Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt hogy oldhatnám meg? (több...

Ezt hogy oldhatnám meg? (több gond is lenne)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 éves lány vagyok 6 éve vagyok lovas az előtt pedig csak a lovakat bámultan,tanulmányoztam amennyire azt a kis agyammal tudtam.Jövőre díjlovaglásban fogok versenyezni.


1.gond/kérdés : Szerintetek hozzám milyen ló illene? Rólam : 12 éves,159 cm magas,40 kg (vékony egy alak vagyok) lovaglással jól állok,mint írtam jövőre versenyezni fogok.Inkább Haflingire vagy Hucul kislóra gondolok vagy kb. ilyen magasságban de ennél magasabb lóra nem vágyok.Talán de azt már nem lovaglásra a shetlandra gondoltam mint hobby póninak.


2.gond/kérdés : jelenleg 3 állatom van (2 kutya meg 1 törpenyúl) és rájuk is pénzt kell áldozni vagy ha nem akkor viszlát és nem hiszem hogy sikerülne egy pónit/kislovat mellette eltartani,ezért ha lenne lehetőség akkor vagy a családom rááldozna annyit de akkor a családom kevesebbet enne ami ki van zárva vagy egy állatomnak távoznia kéne (nem a hely miatt) de azt meg végkép kizárom,mert nincs az a dolog amiért az egyiket is odaadnám főleg a nyulamat aki szinte olyan nekem mintha a kisbabám lenne.Nem tudom mi tévő legyek és még van ennél durvább dolog hogy még egy családfő fog érkezni hozzánk ezért azt hiszem mindent felejthetek el úgy ahogy van!


3.gond/kérdés : Mennyibe kerül egy Haflingi/Hucul kislónak az eltartása 1 hónapra (csak a kaja érdekelne főleg),helye lenne,karám is,legelő is bőven,még a nyalósóra is gondoltam amit sokszor kifelejtenek és tudom hogy társas lény,de a szomszédban is van ló akivel könnyen el tudna szórakozni.Hobby célra alkalmaznám leginkább és első ló lenne de szerintem ez kiderült már...

Illetve kis hátrányom hogy cukorbeteg vagyok ezért lovagolni 1 órán keresztül pihenő nélkül nem lehet és ha mégis akkor minimum pl. terepen séta közben vagy le is állhatok és leszállhatok a lóról hogy az is pihenjen hát ennék valamit azután meg kis pihenő után folytatnám utunkat.


és persze szüleimet nem hiszem hogy meg sikerül győznöm de ha mégis akkor nem is fog érdekelni hogy milyen a ló,csak lovagolni lehessen rajta legfeljebb shetlandi és akkor is ugyan úgy örülnék de ha véletlen a kisló nem belovagolt akkor is ugyan úgy örülnék neki legfeljebb nem lenne olyan nagyon sok haszna bár akkor a shetlandi is ugyanez lenne.


Csak tiszta választ szeretnék és nem vagyok kíváncsi a bunkó beszólásokra illetve olyan válaszokra amikben az áll hogy "akkor inkább ne is legyen lovam ha csak ennyit tudok róluk"!Megértéseteket köszönöm!:)



2014. dec. 9. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1.Legfőképpen nem a súly,és magasság határozza meg hogy milyen lovad legyen,hanem a szakértelem.HA választani kell,akkor én a hucult javaslom.

("elég jól állok"-kérlek ne felejtsd el Dallos Gyula szavait,ő mondta azt hogy sosem mondhatod azt hogy ismered a lovakat,tudsz lovagolni,mindig van mit tanulni,a lovak tudnak újat mutatni.Mindig)

2.ez a problémád/kérdésed nekem kissé zavaros:

Még egy családfő?

Illetve gyakorlatilag válaszoltál is magadnak hogy miért nem tarthatsz/tartathatsz lovat,úgyhogy megint nem értem.

3.Na ez meg végképp,tudom,kérted,de nézz utána hogy mennyi egy lónak az eltartása,vagy ha már lovagolsz csak látod,ha meg nem kérdez meg.Különben nagyon sokba.

