Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki le tudná írni helyesen...

Valaki le tudná írni helyesen lépésről lépésre a vágta beugratását?

Figyelt kérdés

Annyi verziót hallottam, olvastam, hogy már teljesen össze vagyok kavarodva. Volt, aki úgy írta le, hogy csak rugdosni kell a lovat, amíg el nem indul vágtába...

Szóval nagyon megköszönném, ha egy tapasztalt lovas leírná nekem a vágta menetét!


2014. nov. 26. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Összeszedett ügetésben mész, belső állításba teszed a paripát, leülsz tanügetésbe, külső csizma egy tenyérnyit hátracsúszik, belső csizma hevederen. És egyszerre megszorítod mind a két csizmáddal, megtolod a csípőddel, és egy picit engedsz a belső száron.
2014. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az munkaügetésnek is :)

És előtte adsz egy félfelvételt, lerövidíted a lovat. De aztán teljesen jó, amit az első írt.

2014. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Annyival egeszitenem ki az elottem szolokat, hogy a kulso szar keretben megtart (lehet, hogy a tapasztaltaknak trivialis, de nem egy kezdot-kezdobbet lattam mar kb odadobott kulso szaron beemelni vagtaba a lovat), es mi kifele ulunk a beemeles pillanataban, de a befele terheles gyakoribb. Ha erdekel, el tudom magyarazni, hogy az edzom miert preferalja a kulso terhelest, de mar nem kapcsolodik konkretan a kerdeshez.
2014. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, hogy a belső válla felkönnyüljön. Ki lehet próbálni, a kifelé állítással együtt. De ha a ló magabiztosan be tud ugrani, akkor belülre állítod, félfelvétel után a külső csizmád hátrateszed és a beugráshoz egy picit engedsz.
2014. nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

össszegezve :


-tanügetés

-félfelvétel

-munkaügetés rövidítése,hogy ne beleguruljon (előkészítés)

-belső állítás

-belső csizma hevederen

-majd mikor előzőek átmentek a lovon külső csizma heveder mögött felhúz ,derék megtol.


Azért ennyire összetett a dolog mert előkészítést igényel minden új feladat ,csak így lehet sikeres,a rugdosom még elnem indul tanyalovasoknál divat meg milliomos köcsögcsemetéknél akik elkóricáltak pár évet a karámba de nem tanultak meg lovagolni.

2014. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
most nem azert, de vagtat nem csak munkaugetesbol lehet inditani......
2014. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, ha könnyű ügetésből indítod, akkor is leülsz előtte pár ütemet, szóval de, a vágtát mindig munkaügetésből indítjuk
2014. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, annak, hogy az ügetés munka-e vagy sem, semmi köze ahhoz, hogy a lovas leül/könnyít-e vagy sem. Nem attól munkagetés a munkaügetés, hogy kiüljük.
2014. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem csak munkaügetésből ebben igazad van,de most egy olyan tapasztalatlan lovas ,aki ilyet kérdez nyilván nem összeszedett ügetésből fogja beemelni vagy középügetésből. Egyértelmű,hogy a legalapabb munkaügetés az iskolalovaglás szintje.
2014. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem xx válaszoló arra célzott, hogy lépésből is lehet vágtába ugratni a lovat (mi tanultuk ezt is), de westernben ha jól tudom, akár állásból is elindítják vágtába a jól képzett jószágot.

De ez már mellékes információ, és mivel a leggyakrabban ügetésből emeljük vágtába a lovat, aminek menetét már többen összefoglalták fent, méghozzá jól és értelmesen, azt hiszem, itt az ideje továbblépni erről a témáról, mielőtt sárdobálásba és offolásba fúlna.

2014. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!