Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez normális, jó?...

Szerintetek ez normális, jó? Kicsit talán összezavarodtam.

Figyelt kérdés

Azt hiszem én nem csak a lovaglásra vágyom. Nem arra, hogy elmenjek valahova és csak egyszerűen lovagoljak egy lovon. Esetleg egy olyan lovon amin még rajtam kívül tízen lovagolnak. Én arra vágyom, hogy egy lóval (vagy akár többel) kialakítsak egy kapcsolatot. Hogy hallgassunk egymásra. Hogy meglegyen a bizalom. Hogy együtt tudjunk működni, ismerjük egymást. És szeretném én tanítani. Tanítani neki dolgokat. Már csak azért is, hogy magam kipróbáljam, és fejlesszem. De, ha elmegyek egy lovardába, gondolok itt konkrétan arra ahova járok/-tam, mivel ebből tudok kiindulni, nem ezt kapom. Egyszerűen ezt nem kaphatom. Tavasz környékén jutottam el végre oda, hogy a szüleim támogassanak ebben, és eljárjak oda, ahol a környéken a legjobb az oktatás. Jártam is ahogy tudtam, de sajnos az iskola, meg a programjaim nagyon visszafogtak ebben. Majd eljött a nyár. Egész nyáron nem alakult úgy, hogy elmenjek. Táborból táborba jártam, stb. De voltam legalább egy lovas táborban is (nem az említett lovardánál). És most ősszel meg épp azon voltam, hogy ne szervezzek sok programot, de így is alig van szabadidőm. Szinte elképzelni sem tudom, hova tudnám úgy beszúrni, hogy esetleg ne csak annyi legyen, hogy felülök a lóra, lelovagolom a 25 percet, és rohanok tovább. Most meg már jön is a tél. De az a baj, hogy már annyira nem is jön, hogy menjek. Nem tudom pontosan miért. Szeretek lovagolni. De ez így nem teljes. Lehet a hellyel, meg az oktatókkal van bajom, kicsit talán ijesztőek számomra. Túl nagy fegyelem, komolyság, nem éreztem magam szabadnak. És mostanában kicsit megijedtem, hogy mi van velem. Mert ez az, amit tényleg szeretek. Hogy talán én is csak egy divatlovas lettem volna? Na de ez az, azt hiszem, aminek bár még a gondolata is felkavart, mégis kizárnám mivel egyszerűen amit érzek, az nem ez. Kicsi korom óta odavagyok a lovakért, és ezért a sportért. Nekem ez nem is csak ennyi. Nem tudom kifejezni magam. De mégis meg vagyok ijedve.

Mi a véleményetek?


2014. nov. 20. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig a dolgok állása szerint inkább vagy divatlova. Èn amikor lovagolni kezdtem nyáron mát önkènt ott voltam minden nap csak tanulni ès persze kemènyen szìvtam mert lovazni bizony kemèny meló. Rá kèt èvre már volt saját lovam igaz szülői támogatással de felerèszt saját pènzből vettem ès tartottam el egyetem mellett. Namost tedd föl magadnak a kèrdèst: kèpes vagy erre? Menni esőben hóban fáradtan akkor is ha t.köd tele van vele ès csinálni? Ha nem akkor nem is fogsz lovazni, találkozol egy.fiúval, leaz munkád stb. ès le is van sz.rva a lovaglás, mert ez szokott lenni. Vagy csinálod, de akkor csinálod suli mellett meg akármikor mert akarod. A kettő között átmenet nem nagyon van, fèl seggel nem lehet egy lovat megülni...
2014. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezért a kapcsolatért hatalmas áldozatot kell hoznod. Ha minden más, a más táborok, a szabadidős elfoglaltságok fontosabbak, mint a lovak, akkor ne is számíts semmi többre, mint egyszerűen hopp fel, aztán le és spuri haza. Én suli után minden nap biciklivel mentem a 14 km-re lévő lovardához, fél 3kor végeztem, 3ra átöltözve segítettem a lovásznak, a tulajnak. Szépen megtanultam, hogyan kell a lovakkal foglalkozni, a segítő munkámért lovagolhattam is. Megtanultam mindent, a nyaraimat reggeltől estig ott töltöttem, nem táborba, hanem dolgoztam! Ezért ajándékba "kaptam" két lovat, amivel foglalkozhattam. Nagyon jó kapcsolatot alakítottunk ki, bár papíron a lovarda tulajdonosáé voltak, de mivel nem volt ideje velük foglalkozni, én csinálhattam mindent. ennek a kapcsolatnak a hatására van most egyébként két saját lovam, akik a nevükre is hallgatnak, ha meglátnak, a legelő túlvégéből is odavágtáznak, imádom őket.