De ezzel most a szüleidet győzködnéd,akik amúgy sem engednek a negyvennyolcból,vagy akkor tényleg megválsz valamelyik kis állatodtól(pedig azt is írtad hogy nem szeretnél,pedig a szüleid egyik kikötése)?

2014. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz és hogy nem voltál bunkó!:D

A 2. kérdésnél kistesóra gondoltam,nyár elején fog születni! :D

Én nem azt mondtam hogy én tudok lovagolni,az egy akkor badarság lenne amit elképzelni se lehet,nagyjából senki se tud lovagolni mert amikor új lóra ülsz akkor is tanulsz még akkor is ha előtte felültél vagy 300 lóra is!:) még a legjobbak legjobbja is tanul a mai napig.

lótartásnál pedig inkább kérdezem úgy hogy mennyi idő alatt fogyaszt el egy nagy szénabálát?

2014. dec. 9. 18:37
 3/15 anonim ***** válasza:

1. szerintem hobbi szintre felesleges fajtatiszta lovat választani, sokkal drágább. egy tisztavérű haflingi pl 4-500.000 ft. amit a ló árán megspórolsz félre teheted vésztartaléknak.

inkább valami kis méretű félvért, kislovat ajánlanék.


fizimiskára olyasmit, mint ez (nem konkrétan a lovat ajánlgatom):

[link]


2. az állataid nem érdemes beáldozni. nekem is van 3 kutyám és 2 papagájom (nagy) a lovon kívül és a 3 kutyára és a 2 papira messze nem költök együtt annyit, mint a lóra. szóval amit egy nyúlon, vagy akár egy kutyán megspórolsz az messze nem elég egy lónak.


3. ez nagyon sok mindentől függ, főleg attól, hogy mennyit tud legelni és hogy mennyit mozog. egyébként mindkét általad választott fajta igen hízékony. ha csak a kaját nézzük, tehát patkolást, oltást, esetleges állatorvosi költségeket nem nézzük, akkor havonta kb 15.000 ftból el lehet tartani, de ez is függ az adott év takarmány áraitól.


szerintem légy türelmes. ha nagyon akarsz lovat, akkor majd veszel magadnak, ha felnőtt leszel. de a szüleidre semmiképp se haragudj, ha nem vesznek neked. biztos nekik is fáj, hogy ezt a vágyadat nem tudják kielégíteni!

2014. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nem haragszok rájuk,tudom hogy nem mindenki lehet gazdag,bár szerintem mire felnőtt leszek nagyobb ló kell majd nekem de arra pedig eléggé sok pénzem lesz mert elég "skót" vagyok még így is 12 évesen el se hinnétek mennyi pénzem van és az is csak zsebpénz akarna lenni pedig 50000-100000 között van és majd úgy 2 év múlva amikorra beterveztem a lovat mert még azért addig hogy legyen lovam még szeretnék kicsit fejlődni akkor majd meg biztos el fogom tartani kicsit szüleim segítségével is meg unokatesómékkal osztoznék a lovon mert ők is lovasok ők 10 éve lovagolnak.A ló amit mutattál teljesen megfelelő lenne csak az ára nem megfelelő meg azt írja hogy western... de nagyon jó lenne!*-)
2014. dec. 9. 18:58
 5/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Tetszik ez a kifejezés a kistesóra!:DD


Az hogy egy ló takarmányozása mennyibe fog kerülni,sok mindentől függ:

-attól hogy mennyi idős

-mennyit dolgozik

-az adott évi takarmány/"termés" áraktól

-nem csak a széna takarmány a lónak,adni kell hozzá zabot,ha éppen olyan hogy híznia kéne akkor pl.: kukoricát,vagy ha épp szüksége van valami speciális takarmánykiegészítésre akkor azt is(ezek megint függnek az évi terméstől)

-honnan,kitől veszed a takarmányt,szénát?

2014. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Most hobbizni szeretnél vagy versenyezni?

