Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csizmát vagy cipőt lábszárvédő...

Csizmát vagy cipőt lábszárvédővel javasoltok?

Figyelt kérdés

Hobbi lovas vagyok, most kezdtem nem régen. Szeretnék beruházni egy lovas lábbelire, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik lenne a praktikusabb.

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2014. nov. 25. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ha nemrég kezdte, akkor szerintem ne egy 50.000 ft-os bőrcsizmával nyiss..


megpróbálhatod a gumicsizmát, az nem olyan drága, vagy a lábszárvédőt is.


én lábszárvédő párti vagyok, tornacipőben lovagolok, nem lovagló cipőben, így ha nem vagyok atom abrakos, akkor csak a gatyát átvéve már tudok menni "emberek közé".

meg nyáron, ha meleg van azt le lehet venni.


meg a csizmát nagyon drágállom, de azért vágynék rá egyszer...

2014. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csizma párti vagyok, 60 ezres csizmát vettem alig használtan 15 ezerért - és még betörnöm sem kellett. Ki lehet fogni. Nyáron is csizmában lovagoltam, ígyis-úgyis melege van az embernek, télen meg ígyis-úgyis fázik. Egyszer gondoltam egyet és tornacsukában ültem fel (abban nyomtam régen), hát minden baja volt a lábamnak. :D
2014. nov. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezdőként én sem csizmát vettem. Az ára sem tetszett, meg feleslegesnek tartottam, heti 1-3 alkalomra. Vegyél egy lovas cipőt, ha teheted, akkor bőrt, ez olyan 6-10 ezer körül van, de van olcsóbban a decathlonban is, kezdőnek teljesen jó az is. Ahhoz tudsz venni lábszárvédőt, vagy ami még kényelmesebb és jobban néz ki, a bőr csizmaszár, bár ez azért drágabb, mint a lábszárvédő. Már csak azért sem érdemes szerintem nagyobb, 50-60 ezrekért beruháznod csizmára, mert még az sem biztos, hogy megmaradsz a lovaglásnál, amíg nő a lábad, addig tudod külön-külön is cserélgetni, és könnyebb eladni, mert egy csizmánál azért a vádli meg a lábméret is fix, nehezebb később eladni. Majd ráérsz csizmát később is venni, de abból is csak bőrt, mert a guminak értelme nem sok van.
2014. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is csizma párti vagyok. Én 80e-es Sendra wesco csizmát turkáltam a nyáron, hibátlan állapotban 5e Ft-ért hoztam el. Utána két napig nem lehetett letörölni a vigyort a képemről. Szegény eladó, ha tudta volna.:)

Viszont télre egy a Decathlonban! vásárolt bélelt bőr csizmát hordok. 20e volt 3 évvel ezelőtt, novembertől májusig hordom napi szinten, sokszor utcára is. Semmi baja.

2014. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes még bőr csizmát venned, a gumi meg kb szarra se jó, úgyhogy szerintem vegyél bőr cipőt lábszárvédővel. Ha vigyázol rá akkor sokáig is bírja.

Én versenyszerűen lovagolok, versenyre csizmám van, de otthon lovaglócipőben és lábszárvédőben edzek, semmi gondom nincs vele.

2014. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. nov. 26. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!