Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg rá?

Hogy tanítsam meg rá?

Figyelt kérdés
szabad idomítókat kérdeztem már és ez alapján kezdtem tanítani a lovam, viszont inkább hajlok ilyen módszerekkel a csikós program felé, alapokat tudjuk és már jó pár hónapja idomítgatom, viszont az ülés nem megy neki. fektetésből próbáltam már volt, hogy fél óra alatt de annyira kapkod, hogy nincs más ötletem mint megkérdezni.. tudom, hogy vita lesz belőle mert vannak akik ellene vannak, köszönöm úgy is törlöm mielőtt nekem állnának megjegyezném mióta ezt csináljuk a kapcsolatunk mélyült.. tehát valami ötlet az ülés megtanítására, akár fektetésből vagy nem, JUTALOMFALAT NÉLKÜL

2014. nov. 23. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ad1, nem tudod törölni.

Ad2, minek támasztasz feltételeket, ha nyilvánvlóan nem megy úgy? Jutalommal meg tudnám mondani, anélkül így jártál, szenvedj magad a hülyeséged miatt.

2014. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a kérdést tudom törölni ha úgy tetszik, ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre felesleges komment nem érdekel, húzz el innen szerintem van jobb dolgod!!! :)
2014. nov. 23. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan a hideg kiráz a kérdéstől, de azért azt a nagy titkot megosztom veled, hogy a ló kizárólag fekvésből tud felülni...még mielőtt további hónapokig próbálkoznál leültetni a szerencsétlent.
2014. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pedig annyi az egész, hogy fekvésből mikor állítod fel, közben megfogod.


ne kötőfékkel próbáld, hanem kantárral.


továbbá ne görcsölj rá, nyilván ezt nem lehet naponta 60x megcsinálni vele...


én ugyan megtanítani nem tanítottam meg lovat fektetni és ülni, de ha már tudja nem nagy kunszt.


jutifali pedig dicsérettel kiváltató.


az előzőnek pedig igaza van, leülni nem fog, csak fekvésből feltápászkodva "ül", ilyenkor nem szabad engedni, hogy felálljon, hanem ahogy elkezd felállni úgy kell megtartani.

2014. nov. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!