Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Névnapi ajándéknak ló?

Névnapi ajándéknak ló?

Figyelt kérdés
Névnapi ajándéknak a ló az túl drága lenne?... Szerintetek egy átlagos család ezt névnapi ajándékként megvenné (vagy túl drága, névnapi ajándéknak meg nem való??) ? :)
2014. dec. 25. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Háát sztem elég drága lenne a ló

ez különlegesebb alkalmakra (pl. 18. szülinapra...)

lenne jobb

de ha nagyon szereted az illetőt meg neked ez nem okoz gondot nyugodtan ...

2014. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. dec. 25. 20:33
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem. Neki az az állat lenne a társa. A lovAsnak és a lónak ki kell választania egymást.
2014. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 piriiiii ***** válasza:

Húha, ha én akármikor kapnék lovat, csak úgy ujjonganék örömömben! Akár névnapra, akár csak úgy.

viszont igaza van az egyik válaszadónak, ha már lovat akarsz adni valakinek, hagyd meg a lehetőséget számára, hogy ő válassza ki.

2014. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen úgy gondoltam, ő választja ki. Előtte megkérdeztem, hogy az megfelelő ajándék lenne-e!
2014. dec. 25. 20:38
 6/18 anonim ***** válasza:
Meg a szüleit is, hogy el tudják-e tartani :) Szerintem amúgy túl drága ajándék. Még 18. születésnapra is. De végül is attól függ, kitől, illetve kinek...
2014. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. dec. 25. 20:55
 8/18 piriiiii ***** válasza:
Ha szereti a lovat, van rá pénzed,é, aki kapja, ért is a lovakhoz, tehát a lónak is jó lesz, akkor tök mindegy, mikor kapja.
2014. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az egy dolog, hogy van pénz megvenni, de eltartani is eltudja majd az illető valahogyan? Mert az a nem mindegy.
2014. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem ma Magyarországon egy átlagos családban nem biztos, hogy a ló a legnyerőbb ajándék bármilyen alkalomra is. Én is átlagos családban vagyok (2 kereső szülő, 1 egyetemista és egy gimnazista gyerek, ráadásul szerencsére azon kevesek közé tartozunk, akiknek nincs hitele!), és hiába repkednék a felhők felett örömömben, akkor sem gondolom, hogy a családi kasszának jót tenne. Egy lovat nagyon nagy költség tartani, megvenni én is meg tudnám a diákmunkával összekeresett pénzemből, de ha belegondolok abba, hogy egy kólika műtét 300 ezer, akkor egyelőre inkább lemondok róla. Mindenképpen beszélj az anyagi helyzetről, beszéljetek állatorvossal és tapasztalt lótartóval, hogy milyen költségek, amikre számítani kell, mik azok, amik becsúszhatnak (sérülés, hirtelen állatorvosi ellátás) és csak abban az esetben vegyetek lovat, ha mindez belefér a költségvetésbe. Sajnos a ló esetében (meg egyébként bármilyen állat esetében is) nem elég, ha működik a kémia, kő kemény 100 ezrek, rosszabb esetben milliós összegek röppenhetnek ki rövid idő alatt a pénztárcából, annak meg sok értelme nincs, hogy valaki kiugrik a bőréből, mert kap egy lovat, de az első nagyobb összegnél túl is kell adni rajta.
2014. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!