Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágòhídi mentett lovak?

Vágòhídi mentett lovak?

Figyelt kérdés

Kedves olvasò!

Tudom, hogy sok olvasò ki akadna mit írok, hogy mèrt szeretnèk lovat. 16 èves vagyok ès kiskorom òta egy saját livat szeretnèk, de venni nem tudunk mert nem vagyunk milliomosok. Menhelyi lovakat ès vágòhìdi lovakal kapcsolatosan szeretnèk pár dolgot megtudni. Nem azért szeretnèk menhelyi lovat mert ingyen van hanem, hogy segítsek rajta/rajtuk. Sajnos olyan vágòhídat nem találtam a közelünkbe ahonnan el lehetne hozni lovat. Nem nagyon èrdekelne az ha a lò nem lovagòlhatò csak a legnagyobb lènyeg, hogy segíthessek rajta ès, hogy lehessen gondozni/szeretgetni.

Vitát nem szeretnèk a kèrdès alá. Aki tud esetleg segìteni az kèrem írjon. Előre is köszönöm.



#menhely #ló #vágò hìd
2014. dec. 5. 10:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lovat nem lehet lovagolni, akkor annak egészségügyi problémája van. Gondolod, hogy annak a kezelése hosszútávon kevesebbe kerül, mint egy lovaglásra alkalmas, egészséges 200-250 ezres ló vételára? És akkor ott vagy a szeretetből mentett lovaddal 5-10 év múlva, amit csak szeretgetni tudsz, annyi pénzből, amiből időközben már több egészségeset is megvehettél volna és még lovagolhatnád is. Mire jó ez?
2014. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a videót, és vedd fel a kapcsolatot velük, ha valóban érdekel:


[link]

2014. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az őrbottyányt már nèztem ès az.nagyon èrdekelne. Ott van is egy lò aki èrdekelne.
2014. dec. 5. 10:52
 4/17 ecsemecse ***** válasza:
93%

Most komolyan, még egyszer???


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__6349921-orokbe..


Fogd már fel végre, hogy itt nem annyiról van szó, hogy te cirógatod a lovacskát, a lovad nem lesz attól egészséges, hogy 3 órát tudsz vele foglalkozni, a két szép szemedért egyik kovács sem fogja megpatkolni, megkörmölni, a szeretetedért egyik doki sem fog egy 200-500 ezres kólika műtétet megcsinálni. Lovat tartani pénz nélkül nem lehet. Minden áldott pillanatban kell, hogy legyen félretéve fél millád, hogy ha bármi gond van, sürgősbe el tudd láttatni. Egy normál lónál is nagy a kockázat, egy bántalmazott, öreg lónál még nagyobb, ez nem úgy megy, hogy én most segíteni akarok. Akkor fogadj örökbe egy cicát, egy kutyát, azok kevésbé pénztemetők, ha gond van, ott azért ilyen horribilis összegek nincsenek, de ott sem sajnálhatod a pénzt. Szép az elképzelés, hogy segíteni, de az nem segítség, ha hagyod elpusztulni, mert nincs pénzed egy rohadt orvost kihívni!

2014. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Arra nincs, hogy vegyek egy lovat, de arra lenne ha patkolni, orvost hìvni stb. Tudom azok se olcsok, de arra ha kell akkor lenne!!
2014. dec. 5. 11:03
 6/17 A kérdező kommentje:

1. Mit tegyek a linkel?? Az most kb. olyan mint amit most èn ìelrtam.

2. Menhelyen nem lehet fiatal lò??

Akkor ennyi erőval az èrtèkesìtèsen akkor nincs 25 èves lò. Ez majd nem ugyan az. Nem hiszem el most komolyan felteszek egy kèrdèst, hogy segìtsèget kapjak e egy-kettő dologra erre 2 komment után a hanglejtès vehető ki. Nem ezért tettem ki a kèrdèst. Nagyon köszönöm.

2014. dec. 5. 11:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már még te legyél megsértődve. Azt kellene felfogni, hogy ha most nincs 200ezred megvenni egy épp lovat (ami piszok olcsónak is számít). Akkor mi az, hogy ha kell akkor lesz? Hitelt veszel fel vagy bankot rabolsz?

Tegyük fel elhozod a lovat holnap, estére bekólikázik (teszem azt a stressz miatt) miből terem tesz egy nagy (akár fél millió feletti összegű) műtétre pénzt?

