Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az iskolajármódokat csak...

Az iskolajármódokat csak iskolaegyensúlyban lehet végrehajtani?

Figyelt kérdés
Itt nem a redoppra, terre-a-terre-re, és az ezekhez hasonlóan nagy ügyességet és összeszedettséget nélkülözhetetlen feladatokra gondolok, hanem pl: iskolalépés, iskolavágta.

#egyensúly #képzés #iskolajármódok
2014. nov. 18. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az iskolajármódok az iskolaegyensúly következtében jönnek létre, szóval igen
2014. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi! Csak azert merult fel bennem ez a kerdes, mert a fiatal, majdhogynem kepzetlen lovak is hajlandoasgot mutatnak az iskolalepesre, es ezt nem ertem, hogy hogy lehet.
2014. nov. 18. 16:35
 3/8 anonim ***** válasza:
“One mans wrong lead is another man's counter canter”
2014. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az iskolaegyensúly nem egy hú de nagy valami, az a csupán azt jelenti hogy a hátulsó lábak az elülsőknél több terhet vesznek fel. Természetesen ennek vannak fokozatai. És igen, helyes összeszedés esetén a viszonylag képzetlen ló is hajlandóságot mutat lépésben hátulsó lábainak hamarabb való előrevitelére, és létrejön a kétütemű lépés (iskolalépés)

(más lépés is lehet kétütemű), az iskolalépésben az átlós lábpárok érnek egyszerre, vagy majdnem egyszerre a földre. A lényeg az, hogy a hátulsó lábak közelítik az elsőket és többletterhet vesznek fel, fontos hogy maga az iram nő, vele a lendület is. Tulajdonképpen ez az összeszedettség. Ez az összes iskolajármód alapja és lényege.

2014. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ha egy fiatal lovat nem illik osszecsipni, akkor hogy alakul ki az i.lepes? Vagy akkor nem egy teljesen nyers csikorol beszelunk, hanem a kikepzesi skalan vegigvitt fiatalabb allatrol? Igen, a lepes ket fele keppen kelet ketutemu: iskolalepes es passzban jaras. A passzban jaras akkor van, ha a lo befeszult, az i.lepes meg ha mar teljesen osszeszedett, ha jol tudom.
2014. nov. 18. 20:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem egy teljesen nyers lóról beszélünk, vállat be, farat be, féloldalazás(ezek lépésben), testsúly előre, hátravitelének képessége (álló helyzetben) legalább ennyi kell az iskolalépés tanításának megkezdéséhez.. Előző kommentemben pontatlan voltam, nem iramot akartam írni, hanem inkább szorgalmasságot. u.i.: látom olvasod a zabla és kengyelt, nagyon helyes
2014. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Igen, a legjobb blog a vilagon. Tulajdonkeppen azt kell mondjam, hogy O (Goblyos bacsi) az a kikepzo, akinek szinte az osszes elvevel egyetertek, es aki tenyleg letett valamit az asztalra, amit dokumental is.

2014. nov. 18. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Szivesen válaszoltam, ha egyéb kérdésed van ilyesmivel kapcsolatban nyugodtan írj privátot
2014. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!