Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A barátnőmnek van egy 3 éves...

A barátnőmnek van egy 3 éves haflingi herélt csikója, de közösen foglalkoztunk vele mindig is. (értelemszerűen én talán kevesebbet) Egy ideje azt vettem észre, hogy mintha engem jobban kedvelne a ló, jobban a bizalmába fogadott. Ez előfordulhat?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy miből véled ezt, kifejtenéd?:)
2014. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen olyan mintha saját "nyelvünk" lenne,mintha elfogadott volna feljebbvalójának.

Tulajdonképpen úgy kommunikál velem mintha azt egy fajtársával tenné(pl.két ló közti barátság jele egymás tisztogatása,finom harapdálása,ehhez hasonlót produkált velem szemben is,mikor "csak" bizalmi játékokat csináltam vele egy fedeles körkarámban,bár még csak egyszer volt ott azon a pályán,csináltam vele egy olyan gyakorlatot hogy hagytam körbenézni majd odajött hozzám,onnantól fogva bármerre mentem követett).

2014. nov. 30. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha csipked a lovad, annak baromira nem kell örülni. Akkor fogadna el feljebbvalósának, ha tisztelne annyira hogy nem harapdál. Te nem egy ló vagy, veled nem játszhat úgy mint egy lóval, mert abból a végén bajok lesznek, és ezt neki is tudnia kell..


A másik: Nagyon sok ló követ bárkit, ha egyedül van egy kisebb karámban. Nem akarlak megbántani, de nagy esély van rá, hogy a barátnődet is pont ugyanígy követte volna, ha ő lett volna vele a körkarámban.

2014. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Őt nem követte.

Akkor még mindig nem értek úgy a lovakhoz ahogy kellene,pedig 10 éve lovagolok.

Köszi a választ.

2014. nov. 30. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyetértek az előttem szólóval. eleve a ló "barátja" nem tudsz lenni, a lovaknak nincsenek barátaik. a csipkedés nagyon rossz jel, azt egyáltalán nem lenne szabad. a csatlakozás meg olyan dolog, hogy 15 perc alatt a legtöbb ló bárkihez csatlakozik.


ettől függetlenül lehet, hogy téged jobban elfogad, vagy neked engedelmesebb, mint a barátnődnek, miért ne lehetne. de a lovak érzelmeit nem szabad emberi érzelmekhez hasonlítani, neki nincs ilyen, hogy kit szeret jobban és kit kevésbé. esetleg olyan van, hogy utál, vagy tart tőled, de a lovaknál a hierarchia rém egyszerű. vagy alatta vagy, vagy fölötte. egy szinten vele (barátja?) nem lehetsz!


ezt az egészet meg nehogy említsd a barátnődnek, mert tuti nagyon kiakad, hogy azt gondolod téged jobban "szeret" a lova, mint a saját gazdáját...

2014. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor így kérdezem:

Előfordulhat hogy engem inkább elfogad,mivel vannak olyan feladatok amiket inkább nekem csinál meg,vagy éppen olyan "hülyeségei" amit nekem nem produkál.

(a hülyeségeket úgy értem hogy még csikó )

2014. nov. 30. 19:05
 7/7 anonim válasza:
Egyáltalán nem igaz, hogy a lónak nincsenek érzései! A barátnőm lova például csak vele akar ,,játszani" önként, pedig ugyanúgy etetem, sikálom foglalkozom vele. Igen elképzelhető hogy téged jobban kedvel, de ebben nem biztos hogy igazad van, csak mert téged követett, a gazdáját meg nem. De ha jobban is kedvel, szerintem akkor se mondd el neki.
2017. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!