Meg kéne próbálni reálisan gondolkodni. Egy lovat sosem megvenni drága, hanem "életben tartani"! Ja és igen, mielőtt elhozod egy menhelyről lekérdezik az anyagi tartalékaid és lehetőségeidet is. Hiszen tudják jól, hogy ezzel fokozottan számolni kell. Arról meg ne is ábrándozz, hogy lovardába kiadják. Mint írták is, nekik nagyon fontos a nyugalom (valószínűleg nincs olyan életerős, hogy megvédje magát egy dominánsabb lóval szemben).

Ebből következik, hogy haza kell vinned. Ott kell, hogy legyen a biztonságos kerített legelő, egy megbízható, nyugodt társ, beállók, azt hiszem a Bottyán a box-ot is elvárja, fedett tároló a kiváló minőségű takarmánynak, hozzáértő ember sem árt (egy lóra nem 3 órát kell szánni hétvégenként),stb...Ezek milliók is lehetnek. Babusgatásból meg nem él meg.

Inkább hagyd a fenébe és, ha tényleg lesz tapasztalatod és felnőttként megtudod engedni magadnak, akkor esetleg vágj bele.

2014. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig azt gondolná az ember, hogy egy 16 éves gyereknek ennél több esze van... Ha körmölni, gyógypatkolni, takarmányozni lenne havonta pénzetek, akkor azt tessék egy évig szépen félrepakolni és egy év után egy korrekt kis lovacskát venni belőle, nem egy használhatatlan pénztetemetőt. Nincs velük bajom, félreértés ne essék társlónak pl. teljesen jó lenne. (Jah és lovat egyedül egyébként sem tartunk...)

Nem értem miért nem tudod leszűrni a lényeget a kommentekből a hangvételtől függetlenül. Nagyon éretlen vagy még.

Másrészt az is felmerült bennem, hogy arra vársz, hogy valaki majd innen, szeretgetésért majd ad neked egyet, de ez a feltételezés már tényleg abszurd lenne...

2014. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem megvenni drága,hanem tartani,orvost kell hívni az egy vagyon.. Most ne azt akard mondani,hogy megvenni 150 ezerért nem tudnál egy hobbilovat,de 4-500 ezreket rátudnál költeni ha lebetekszik .... Azontúl egy beteg ló ,100 szor annyiba kerül ,mint egy egészséges. Gondold át mégegszer. Legtöbb ember megtudna venni egy lovat , 3 havi fizetésből félrelehet rá tenni,de tartani nem lehet egyszerűen.
2014. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy gondolod ezt. Ezekre a lovakra többségében többet kell költeni, mint egy sima lóra. Szerinted komolyan azért vannak ott, hogy akinek nincs pénze lovat venni, majd az kap egy korábban sérült lovat? Azok az emberek, akik ezekkel a lovakkal foglalkoznak, azon iszonyatosan odafigyelnek arra, hogy a védenceik nehogy még egyszer megjárják ugyanazt az utat, épp ezért nem is adnak örökbe minden lovat. Ha megtudják, hogy nincs pénzetek megvenni, márpedig megtudják, mert kötelesek vagytok ilyen esetben mindent bemutatni nekik, sőt, még szomszédokat, ismerősöket is megkérdezhetnek. akkor szerinted hogyan fogják elhinni, hogy neked mondjuk 3 nap múlva lesz egy kólikaműtétre?

Ha a lovad lesántul, nem lesz seb, meg semmi, csak érezni vagy látni rajta, hogy sánta, tudod mennyiért jön ki az orvos és csinál sántaság vizsgálatot (nem kezeli, csak vizsgálja!)? Én legutóbb 11 ezret fizettem egy röpke 10 perces vizsgálatra, plusz kiszállásra. És ez felett még 20-at a kezelésre. Kapásból plusz egy havi bértartás díj ugrott. És ez nem ritka. Éves szinten fél milliós nagyságrendben vannak a plusz kiadások, főként ha lovardában van tartva, mert ott még nagyobb az esély, hogy fertőzzék egymást. Itt hatalmas pénzekről van szó, és nincs olyan, hogy majd holnap hívok dokit, mert csak kicsit fáj a pocakja, addig megsimizem csak neki. Azonnal kell lépni, azonnal kell fizetni, mert lehet, hogy nem lesz holnap.


Jobban jársz, ha a környéken körül nézel, inkább keresel egy olyan lovat, amit vállalhatsz valakivel feles tartásban, annak is vannak költségei, de minden feleződik, vagy megegyezés szerint két részre oszlik. Akkor tudsz lovagolni is, és ha nem bírjátok, akkor vissza is mondhatod, mégsem teszel ki lelki terrornak egy állatot sem, pláne nem olyant, akinek már volt benne része.

2014. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!