Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A bőr nyergem hátsó kápája...

A bőr nyergem hátsó kápája kezd kopni, félek, hogy később elszakadhat. Egy szíjgyártó tudna ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nyerget, Theo Sommer, semmiképp se szeretnék megválni tőle.

2014. nov. 18. 15:38
 1/8 A kérdező kommentje:
2014. nov. 18. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Újra tudják húzni rajta a bőrt. De ha nem teszed le fejjel lefelé, nem fog tovább kopni... :)
2014. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászólót kiegészíteném azzal, hogyha mégis kopik szerinted normál használat közben (pl akkor a feneket, hogy túllóg a hátsó kápán), használhatsz ilyet:

[link]

2014. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

vagy sima műszőrös nyereghuzatot.


amíg nem lyukadt ki nem érdemes vele foglalkozni, ha kilyukad 20.000 ft-ért cserélnek ülésbőrt, nem olcsó mulatság (bár a jó minőségű bőr rohadt drága). ha a látvány nem számít kb 5000-ért meg tudják csinálni, hogy ráragasztanak egy bőr csíkot ott, ahol kifeslett, de az nem lesz szép.

2014. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg a plussz anyag hozzáragasztása nem is olyan tartós, mintha az egész nyerget húznák újra. Lehet, hogy drága újra húzatni, de még mindig megéri, ha a nyereg többi része jó, nem is beszélve arról, ha egy jó minőségű, drágább nyerged van, ami még kényelmes is.


És vannak mindenféle nyeregvédő cuccok, egy sima szőrme is tök jó, vannak zselések is, de én németben láttam valami pamut szerűt is, de az nem tudom, hogy mi volt. Ezek azért is jók, mert a nyereg egész ülőfelületét védik, nem csak a hátsó kápát, rendes ápolással sokkal hosszabb élettartamú is lehet a nyereg.

2014. nov. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ecsemecse ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat.


[link]


Ez például nincs is horror áron, de ha van rá keret, 20-30 körül már tapadós gélek vannak, amik tuti kényelmesek. Bár nekem nincs bajom ezzel a szőrmével sem.

2014. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Annyiért már újra húzatja. Szőrmén ülni meg....
2014. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ecsemecse ***** válasza:

Nyilván előbb újra kell húzatni, de valami miatt most is tönkrement, hiába raknak rá új bőrt, tönkre fog menni újból, úgyhogy valami védő nyereghuzatot kéne használni rá, mert az sem állapot, hogy 2-3 évente új bőr kell rá, végtelen sokszor a nyerget sem lehet megbontani.

A szőrme meg ha rendesen fel van rakva és rögzítve, akkor tökéletesen tud működni, de azért írtam, hogy van más lehetőség is, csak azok sokkal drágábbak.

2014. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!