Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok, sikerülne nekem fent...

Lovasok, sikerülne nekem fent tartani egy lovat?

Figyelt kérdés
9 éven keresztül lovagoltam persze a velejárókat is megtanultam és csináltam..az lenne a kérdésem hogy ha kialakítok neki a kertembe megfelelő közérzetet boksszal mindennel együtt és minden évben oltatom meg kapja a megfelelő kezeléseket! Nem fog elpusztulni? Attól félek hogy veszek egy drága lovat és elpusztul..:/

2014. dec. 10. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aha, ès 9 èv után mièrt is teszel fel óvodás szintű kèrdèseket? Ennek alapján nem hogy a lovakról de amblokk az állatokról sincs halvány lila fingod se. Persze, hogy elpusztulhat! Ez èlőlèny bármikor lehet baja a legjobb tartás mellett is. Amúgy lovat egyedül nem tartunk.
2014. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Aki megkérdezi, hogy nem fog e elpusztulni a lova, ha ő vállal érte felelősséget az már régen rossz.

A kérdésedből kiindulva nem vagy érett a lótartásra.

Az a helyzet hogy egy lónak nem elég ha "kialakítok neki a kertembe megfelelő közérzetet boksszal mindennel együtt és minden évben oltatom meg kapja a megfelelő kezeléseket".

Mivel nagyon sok olyan ember tart állatot akinek nem kellene, inkább elmondom amit a lótartásról tudni érdemes:

Első és legfontosabb, hogy lovat soha nem tartunk egyedül! Ha úgy döntesz, hogy a saját házadnál tartasz lovat két lóval kell kapásból számolnod. Mivel a ló társas lény kell neki társ és ne gondold hogy majd sokat szeretgeted és az elég szociális tevékenység lesz neki. A box mellett kell egy karámot is biztosítanod a lovaknak, mert ha napi 24órában boxban vannak az az egészségükre is ártalmas és a közérzetüknek sem tesz jót. Azt nem tudom hogy iskolába jársz-e de a lovakat MINIMUM napi háromszor meg kell etetni. itatni (ha nem szerelsz fel önitatót) és ha boxban tartod akkor kétnaponta a trágyát is el kell távolítani.

Ki kell alakítani a lovak környezetében egy olyan helyet ahol tudod tárolni aZ almot és a takarmányt, úgy hogy az megfelelő minőségű maradjon a lovaid számára fél vagy akár egy évig is. Ha szeretnéd lovagolni a lovadat és nem csak terepen akkor szükséged lesz egy területre ahol ezt megteheted, tehát fent kell tartanod egy területet lovaglási célból.

Na a kérdés, hogy van e hely a hátsókertedben két lónak (boxal és karámmal), egy takarmánytárolónak és esetleg egy "lovaspályának" és van-e időd arra hogy megetesd, kitakarítsd és ápold őket. (ezek a legalapvetőbb dolgok a lótartásban és ezt még lehetne ragozni órákon át)

Mindenesetre aki ilyen dolgokkal nincs tisztában és a lótartásra gondolva ilyen buta kérdéseket tesz fel annak nem való, hogy otthon saját és a lovai felelősségére állatot tartson.

Ez nem bántás vagy kötözködés, ez a te és a leendő lovad/lovaid védelmében tett véleményem.

2014. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
45%

fent tartani? :O

tudod hány kiló egy ló?


jéézus hogy lehet ilyet kérdezni....

2014. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármikor elpusztulhat egy állat,de ha rendes körülmények között van tartva megfelelően egy ló akkor azért elég ritkán fordul elő. Ha lovardába van bértartásba ott is elpusztulhat ha úgy van.Drága ló meg nem kell hobbira, olyan ló kell ami nem kényes.
2014. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Abban egyet értek a többiekkel,hogy a ló az társas lény,de ettől függetlenül nagyon sok helyen tartják egyedül.

Lehet,hogy sokat lovagoltál és ott gondoztad is egy kicsit,de az nem olyan mintha te tartottad volna.Egy lónak rengeteg igénye van és ha már megvetted a tartása sem olcsó mulatság.Nem elég a karám neki a lovat naponta járatni is kell,ha igásló dolgoztatni,hogy le járja magát.A takarmány összetétele függ a munka végzés nehézségétől is.E mellett gondoskodni kell a friss alomról.Plusz ilyen alapvető dolgokat is tudni kell,mint pl.felhevült lónak 1/2-1 óráig nem szabad vizet adni.Tudni kell hogy milyen sorrendben és mikor adhatunk neki szálas ill. abraktakarmányt,és még sorolhatnám.Ha mégis úgy döntesz belevágsz,bár a kérdésed alapján én sem javaslom,akkor mindenképp járj utána a dolgoknak és fontold meg alaposan.

2014. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na és mekkora kerted van? Mert fél hektár alatt nem érdemes rajta gondolkodni.

A másik, hogy a puccos lovardában a legféltőbb gond mellett is pusztulhat el ló.

2014. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!