Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepről lenne szó, most hogy?

Terepről lenne szó, most hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első dolgom amiről kérdést állítanék föl hogy azt mondta az oktatóm hogy kimegyünk majd terepre,de vágta nem lesz mert azt még nem tudok.Természetesen már megy a vágta csak még nem engedtek el,de már el tudom engedni mindkét karom és hajtani,indítani is tudom a lovat,de még nem akar elengedi,azt mondta hogy egy pónin fogok menni (128-134cm körül van) és hogy az milyen lenne? igazából én nagyobbon szeretnék,de fél hogy "elvisz" a ló/kisló.Meg szeretném kérni hogy mégsem lehetne legalább egy kicsivel nagyobb lovon legalább egy kislovon menni (amúgy is csak 1 van a tanyán) de nem igazán merem.Én úgy érzem hogyha véletlen vágtában elindulna akkor meg tudnám magamat tartani a lovon,nem lenne baj.


És a második ami miatt írtam,hogy ha lenne egy kislovam (140-150 cm körül) akkor azzal mehetnék-e terepre,persze amint megtanultam a szabad vágtát,anélkül semmiképpen sem!Szerintetek jó ötlet lenne,a lovat el tudnám tartani,minden lenne neki,a legkisebb részletekről is gondoskodnánk családommal,de főleg én!



2014. dec. 10. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen teszi az oktatód, hogy egy "lassabb" jószágon mész először/eleinte. Bár én addig nem vinnélek terepre, amíg úgy nem látom, hogy mindhárom jármódban biztos vagy egyedül is. Így van benne rizikó is.


Mért ne mehetnél? De szerintem amíg még kezdő vagy ne azon fáradozz, hogy saját legyen. :) Tanulj meg tényleg jól lovagolni (és megfelelően bánni velük), hogy a sajátodban ne tégy kárt (akarva, akaratlanul).

2014. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosan!:)

Köszi a választ! Igazából pont hogy én biztos vagyok az egészben,az oktatóm az aki fél hogy valami bajom lesz de nem csak a vágta miatt hanem hogy én igazából terápiára jelentkeztem be hozzájuk lovasnak betegségem miatt de én nem terápiának veszem hanem igazi edzéseknek.De nagyon kedves oktatóm van így remélem ha megkérdezem tőle hogy nem lehetne azon a kislovon menni akkor igent mond! Sőt volt rá alkalom hogy rosszul lettem lovaglás után és azonnal hozta a gyógyszer,csinált nekem finom,meleg teát és leült velem egy kis asztalhoz és beszélgettünk,de szinte már barátnőnek tekintem. :D

Ami pedig a saját lovat illeti : Én is úgy gondoltam hogy először inkább megtanulnék rendesen lovagolni,mind a 3 jármód legyen biztos,és szabad,a lovat vissza tudjam fogni bár ez már elég gyakorlott nálam mert lovagolok olyan lovon is aki elég izgő-mozgó egy csibész csikó és őt tényleg vissza kell fogni mert túlságosan sok benne az öröm és folyton csak menni akar valahova,szerencsére dagi és ezért a vágta nem a kedvence de ha meg vágtázik akkor nem is kell hajtani nagyon inkább csak élvezni,bár néha tud döcögős lenni de csak néha...

2014. dec. 10. 18:32
 3/4 anonim válasza:

Szia:)

Biztosan megvan rá az oktatód oka, hogy pónin visz ki terepre. Szerintem ezzel nincs baj. Nem a ló mérete a fontos. Ez lesz az első tereped és még sok mindent kell majd kitpasztalnod/megtanulnod és ez a kicsi ló biztosan nyugodt, tapasztalt oktatóló. Ha az okatód úgy látja, hogy eljött az ideje biztosan ülhetsz magasabb lóra is.


Szerintem nagyon jó ötlet a saját ló, mivel írtad is, hogy a tartásával nem lennének gondok. Biztosan sokat tudnál vele terepre menni is és szabadon vágtázni át a réteken :) De előbb mindenképpen legyen biztos tudásod!

2014. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia,

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de az oktatódnak biztosan igaza van. Ő látja, mennyire tudsz lovagolni. Én is mikor először mentem terepre egy pónin mentem bár egy lovon szerettem volna. Ne agódj eljön majd az a pillanat is. Örülj, hogy egyáltalán kimehetsz.

Jó terepet!

2014. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!