Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaspolósok miért úgy...

A lovaspolósok miért úgy vágtáznak, mintha könnyűügetnének?

Figyelt kérdés
És mi szükségük van nagykantárra? Hiszen miközben egy labda után nyomják full vágtában nem hiszem, hogy túl nagy szükség lenne, hogy minél apróbb segítségekkel minél pontosabb jelzéseket adjon, mint egy díjlovas, nem hiszem, hogy ebben a játékban ez lenne a legfontosabb. Vagy miért vannak ezek?

2014. nov. 28. 22:06
 1/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=ej8TC6I4Qq4

Itt személyes véleményem szerint kifejezetten tépi a ló száját, szerencsétlen felvétel közben felcsapott fejjel folyamatosan tátog.

2014. nov. 28. 22:08
 2/9 KGabi0000 ***** válasza:
A mit Te mondtál annak vadászvágta a neve és azért úgy mennek,mert az a lónak több szabadságot ad,gyorsabban tud menni és könnyebben gyorsul,mert nem nehezkednek a hátába,hanem hagyják menni,mert ha leül,akkor azzal több teher lesz a hátsó lábakon,amik ugye magát a lovat hajtják előre.A kantár dolgot azt nem tudom.
2014. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nincsenek folyamatosan kikönnyítve, ütemenként beleülnek a nyeregbe, nézd meg a youtuben, sok ilyen videó van. :)
2014. nov. 28. 22:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem nagykantár van rajtuk,bár tény mint a karácsonyfa úgy fel vannak díszítve.

Figyeld meg hogy milyen szíjak és hol futnak át és össze és meglátod hogy nem nagykantár.

A fejfelcsapást én sem értem.

2014. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában pelhammal lovagolják őket, két szárral, ami tulajdonképpen megegyezik a nagykantárral. És éppen azért, amiért írtad. Nagy tempó mellett kell nagyon pontosnak lenni.

Nem egy lókímélő sport.

2014. nov. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kézzel irányítanak, sokszor full vágtában... és fordulni kell és megfogni.... szóval azért kell erősebb zabla. Nem lóbarát ez a sport.
2014. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Hát szerintem valami borzalmas amit művelnek a lovakkal.
2014. dec. 10. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik lovassportban megvan az hogy borzalmas amit művelnek a lovakkal.

Egy drága már alig-alig engednek ki a legelőre nehogy lesérüljön,inkább a jártatóba dugják,onnan meg vissza az állásba majd jön rá egy lovas dolgozik vele,és megint a box.

A díjlovasok kénytelenek voltak szigorítani a szabályaikon mert a díjlovak orra állandóan vérzett.

Az ugrólovak lábát sok helyről hallottam hogy amikor tanították őket bottal odavágtak nekik,hogy véletlenül se akarjanak a rúdhoz érni.

De elég ha annyit mondok hogy dopping?

Az is szörnyű nem?

2014. dec. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hobbilovasok sem kivételek ám, azok között is találni olyat, amelyik lova inkább póló póni lenne, ha választhatna.
2014. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!