Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért? Hogyan tovább?

Miért? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nos,van egy 3 éves welsh póni kancám.Előző helyén kicsi gyerekekkel volt . Mivel ,hogy nemsokára leesik a hó úgy döntöttem kora tavasszal fogok belekezdeni a kiképzésébe. Na de most tapasztaltam egy "kis" változást a viselkedésén . Borzasztó . Tudom ,hogy egyáltalán nem tekint MÁR a főnökének . Semmi tisztelet . Ha a karámba van vagy kinyitom a boksz ajtót sunyít. Simogatom az orrát állandóan nyalogatná a kezem. Ki akarom vezetni ágaskodik ,elránt.Pucolás közben állandóan mocorog fészkelődik ha olyan helyen kefélem oda kap .

Mi lett vele?

Egyébként egyenlőre egyedül tartom de már nem sokáig nem sokára kész lesz a nagy istálló ahol a többi ló van . Délután kint szokott lenni és akkor foglalkozom vele.

ELŐRE LESZÖGEZEM nem vagyok parellis . Nem is értek hozzá és nem is nagyon szeretnék.

Bunkó,durva válaszoktól kíméljetek/kíméljenek.


2014. nov. 26. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez úgy sz.r ahogy van.

Először is csikó, a leírás alapján messze meghaladja a szinted.

Másodszor a kéznyalogatás inkább sóhiány jele, mint tiszteletlenségé.

A sunyítás annaka jele, hogy A, nem foglalkozol vele eleget, nem bízik benned, B, egyedül stresszes az élete, még jó hoyg ideges, C, nem is kedvel, nyilván mert nam kap tőled túl sok jót, amit élvez is.

Az ágaskdás, pattogás inkább annak a jele, hogy be van zárva és sok az energiája.

mocorgás is lehet ettől, de lehet fájdalom. az odakapás is inkább erre utal, vagy újfant a kevés foglalkozásra.

És emellé egyedül van, és igen, egyetértek hogy nem értesz hozá, ugy amblokk a lovazáshoz se, mert kb minden rossz abban, amit csinálsz. El kéne menni egy lovardába és megtanulni mit hogy illik csinálni.

2014. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Első válaszoló! Mi a fenének kell lehordani a kérdezőt? Egyfolytában csak ilyet lehet látni. Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor lehet szép csöndben maradni! És lehet, hogy amit elmondtál az igaz, de ha esetleg nem így tálalnád akkor a kérdező lehetséges, hogy tudna belőle tanulni. De így csak azt látja egy bunkó írt valamit. Ezek után adjon a szavadra? Nevetséges...
2014. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második, ha a kérdezőnek olyan fontos, hogy választ kapjon, akkor a bunkó írásból is kibogarássza és nem a tálalással foglalkozik. Elsőnek igaza van.

A társ az tényleg nagyon hiányzik, szerintem ne gyakorin várj választ, inkább kérdezz meg egy hozzáértőt. Sok sikert! :)

2014. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak értelmes pontok az első válaszban, például a sóhiány felvetése, de én az első válaszoló helyében tartózkodnék az arrogáns, lekezelő stílustól mindaddig, míg ő maga is képes kisebb-nagyobb sületlenségeket összehordani. Teszi ezt úgy, hogy látatlanban írt dolgokra reagál.


Kedves Kérdező! Hozzátenném én is, hogy az írtak alapján, szerintem, mi a probléma: ami nagyon egyszerű.

Már majdnem felnőtt a csikód, ráébredt az erejére, a tömegére, és szeretné "kipuhatolni", hogy hol is áll a rangsorban. Mivel jelenleg egyedül te vagy vele kapcsolatban, ezt te érzékeled a leginkább. A kancád nem elégszik meg az alacsony rangúak szerepével, egyértelműen maga mögé akar utasítani.


Meglátásom szerint azért sunyít, mert nem kaptál engedélyt bemászni a személyes terébe (karám, box ajtó nyitás).


Azért ágaskodik és ránt el, mert nem fogad el feljebbvalójának, ennél fogva nem is követ (ágaskodás, elrántás).


