Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körübelül hány futószáras óra...

Konya bence kérdése:

Körübelül hány futószáras óra kell?

Figyelt kérdés
most voltam tegnap és a tanügetésig jutottunk el

2014. dec. 19. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez volt az első lovaglóórád? Voltizson ültél? Ha átlagos érzéked van a lovagláshoz, akkor jövő órán voltizshevederrel mindenképp tanulnod kellene az ügetést és a vágtát is, két-három alkalom után mehet nyeregben, futószáron, aztán újabb 4-5 alkalom és elvileg tudnod kellene mindhárom jármódban kapaszkodás nélkül ülni. Ha ez megvan, kezdheted tanulni a segítségadásokat, szárkezelést.

Nem tudom, milyen rendszerességgel tudsz lovagolni menni, de ha heti három alkalommal lovagolsz egy normális edző mellett egy normális lovon, akkor februárra biztosan osztályban lovagolsz probléma nélkül. Onnan még egy hónap és a terep is szóba jöhet. Persze ez nagyon oktatófüggő.

2014. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez volt a 2. lovaglóórám nem voltizson hanem nyeregben. és a tanügetésig jutottunk el. heti 3 alkalom
2014. dec. 19. 08:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyéntől függ milyen gyorsan fejlődik. Azért a szárkezelés odébb van ,először ülni kell 3 jármódban. Átlagosan 1-2 hónap a futószáras oktatás,ez lehet több is vagy akár kevesebb idő is. Egyénfüggő.
2014. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha nyeregben kezdtél tanulni, nagyon rossz helyen vagy!!!
2014. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak itt pest környékén megnéztem 8 lovardát is midnenhol ugy kezdték szóval én azért nemfogok leutazni pl miskolcra
2014. dec. 19. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Leginkább az oktató igényetől függ, akárhogy is fejlődik a lovas. Van, aki gyorsan tanul, de a tökéletességre törekednek, van, aki lassan tanul, mégis két alkalom után beállítják a sorba. Szóval lehetetlen megmondani.


Nyeregben, kengyel nélkül tanulni szerintem azért nem az ördögtől való, mivel máshogy kell ülni szőrén, voltizshevederrel, mint a nyeregben. Lovagolni pedig nyeregben fog, abban is lehet ezerféle gyakorlatot végezni.

2014. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EAdri93 ***** válasza:
Ez egyén függő. És ahogy nincs két egyforma ember úgy nincs két egyforma ló sem. Ahhoz hogy egyedül tudj lovagolni évek kellenek, rengeteg idő, kitartás és tapasztalat.
2017. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!