Amit leírtál, nem érheted el úgy, hogy minden más fontosabb. Erre nem kis időt és energiát kell fordítani, és nem kis elszántságra van szükség, és kitartásra, mert most aláírom neked, hogy ilyen kapcsolat kialakítása rengeteg buktatóval jár, meg kell tanulni mindig felállni, nincsenek kifogások.

2014. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyha a 25 perces lovaglásra alig szakítasz időt, akkor hogy tervezed azt, hogy egy saját lóra és a vele való kapcsolat kialakítására legyen időd? A kapcsolat kialakítása nem napi 25 percet vesz igénybe, hanem sokkal, de sokkal többet. Nem érsz rá, mert programjaid vannak? A programokkal az a helyzet, hogy nem ők választanak téged, hanem te őket. Ha komolyan lovagolni akarsz akkor úgy alakítod a programjaidat, hogy legyen rám időd. Tudod hány bulit, barátokkal találkozást, ottalvást, satöbbbit hagytam ki úgy, hogy "Bocsi, nem tudok menni, edzésem lesz/ a lovamhoz kell mennem?" Mert ez csak így működik.

Nem tudsz menni lovagolni, mert jön a hideg? Öltözz fel melegen. Egyébként is, ha rendesen lovagolsz nem fázol a lovon. Szerinted ha van egy saját lovad, akinek hetente minimum 5-ször mozognia kell, és a másik 2 napon is foglalkozni kell vele, azt érdekelni fogja, hogy te most fázol vagy nem? Hát nem. Senkit nem fog érdekelni, hogy mennyire fázol. Iskolába sem csak akkor mész, ha éppen nem írtok dolgozatot, nem? Nem csak akkor mész oda, amikor kedved van. Mert ez a dolgod, és akkor is menned kell, ha éppen a tököd tele van vele. Mert felelősséget vállaltál egy állatért, és menned kell hozzá, és minden programod elé ezt kell helyezned, ha igazán ezt akarod csinálni. Mert amikor rálépett úgy a lábamra a ló, hogy eltörött az ujjam, és alig tudtam menni, akkor is minden nap ott voltam a lónál, és lovagoltam, és versenyekre jártam, mert ez a dolgom, mert ezt akarom.

Egész nyáron nem alakult úgy, hogy elmenj? Pont a nyár az, amikor nincs kb semmi dolgod, csak annyi, hogy elmenj, lovagol és törődj vele. Megmondom neked, hogy a nyári szünetem 90%-át a lovardában töltöm.

Túl nagy a fegyelem? Igen, a lovardákban nagy a fegyelem, a komolyság, mert egy olyan állattal dolgozol együtt ami egy mozdulattal meg tudna ölni téged. Nem lehet ott szórakozni, és az oktatók sem hagyhatják, hogy ott fegyelmezetlen legyen valaki, mert az élete múlik rajta. Ha nem akarod ezt a fegyelmet és a komolyságot, akkor hagy a lovaglást a fenébe, és menj el a moziba egy vígjátékra.

Először tanuld meg komolyan, elszánt végig csinálni azt a 25 percet, akkor is ha fázol, ha jobb dolgod is lenne, ha éppen nincs kedved, mert ha ez sem megy, akkor ne is álmodj egy lóval való kapcsolat kialakításáról.

2014. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megvan a válasz a kérdésedben. Azt mondtad, hogy a programjaid mellett nem volt időd....stb. Aki igazán lovazni akar, az nem szervez egyéb programot. Ennyi.
2014. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mégis hány éves vagy és milyen programjaid vannak?

Ha tele vagy különórákkal, akkor el kell döntened, hogy mit szeretnél.


Te azt mondod, hogy nagyon szeretnél lovagolni és egy "saját" lovat.

Szerintem neked most a megoldás a lóbérlés lenne. Van pár lovi ahol benne vannak, hogy havi 30-40 ezerért bérelhetsz tőlük lovat, amivel csak te foglalkozol és csak te lovagolhatod. Viszont ehhez az kell, hogy heti 3-5ször kijárj hozzá, gondozd lovagold. És ne csak 25 percet tölts vele, mert ennyi idő alatt azt se tudom mit tudsz vele kezdni, mert egy rendes bemelegítés neked és a lónak is vagy 10-15 perc, aztán munka és le is kell sétáltatni, ami szintén 10-15 perc.


Ha komolyan gondolod a lovazást akkor hétvégente félnapokat töltenél a lovardában még télen is. Én pl -10 fokban is simán elmegyek lovagolni.


Szóval rajtad múlik az egész. Én a helyedben keresnék egy olyan lovardát, ahol van lehetőség bérlésre, próbáld ki 1 hónapig, ha össze tudod szervezni az életeddel, akkor érdemes elgondolkodni a lótartáson. DE azt tudnod kell, egy saját ló qrva nagy teher és sok lemondással és áldozattal jár, ha neked ez nem megy, akkor csak járkálj 25 percekre lötyögni.

2014. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!