Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő kell az ugratáshoz?

Konya bence kérdése:

Mennyi idő kell az ugratáshoz?

Figyelt kérdés
múlt héten kezdtem lovagolni tavasszal lehetséges lesz e a dijugratás

2014. nov. 30. 11:08
 1/5 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Dehogy,7 éve lovagolok és most kezdtem az ugratást.Ugratni csak akkor kezdhetsz el,ha mindhárom jármódban egyedül elközlekedsz lovardai alakzatokban is akármilyen lovon.Ha teljesen biztosan ülsz a nyeregben.Ráadásul télen még nem s fejlődni annyira,mint máskor,mert hideg van,sáros/kemény a pálya stb.Örülj ha tavaszra megy az ügetés egyedül,futószár vagy más segédeszköz nélkül.
2014. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztosra veszem, hogy nem. Vannak iszonyat nagy tehetségek, de valljuk be, ez 1 az 1.000.000-ból. De inkább még azok se. Mindenki máshogy fejlődik, ne siettesd. :) Ez olyan, mint a repülés, attól még, hogy nem zuhansz le egy Cessna-val, még nem vezetsz el egy MiG-et. :D
2014. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehetetlen. Ha napi rendszerességgel lovazol és normális edződ van, akkor minden további nélkül menni fog.

Saját lovad van? Mert ha igen és ráadásul ugrani is tud, akkor jó edző mellett tuti hogy ugrani fogsz tavaszra.

A lányom hat éves, jelenleg futószáron minden jármódban szépen ül, a póniján egyedül lép és üget. Tavasszal - persze gyerekversenyen, mert ugye még csak ott mehet életkoránál fogva - minden bizonnyal versenyezni fog.

Ha normális edződ van és te nem vagy világraszóló tehetség, csak teljesen átlagos, de a szorgalmad megvan és a lehetőséged is heti pár alkalommal lovagolni, akkor - és itt csaknem harminc év tapasztalatát mondom - kb. 1 hónap alatt lekerülsz futószárról, addigra a három jármód biztonsággal megy voltizson és nyeregben is. Persze jó, ha van fedett lovarda vagy állandóidőjárás-talaj, mert ugye tél jön és jégen nem lehet futószárazni. Egyedül, biztonsággal ügetni, vágtázni jó lovon egy plusz hónap alatt simán meg lehet tanulni, ekkorra már mehetsz terepre is. Ha decembertől nézzük, akkor február elején már önállóan lovagolsz és terepezel is. Áprilisra simán fejlődsz annyit, hogy elkezdj ugrani, nyár végére akár kisebb verseny is összejöhet.

De mondom, ez azt feltételezi, hogy hetente többször lovagolsz, legalább 4-szer 5-ször, kompetens az oktatód és van megbízható, képzett lovad.

2014. dec. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Ne foglalkozz az 1. író válaszával. Az a világ legnagyobb hülyesége. Én másfél éve lovagolok, és már díjugrató versenyekre járok 1m magasan, sőt, edzésen a rekordom 130cm volt. Hidd el nekem, kitartó edzéssel egyáltalán nem lehetetlen. Én 2013 szeptemberében kezdtem lovagolni (jó, az igaz, hogy addigra már tudtam úgy lovagolni, hogy ne essek le még vágtában sem, viszont az ülésem pocsék volt...), és 2013 október végén már ugrottam egy nagyon picikét. Akkor még csak háziversenyekre jártam (azt is ritkán), de 2014 június elején letettem a rajtengedéjvizsgát. Már azon a nyáron elkezdtem a versenyzést, és mire már 1 éve jártam lovagolni, addigra helyesést is értem el B0 és B1A versenyeken. Hidd el, egyáltalán nem lehetetlen. Mondjuk az lehet, hogy ahhoz Neked is ilyen lóőrűltnek kéne lenned, mint amilyen én vagyok... :)

Sok sikert az ugratáshoz!!!

2015. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazsokat ^^
2015. jan. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!