Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell a lovagláshoz? /a...

Mi kell a lovagláshoz? /a többi lent/

Figyelt kérdés

Mármint milyen viselet?

Mit kell venni?

Mit adnak a lovardában?

meg ilyenekre gondoltam.

/átlagos kezdő kérdésekre gondoljatok. :) /


Előre is köszönöm a válaszokat. :DDD


2014. nov. 29. 21:15
 1/6 KGabi0000 ***** válasza:
Hát kezdőként kell kobak,bár azt a legtöbb lovardában adnak,de szerintem higiénikusabb a saját.Nadrág az mindenképp,csizma vagy cipő+lábszárvédő,de ezt ráérsz később is beszerezni,miután megbizonyosodtál róla,hogy biztos ezt akarod-e.
2014. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Hat ha most mesz eloszor akkor nem erdemes rogton bevasarolni mindenbol...erdemes eloszor kiprobalni, es ha tudod, hogy a te sportod, akkor bevasaeolni :)


De az alap ami kell az a kobak!(bar altalaban lovardakban lehet kolcsonozni...mertez sem egy olcso mulatsag..kb. 6.000ft tol kezdodnek az arak)

Lovaglonadrag(elso par alkalomra megfelel valami ellasztikus nadrag)

Es zart cipo(kesobiekben lovaglocsizma vagy bakancs+chaps/labszarvedo)


Remelem tudtam segiteni. Jo lovaglast :)


14/L

2014. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Legfőképpen ló.
2014. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan cipő, aminek nincs nyelve, mert kezdőként belecsúszik a kengyelbe a lábad, beakad a nyelve, miegyéb, bosszantó. Bár jó esetben nem nyeregben ülsz fel, hanem voltizzsal. Olyan cipőt válassz, ami fogja a bokád, de csak ezért ne vegyél újat szerintem.

Aztán nadrág: olyat válassz, ami nem csúszik, mint a franc, és semmiképp se a legtrendibb gatya legyen, mert a lovaglás igénybe veszi az anyagot rendesen.

Kobakot adnak a lovardában, de ha tetszik a sportág, ez legyen az első, amit beszerzel, gusztustalan a mások által összeizzadt kobak.

Lábszárvédő jó, ha van, de nem kötelező.

Kesztyűt a legelején szerintem nem muszáj venned, bár mivel tél van, ezért ártani nem fog - arra talán beruházhatsz :)


És ne vegyél fel susogós kabátot, mert van ló, amelyikre rájön a rosszbaj tőle. :)

2014. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia :)

Általános viselet a lovaglónaci ( [link] ), aminek az a lényege, hogy a lábad belső részén vagy megerősített varrás, annak érdekében hogy ne kopjon ki hamar a gatya a nyereg és a lábad közötti állandó súrlódás miatt. De ha kezdetben nem szeretnél nagyon költekezni, természetesen megteszi egy sima szűkebb nadrág is, viszont semmiképp (!!!) ne vegyél fel farmert, vagy bő, illetve cipődre lógó nadrágot.

A felsőről annyit, hogy teljesen fölösleges lovaglópólót venni, legalábbis véleményem szerint. Ha évszakhoz öltözöl, az bőven elég. :) Annyi, hogy a derekad alá ne lógjon a felsőd/pulcsid/kabátod stb., mert az ha begyűrődik a nyereg alá, egyrészt kényelmetlen, másrészt balesetet is okozhat.

A cipőd ne fűzős cipő legyen, a legjobb igazából egy kimondott lovaglócsizma, de kezdetben egy gumicsizma is megteszi, bár nem a legkényelmesebb a bokád miatt (korlátozza a mozgásod stb.).

A lovardákban általában a kezdőknek adnak ottani kobakot (lovaglósapka), ami a fejsérülések kiküszübölésének érdekében kell.

Pálcára kezdőként egyáltalán nem lesz szükséged, a sarkantyú gondolata pedig át se fusson az agyadon, állatkínzás. Versenyeken használják csak, én lovardába bérlovon nem ajánlom. A sajátoddal meg azt csinálsz, amit akarsz, de nem fogja díjazni, nekem elhiheted.


Gondolom tudod, hogy először futószárra fogsz kerülni, tesztelik a mozgáskoordinációd, hogy mennyire vagy határozott a lóval szemben, stb. Lovasként mondom, hogy sohase add fel, a lovadnak is ugyanúgy lehet rossz napja, mint neked, és ha valami nem megy, akkor ne erőltesd, próbáld újra másik alkalommal. Nagyon figyelj oda mindenre majd, amit az edződ mond, illetve a lovad csinál!


Sok sikert kívánok, kedves kérdező, a lovagláshoz! :) Gyönyörű sportág! :)


Amennyiben kíváncsi vagy még másra is a lovaglással kapcsolatban, kérdezz bátran! :)


Ja, és annyi még, hogy hol szeretnél lovagolni majd?

2014. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Marhaság, nem kell semmi, csak egy ló.

Sőt, kifejezetten érdemes a legócskább ruhádban menni, amiért nem kár, ha elszakad, vagy összepiszkolódik.

2014. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!