Amúgy én egy kisebb félvért vagy kisbérit vennék, mert még nőni fogsz és a hafi egy idő után kicsi lesz.


Másrészt: a családod anyagi feltételeit nem ismerjük. Egy kisbaba azért anyagilag eléggé megterhelő.


A lóra pedig ne havi szinten számolj, főleg ha otthon akarod tartani, mert a szénát nyáron célszerű megvenni egész évre, mert akkor van a szezonja és olcsóbb. Olyan 100 ezer Ft-nyi kiadás a széna, + erre jön az abrak, 6-8 hetente kovács (akkor is ha csak körmölni kell), ezen felül oltások, féreghajtás, egyéb felmerülő állatorvosi költségek (meghúzza magát és lesántul, kólika stb).


Már most úgy néz ki, hogy anyagilag nem fér bele, akkor szerintem a közeljövőben sem fog.


Mellesleg ha otthon tartod a lovad, akkor nincs ünnep, nincs hétvége, nincs nyaralás, mert minden reggel 6kor etetni kell, meg ganézni, akkor is ha 39 fokos a lázad, ha esik az eső, vagy -15 fok és semmi kedved kimenni. Ráadásul úgy érzem a szüleid ebben nem lennének partnerek, tehát ők nem akarnak még egy "nyűgöt", főleg, hogy jön a kis tesó is. És te leígérheted az égről a csillagokat is, van amiken nem tudsz változtatni.

2014. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen tényleg van néhány olyan fő probléma, ami kizár mindenféle kiskaput.

1. Ha a három kisállatod mellett nem tudtok +1 lovat eltartani, akkor azt hiszem, itt rögtön zsákutcába futott a kérdés.

2. Jön a kistesó. A szüleidnek most rengeteg feladatuk lesz, nem lesz idejük egy olyan sok foglalkozást igénylő állat eltartására, mint amilyen a ló, hacsak nem vállalod magadra a fizikai meló egészét, ami nem kis vállalkozás lenne egy 12 éves, vékonyka kislány részéről. Ha pedig magára a lovacskára se lenne pénzetek a 3 kisállat mellett, a külső segítség finanszírozását már meg sem említem. Ergo: Se pénz, se idő nincs egy otthon tartott lóra.


Se pénz, se idő. Két olyan tényező, ami megbélyegzi az ötletet, és csak a kis szívedet facsarod, ha tovább szövögeted a terveid.

Adok egy tanácsot: 12 éves létedre nagyon értelmesen és szépen írsz, ezért bízom benne, hogy okos kislány vagy, és megfogadod - örülj neki, hogy olyan gyakran járhatsz lovagolni, hogy most már verseny szintben gondolkodsz, és érd be azzal, amid van.

Ne edd most a szüleid idegeit egy ilyen kéréssel. Nagyon sok kislánynak az sem adatik meg, hogy olyan rendszeresen lovagolhasson, mint te, hát becsüld meg a helyzeted!


Lesz még rá alkalom az életedben, pláne, ha olyan sok lovas van a rokonságodban, mint említed. Most láthatóan nem alkalmas. Térj vissza a problémára egy jó öt-hat év múlva. Pl. 18 születésnapra, nincs is szebb ajándék, mint egy ló.

2014. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1.-re csak azt tudom mondani, hogy nem fajtát, egyedet kell választani. :) Tehát a testi sajátosságaid itt mellékesek viszonylag (nyilván ne vegyél lovaglásra egy welsh-t :)).

2.: Ülj le és beszéld meg a szüleiddel. Ők jobban tudják, hogy mire telik, bár egy kisgyerek mellett sokszor nem nagyon marad plusz pénz. Azt is számításba kell ugye venni, hogy nem biztos, hogy 1 év múlva még meglesz az állásuk. Bármi történhet.

3.: Nagyon sok mindentől függ. Úgy 10 és 30e között. Nem mindegy, hogy mikor, milyen tápanyag értékűt (hiába veszed az olcsóbbat, ha ahhoz, hogy elég tápanyagot nyerjen kétszer annyit kell ennie, mint a drágábból), mennyire falánk, ad libitum adod e, vagy adagolod, milyen volt az évi termés, stb.

