezèrt kène, jön majd a járkálás szitálás meg minden amit felvehet. Szèpen bolondul bele a nem megfelelő tartásba.
2014. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valóban, valószínűleg a társasághiány okozza. Ott áll a fű nélküli karámba, nem tud kivel csipkelődni. Baromira unatkozik, így szórakoztatja magát. Hegyetek mellé egy shetlandi mini társat, mindjárt nyugodtabb lesz, vagy vigyétek bértartásba, hogy találkozhasson fajtársakkal.

A kijárt földdel meg semmit nem tudsz csinálni, hiába veted be, lassan jönnek a fagyok, az már nem fog kikelni, ráadásul olyan nedves a föld, hogy a magok nagy része bele fog csak rohadni. Semmit nem tudsz vele csinálni, a lovat füves területen minél többet kell legeltetni, meg kell mellé egy társ. Teszem hozzá, ez még csak a kezdet!

2014. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem megemlíteni , hogy nem tűr meg maga mellet semmit. Volt mellete egy csikó de majd , hogy nem megölte még a legelőn is terrorizálta. Illetve ahonnan hoztuk ott egy csődört és a saját csikóját zaklatta rendszeresen. Volt bértartásban de mindig tiszta seb volt a teste és a bunyón kivül sosem csinált mást. Próbáltam úgy el menni vele lovagolni , hogy jöttek velem mások más lovakon többször is próbálkoztunk de csak támadta őket. Már 2.éve hogy egyedül van és eddig nem volt semmi probléma se.
2014. nov. 18. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is van lovam de még sose csinált ilyesmit szerintem mutasd meg egy állatorvosnak
2014. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy a ló ott járkál, amerre menni akar: legelni, vagy éppen befelé vacsorázni. Széna ha van előtte, az jó, de mást nem nagyon tudsz vele kezdeni.


A fű sajnos elég nehezen nő vissza, mert összetömöríti a talajt, ha folyamatosan ott járkál, tavsszal is, akkor ki sem fog nőni.

2014. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm a válaszod!
2014. nov. 18. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nem normális egy lovat egyedül tartani egy lerágott karámban, sem a fáskamrába csukni. Szerintem kezeltesd magad!
2014. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akárhogyan is szépíted: ennek a lónak társ kell. Lehet hogy nem volt megfelelően szocializálva csikókorában, de ez nem kifogás. Jó megoldás az lehetne ha beraknátok egy jól összeszokott ménesbe, ahol aztán a többi ló megtanítja neki hogy ki az úr és mit hogyan ne csináljon. Lesznek sérülések: igen. Na és? Aki látott már új lovat beilleszkedni egy ménesbe, az tudja hogy ez elkerülhetetlen. Ha csak egy lóval kell összeszoktatni az nyilván kockázatosabb, mert egy ménes jobban meg tudja védeni magát (és elég szociáltak ahhoz hogy ne akarjanak lovat ölni). Az Alpokban például a félvadon tartott haflingi és nori méneket úgy szokták kiengedni, hogy előtte egy karámba zárják őket amíg lerendezik az erőviszonyokat - így amikor kancákkal találkoznak nem fogják elhajtani egymást vagy komolyabb élet-halál harcot vívni.

Ha lovaglás alatt sem tűri meg a többi lovat, az szintén elég nagy probléma: ugyanis ilyenkor nem tekint téged vezérnek, tulajdonképpen semmibe vesz. Ezen kívül egy állatorvos vagy lópszichológus véleményét is jó lenne meghallgatni.

2014. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszömöm az inteligens megnyilvánulásod kedves utolsó előtti! Nem fogom magam kezeltetni mivel a lovam nem éhezik... gondolom nem olvastad végig normálisan amit irtam. Korlátlan széna van előtte amiből eszik is hozzáteszem ez nem penészes, dohos , hanem jó minőségű! Illetve napközben nagy LEGELŐN VAN gondolom ezek el kerülték a figyelmedet. Illetve csikókorát nem ismerem sajnos de tudom azt hogy volt idő amikor rossz helyen volt ahol nem igazán etették és ez meg is látszott rajta elég rendesen gondolom ebből is adódik az , hogy ilyen természet. Egész életében itt-ott volt bértartásban boxban zárva élt,naphosszakat lovagoltattak rajta stb. Ahol én megismertem ott ,,bele dobták a mély vízbe" a jól össze szokott ménesbe és hónapok elteltével sem sikerült beilleszkednie . Nyilván sérülések alatt nem 1-2 csipés,rugás nyomot értek.
2014. nov. 19. 18:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá,hogy NEM minden egyedül tartott ló,vesz fel rossz szokásokat. Igen a legjobb az lenne ha lenne egy társa,még ha az egy sheti is. A barátnőm lova szintén félridegben van tartva,egyedül (régen 4 báránnyal,és 1 lóval volt tartva de most már egyedül van 7 éve) és semmilyen rossz szokása nincs,de a lovakkal sem jön ki rosszul,ugyanis terepezik vele a lány ,más lovakkal és nagyon jól meg van velük. A ló pedig hatalmas legelőn legelészik,lemozgatja magát és minden nap foglalkoznak vele.

Viszont kérdező a te lovadon tényleg a társaság hiány jele van. :/ Viszont 1-2 válaszoló elgondolkozhatna azon,hogy hogyan válaszol valakinek. Próbálj vele többet foglalkozni,szerezz be mellé egy kis poncsit :D nem fogod megbánni :)) sok sikert hozzá! :)

2014. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!