Az alacsonyabb szinten lévők nem mehetnek oda a rangban felettük állókhoz vakarászni, tisztogatni őket, ezért megpróbál elhajtani magától (pucolás közben mocorgás, oda kap).


Ez "kamaszkori" neveletlenség, és mivel sikerült elbizonytalanítania, egyre inkább megerősíted benne a tudatot, hogy ő a domináns, ő diktál neked. Kezdj el határozottabban fellépni vele szemben! Ha esetleg nincs meg hozzá a fizikumod, vagy a bátorságod, akkor kérd meg egy férfi, vagy gyakorlott, "veterán" női lovas ismerősödet, hogy segítsen lefektetni az alapokat a póniban.

Elrántás ellen egyébként hasznos trükk, hogyha a felvezetőszárat meghurkolod egyszer a kötőfék alatt az orrán - szükség esetén a hurok keresztülhaladhat a ló száján is, akár egy zabla, így könnyebben meg tudod fogni, és ha fegyelmezően rántasz egyet rajta, jobban meg fogja érezni, mintha a kötőféket cibálnád.


Nem kell fölöslegesen bántani, de nagyon fontos, hogy ne tűrd el, ha agresszív veled: tedd helyre!


A sóhiány kérdését megtoldanám azzal, hogy csak a kezedet nyalogatja, vagy pl oszlopot, aszfaltot, falat is? Mert akkor tényleg lehet egy kis sóhiánya, amit nem árt pótolni.


Remélem, tudtam segíteni. Jó éjszakát!

2014. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Majdnem mindennel egyetértek, amit az utolsó válaszoló leírt, de eszedbe ne jusson a kötelet áthúzni a fiatal ló száján! Egyszer belerántasz, egy életre szétcseszheted a száját a zablát sem ismerő, belovagolatlan csikónak. Az orrára tekerheted nyugodtan a kötelet.
2014. nov. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy gyakorlati tanácsot is kapjál: nehéz lesz úgy változtatni, hogy nem dolgozol a lóval. Nem is értem, miért nem. Hóban is lehet lovagolni, de legalább futószárazhatnád, dolgozhatnál vele kézen és még ha csak lépésben is tudtok közlekedni az talajviszonyok miatt, akkor is hatalmas változásokat tudok elérni azalatt a pár téli hónap alatt.


A lovat között az győz, aki a másikat kimozdítja. Ez most a lovad. Ha csak egy párszor futószárazod, korrigálod a rendetlenkedéseit, kantárral vezeted, vagy segítővel, a boxajtóban határozottan elküldöd, ha neked nem tetsző dolgot művel, akár ostorral is, át fogja gondolni a rangsort, hidd el. Ehhez nem kell parelli, hanem határozott fellépés. A rosszat mindig korrigálni kell és a jót mindig meg kell dicsérni, harag nélkül, automatikusan és azonnal kell, hogy jöjjön mind a kettő.

2014. nov. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazad van ötödik válaszoló, e felett a részlet felett elsiklott a figyelmem, de hát késő este volt már, no. :)

Egyetértek abban, hogy - valóban -, egy zablához még nem szokott, képzetlen csikónak inkább csak az orrán hurkold a felvezetőt, a szájába ne tedd. Elnézést a bakiért, és köszönöm a korrigálást. Négyes voltam.

2014. nov. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Igen miután a kérdést feltettem eszembe jutott ,hogy felhívjam az egyik lovas ismerősöm aki ért a lovakhoz.Azt tanácsolta ,hogy hevederrel ,kantárral futószárazzam.Ez alatt a kevés idő alatt is mintha kicserélték volna.Azért volt egy kis veszekedésünk az első napokban de utána mint a kis angyal ..jó persze most is be próbálkozik de sikertelenül.Beraktam neki a sót de 1-2-t nyalt bele de nem nagyon foglalkozott vele.Viszont nagyon sajnálom szegényt mert látom ,hogy magányos.Azért nem fogok mellé venni még egy pónit.

DE,a karácsonyt már társakkal fogja tölteni sőt még előbb is szerintem próbálok vele sokat foglalkozni.Még egyszer köszönöm a segítséget.:)

2014. dec. 1. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!