Azért a legelő méretére kíváncsi lennék (sokan azt hiszik, hogy 1000nm2 egész évre elég...). Mert, ha nem elég ugye több széna fogy.

Ha nyaranta csak éjszakára etetsz, akkor 4-5 hét alatt fogy el a bála (ha tényleg jó nagy), de télen havi 1-2 is elmehet. De, ha vissza olvasol pár napja is volt egy ilyen kérdés, hogy mennyit eszik és ott többen is alaposan részleteztük.

Úgyhogy röviden tényleg a szüleiddel kell megbeszélned, hogy belefér e vagy sem.

2014. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kamu!!!! Bocsánat, de valamit nagyon nem értek. Jövőre díjlovaglásban fogsz versenyezni (milyen lóval?) és otthonra kellene egy hucul hobbiló??? Ne haragudj, de nekem ez nem áll össze sehogy se. Versenyezni mivel fogsz? Annak a lónak a költségeit, versenyek költségeit ki fizeti? Mert egy nem alapvetően gazdag családban nekem elég meredek, hogy fizetitek a versenyzést, minden bizonnyal az edzőt, mert anélkül ifiként nem is versenyezhetsz, de fizessetek még egy hobbilovat is otthon? Minek???? Mennyi időd maradna rá az edzések mellett? Mert azt lássuk be,ha te tényleg díjlovaglásban fogsz versenyezni, az bizony minimálisan jelent heti öt edzést.

Még egy apró észrevétel: olyan díjlovast még nem láttam (pedig ismerek néhányat) aki a díjlova után hucullal hobbizott volna.

Másik észrevétel: ha versenyszinten lovazol, már rég kell legyen fogalmad arról, mennyit eszik a ló és az kb mennyibe kerül.

Harmadik apróság: van cukorbeteg a családban nálunk is, meg baráti körben is. Nem kell egy óra után abbahagyni a lovaglást. Ha rendszeresen, versenyszinten sportolsz, már rég beállították az inzulinodat a sporthoz.

2014. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Üdv kedves előző válaszoló!

Nem,nem 5 edzésem van a héten hanem 1 és az 30-45 perc általában,de sokkal jobban oktatnak mint egy kis laza,nem törődöm lovardában.Egy kisbérivel fogok versenyezni és ennyi idő mellet lenne időm rá (mármint egy xy fajtájú lóra otthon)

Lehet,hogy régóta lovagolok de attól még nem biztos,hogy tudtom ezeket,igazából a shetlandi póniért tudom hogy mivel jár mert osztálytársamék éppen azt a fajtát tenyésztik így akár ingyen is szerezhetnék pónit vagy legfeljebb sokkal olcsóbban de adtak már el másik osztálytársamnak pónit.Igazából csak azt akartam hogy egy shetlandi pónihoz képest mennyivel fogyaszt többet,én is ismerek sőt lovagolok ilyen nagyságú pónit csak ő nem tisztavérű de a fjordhoz hasonló csak almásderes és elég ijedős fajta illetve csak kevesen tudnak vele bánni szerencsére köztük vagyok,bár volt már balesetem vele de akkor se féltem tőle(visszaülni).Elég nehéz irányítani illetve még nemrég lett belovagolva(privátban tudok képet mutatni a póniról).

Cukorbetegségemmel kapcsolatban : Nekem itt nem hiszem hogy ha megmondja valaki hogy ennyivel oltsam be magam hogy tudjak lovagolni akkor azt meg is csinálnám,mert nem mindenkinek ugyan olyan,pl. azt se tudom hogy a te ismerősöd 1-es vagy 2-es típusú beteg vagy épp hány éves,hogy áll most a vércukra.Én vagyok olyan tapasztalt ebben hogy el tudjam dönteni mennyivel is kéne oltani magam ahhoz hogy (jelen eseteben) lovagolni tudhassak.

2014. dec. 10. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!