Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy szélben lovaglás?

Nagy szélben lovaglás?

Figyelt kérdés
Kb. 1hete eléggé fúj a szél , a fél ridegben tartott lovam is csak néha-néha dugja ki az orrát az istállóból. Ilyen szélben mindig nagyon ijedős , ezért nem lovagoltam. Van aki lovagol nagy szélben? Van aki azt mondta nekem hogy ne foglalkozzak vele , hogy ijedezik mennyek attól de szerintem ez veszélyes... alapból kissé ijedős de ilyenkor még inkább. De volt aki óva intve mondta , hogy ne erőltessem az ő lova is ilyen ilyenkor ő is hanyagolja a dolgot. Ja és terepre járunk csak ez a lehetőség adott. Kinek mi a véleménye?

2014. dec. 23. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
fedelesben lovagolj. ha nincs rá alkalom akkor inkább ne lovagolj.
2014. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mozgatni kéne mindenképpen, mert ha több napot áll, terepen szélcsendben is ugyanolyan ijedős lesz, mivel tele lesz. Ha más lehetőség nincs, akkor legalább futószáron mozgasd le, ahhoz nem kell se pálya, se fedeles, kinn a legelőn egy egyenletesebb talajon is meg tudod oldani.

Terepre ijedős lóval szélben én nem szívesen mennék, szerintem balesetveszélyes, viharos időben én is csak a nyugisabbakkal megyek ki, a többiekkel marad a pálya vagy a futószár.

2014. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lovam is ijedős alapból, szélben még inkább, de engem nem ez riaszt el a szélben való lovaglástól, hanem hogy halálra fagyok. Tegnap és szombaton pl. lovagoltam, de vasárnap is olyan szélvihar volt, mint ma, szóval inkább kihagytam. Ha félridegben van, tehát szabadon jön-megy, akkor nem "kell" naponta mozgatni, mozog ő magától is. Ha van kedved menj vele, a te lovad, te tudod, hogy el tudod-e ilyen időben lovagolni, de ha félsz, akkor inkább ne!
2014. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen időben csak futószárazok, legalább 2 naponta. Már második napja hagyja abba fél 4 körül, de akkor meg már nem megyek sehova a sötétedés miatt...Annyira meg már "unom" a környéket, hogy élvezetes legyen lámpa mellett bóklászni. :D
2014. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Max azért nem ülök fel rá mert énmagam utálom a szelet és legszívesebben olyankor egész nap a lakásban lennék... De legtöbbször erőt veszek magamon és lemozgatom. Akár ijedős alár nem. Ez olyan, hogy nem csak akkor fürdesz amikor már büdós vagy, hanem mindig :D Nem csak akkor dolgozunk a lóval amikor napsütés meg szivárvány van.
2014. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez valóban igaz, kedves utolsó, de azért olyan helyen, ahol csak tereplehetőség van, se pálya, se fedeles, és esetleg a lovas is bizonytalan (mert ha biztos lenne, akkor nem jutna eszébe ilyen kérdés), akkor mi értelme az életének és a ló egészségének kockára tételének? Szerintem ha valaki tiszteli ezt a sportot, tiszteli az állatot, akivel közösen dolgozik, akkor ezt azzal tudja kimutatni, ha az állat számára a legnagyobb biztonságot nyújtja, tudja a saját határait, és csak azért, mert én lovas vagyok, azért nem kell minden nap felülni, ha úgy érzi, hogy baj lehet belőle. Ettől függetlenül a lovat lehet mozgatni, van rá más lehetőség is, de egy alapvető tiszteletet megérdemel a ló és a sport is, és ezt nem ez a "csakazértis, mert ÉN vagyok" felfogás képviseli.


Kérdező, én azt mondom, ha bizonytalan vagy, ne lovagolj, neked és a lónak is biztonságosabb így, a ló mozgatására van más lehetőség is, de ha 1-2 nap kimarad, az sem baj, csak ne legyen az hosszú idő és rendszeres. De pihenőnap is jár a lónak, nem kell minden áldott nap dolgoztatni.

2014. dec. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagy szél van ne lovagolj :D Mért ne?! Lovat akkor is lekell lovagolni,mert utána csak bolondabb lesz,pl egy hétig szél van akkor egy hétig csak nem áll a ló. Ilyenkor bolondabbak meg nehezebb velük főleg terepen az tény,de ha rutinos lovas vagy akkor nem okoz ez akkora megoldhatatlan problémát. Ez a veszélyes dolog meg sokkal inkább attól függ mennyire kezeled biztosan a lovat.
2014. dec. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ecsemecse ***** válasza:
Ha valaki biztosan kezeli a lovat, és rutinos lovas, akkor szerintem sem fordul meg a kérdés a fejében, hanem a széllel nem törődve megy. Én is egyet értek azzal a felfogással, hogy ha nem vagy benne biztos, inkább ne menj, mert csúnya baleset is lehet belőle. Én személy szerint felülök és kimegyek terepre is, ha kell, nem rémiszt meg a vihar, se az ijedős ló, de aki nem biztos magában, az fogjon tényleg egy futószárat. A rendes futószárazás pont ugyanazt a hatást váltja ki, mint egy lovaglás, a ló mozgatására nem csak a lovaglással van lehetőség, ha rendesen le van futószárazva, akkor nem lesz bolond, hiába nem ül fel rá egy hétig, vagy tovább.
2014. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van olyan szituáció, amikor szélben, hóban, esőben is menni kell a lóval, pl. ha tréningben van, de szerintem egy hobbilovas, aki nem biztos magában, az hanyagolhatja a dolgot. Te ismered a lovat, magadat, tudod, mit tudsz kezelni, felesleges olyan szituációba belemenni, amiből előre érzed, hogy baj lehet. Nyilván nagyobb a rizikó, ha valaki fél, hát ne menjen, vagy előtte adjon a lónak egy kiadós futószárazást és utána próbálja meg, mert ahogy én látom, sokszor az egyik kifogás jön a másik után...fúj a szél, szemerkél az eső, rossz a talaj, három napja áll a ló, stb, és a végén alig ül fel, holott az igazi probléma az, hogy nem mer szembenézni ezekkel a dolgokkal.


Az én telivérem állhat két hétig, lehet szélvihar, akkor is kezelhető, de óriási szélben csakazértis alapon nem megyek ki vele, mert élvezhetetlen az egész. Legalábbis itt az Alföldön, ahol kedvére süvít a szél és nincs semmi, ami felfogja.

2014. dec. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!