Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire föl számolnak ilyen...

Mire föl számolnak ilyen brutális árakat egy kurzusra?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból megnéztem (példának okáért Pataky Kata honlapját), horribilis összegek. Hogy lehet 10 nap oktatásért + 5 vizsga napért közel fél milliót elkérni? Amellett a duma mellett, hogy célom Monty R. erőszakmentes módszerének eljuttatása a lovasokhoz.

Azért ritka az olyan lovas ember szerintem, aki vígan dobálózik ennyi pénzzel.

Mielőtt pedig jön a kötekedés bárki részéről is, leszögezném, hogy nekem nem a módszerrel vagy épp a magyar instruktorokkal van "bajom". A gond az, hogy amiről az egész szól túl nehezen elérhető(valljuk be, fél millából nem 2 hónapig etetem a lovakat :) ).



2014. nov. 22. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű piacgazdaság.Amíg van kereslet ennyi pénzért,kínálat is lesz.Ha nem lesz érdeklődő ennyiért,lejjebb mennek az árak.

Gondolom,nem volt olcsó a csajnak Amerikában Montynál tanulni.

2014. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez az egész divatmódszer társaival együtt a hülyéknek készült, akiknek ugyan pénzük van de arra is lusták/ostobák hogy kinyissanak pár könyvet és elolvasság mi hogyan működik.
2014. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Engem nem mint divat érdekel, csupán szeretek belelátni dolgokba, módszerekbe.

Elhiszem, hogy nem volt olcsó, de attól még azért amit kapsz nagyon sokallom.

Szívesen meghallgatnám egyébként olyan érveit is, aki részt vett már ilyenen és nem teljesen elfogult.

2014. nov. 22. 16:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért olyan drága, mert van, akik kifizeti.

Nem nehezen "elérhető"... aki ért a lóhoz, az tud vele dolgozni, aki meg nem, az meg fizeti a kurzusokat és nézegeti az okleveleit...

2014. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnálatos...

Ne térjünk el a tárgytól, nem a lóhoz értés/nem értés a "probléma", hanem az ár/érték arány. :D

Bár ugyanígy vélekedek az akármilyen témához kapcsolódó OKJ tanfolyamokról is.

2014. nov. 22. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Akárki írta a negyedik választ csak mélyen egyetérteni tudok vele. Egyébként pedig szégyen, hogy olyan lovasok, akik már bőven tettek le az asztalra, ehhez képest fillérekért oktatnak szerteszét az országban.
2014. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán az "ár/érték" aránnyal van a baj, hanem hogy a média bemagyarázza a kezdő lovasoknak, hogy lehet "máshogy" és főleg hogy az "jobb" a lónak. És ki akar rosszat a lovának, nemede? Elhiszi, kifizeti, aztán megkapja ugyan azt a tudást, csűrve-csavarva, túlbonyolítva, túlmisztifikálva, amit alapjaiban véve minden értelmes lóval bánni tudó embertől elsajátíthatna, ingyen. Ebből a szempontból szerintem egy forint is sok érte, de hát ugye nekik is meg kell élni valamiből, ezért kell belmagyarázni az emberekbe, hogy nekik ezekre a "speciális" módszerekre szükségük van.
2014. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarország pill a koldusok és a dúsgazdagok országa. Köztes vagyoni állapot nem nagyon van. A csórók semmilyen kurzusra se mennek, gazdagból meg kevés van, de bátran lehet tőlük kérni, mert simán kifizetik az ilyen összegeket. A ritka forintból el lehet lébecolni, de a szapora fillérből nem, mert arra nincs fizetőképes kereslet. Ha 80.000 lenne ugyanez, te elmennél? Nem, arra ugyanúgy nem volna pénzed, mint az 500.000-esre. Hát ez van. Szemtelen összegeket kell kérni, és ha szerencséd van, jön egy mások verítékéből vagy fehérgalléros bűnözésből gennyes gazdagodott g*ci, aki mellényzsebből kifizeti.
2014. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!