Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Daslö szintetikus nyeregre...

Daslö szintetikus nyeregre egy nyerges tud hátra karikát rakni, hogy lehessen táskákat rögzíteni hozzá?

Figyelt kérdés
Nyáron nagyobb lovastúrára fogok menni, és nem szeretném vinni a stübben nyergem (amin szintén nincs karika) tehát vennék egy daslö szintetikust (nem kérek olyan kommenteket, hogy az milyen szörnyű, használtam olyat és tisztában vagyok vele hogy milyen) csak azon ugye nincs karika. Szóval tudnék tetetni rá?

2014. dec. 4. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

A Daslö szintetikus univerzális nyergen a farmatringnak van egy D karika, elég nagy. Én levágtam, mert nyomta a lovam gerincét olyan nagy és olyan mélyen lenyúlt.

Pluszban természetesen tud rá tenni, akár még én is, de akkor szerintem el is veszítette a garanciát.

2014. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb lovastúrára használtan vegyél hasonló árkategóriában, mint amilyenben a daslö van, egy olyan nyerget, ami fixen jó neked, a lovadnak, és van karikája, meg amit akarsz.

Nem azért mondom, hogy így szar úgy szar, de mi mentünk ki így, és az a nyereg, ami 1-2 óra alatt nem vágta szét a ló hátát, 1-2 nap alatt úgy feltörte, hogy egy hónapig semmit rá nem lehetett tenni. Aztán lehet, hogy csak egyedi eset... Amúgy karikát bármire lehet tenni, de instant garanciavesztés.

2014. dec. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát szerintem egyáltalán nem lehet bármire karikát tenni, ugyanis a bőr nyerget szét kell szedni ahhoz, hogy karikát tegyél rá, amit a vázhoz rögzítenek, majd összevarrják. de a szintetikus nyerget nem lehet úgy varrni, szétszedni se, a nyergesek nem vállalják, mert ők a bőrhöz (és jó esetben még a fához, vashoz) értenek, a szintetikus anyaghoz nem. ezért nem lehet tömetni se őket!


szóval szerintem nem lehet rá karikát tenni.


vegyél nagy zsebes izzasztót. abba a kéz zsebbe üdítő, szendvics, zsepi, telefon (cigi) elfér, de még akár egy vékony pulcsi is.

2014. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az hogy táska nélkül menjünk kilőve, több napra megyünk elég sok cuccal. Amúgy köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. dec. 6. 09:16
 5/8 anonim ***** válasza:
több napos túránál azért már indokolt egy kísérő autó, aki a megállásokhoz odajön... de ti tudjátok.
2014. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az hogy táska nélkül menjünk kilőve, több napra megyünk elég sok cuccal. Amúgy köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. dec. 7. 11:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsi valamiért ma is elküldte. A kísérőautó sajna nem megoldható :(
2014. dec. 7. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor esetleg ilyesmi?

[link] hasonló árkategória, szintetikus, stb., de mivel túranyeregnek hívja magát, gondolom, vannak karikái, bár rákérdezni azért érdemes.


[link]

De itt van nem egy, újonnan 50-60 között, ami egész jó lehet. Szerintem egyszerűbb, mint garanciavesztés terhére megbontani egy szintetikus univ nyerget, amit lehet, utána senki se hoz már neked helyre :/

2014. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!