Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megváltozott a lovam mi tegyek?

Megváltozott a lovam mi tegyek?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam meg az első lovamat, aki egy kisló, kanca.

Eddig minden rendben volt majd bekkantant és ha hozzá nyulok ill.simogatásnál súnyit 😞

Heveder huzásnál súnyit és oda akkar csipni .

Mit tudnék vele tenni ?


(Bocsi a helyesírási hibákért )


2014. dec. 25. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Menj el egy lovardába, ahol megtanítanak lóval bánni. Kapásból hevedert nem kéne felrántani, mert akkor jó hogy odacsap, de jelelegi szinteden te még ezt se ismered. Így nem csoda, hogy irányíthatatlan a ló, ki tudja miket csinálsz még vele amit tilos lenne.
2014. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első, nem értelek. Írta valahol, hogy hogy csinálja a hevederhúzást?


A mi kisbéri félvéreink közt is van egy kanca, aki utálja a hevederhúzást, olyankor mindig harapni akar. Nem azért, mert a lovász rosszul csinálja, hanem mert egyszerűen ilyen.

2014. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet hevederiszonyos is ,de ha simogatásnál is csipked meg odakap vagy hátracsapja a fülét,akkor szórakozik inkább . Suhints neki oda.
2014. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem értem én egy szóval nem mondtam, hogy felrántom a hevedert ! Szépen ylukanként szóktam majd felszállás előtt leellenőrzőm! Oda szoktam neki suhintani, ilyenkor nagyon megijed már attol is ha a fejéhez közelit a kezem ! Iskolaló volt szóval lehet, hogy heveder iszonyos, meg lehet nem igazán szerette ha több gyerek ott ugrál körülötte és ajnározzák !
2014. dec. 26. 00:39
 5/16 A kérdező kommentje:
Mikor kefével vagy kézzel a fenekéhez vagy a marjához,de legfőképpen a heveder helyhez nyulok akkor elkez csapkodni a farkával és csikorgatja a fogát ! Meg mikor felszállok rá akkor is oda csíp !
2014. dec. 26. 00:42
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Na, az utolsó hozzászólásod jobban leírja, mi a probléma, mint a kérdés. Valószínűleg (sőt biztos) tudja, hogy mi a sorrend... Pucolás-nyereg-heveder-körözés a többi ló fenekében egy zsákkal a hátán. Na, ezt nem szeretné. Próbáld meg kis jutalomfalatokkal jó érzéssé, pozitív élménnyé tenni neki. Megsimogatom, kis falat répa. Még 10x. Hidd el, a végén ő fog bújni, h még, még. Ugyanez a többinél is. Egy luk a hevederen-egy karika répa. Némi idő után nem lesz semmi gondja vele. De ha meg-megcsapod a negatív élménynél (lsd hevederhúzás), igen hamar ki fog rakni a boxból.
2014. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kiprobalom, nem szoktam megutni csak akkor ha tenyleng belem csip, de akkorsem erosen ha probalkozik akkor csak a kezemetszoktam felemelni !

Akkor sok jutalmazásesz!😊

2014. dec. 26. 17:05
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, te láttál már lovat? Nehogy már akkor jutalmazzon a kérdező, amikor a ló nemkívántos viselkedést mutat.


Először az okra kellene rájönni, két lehetőséget látok, mert ha a lovad tündibündi volt, most meg harap, akkor valami megváltozott. Vagy a te hozzáállásod nme elég következetes, vagyis elkapattad, vagy a fájdalmára akarja felhívni a figyelmet, különösen, hogy nyereghelyen lett érzékeny. Illeszkedik a nyereg? Biztos?

Jól nyergelsz? Tuti biztos? Milyen szintű lovasok alatt ment a ló eddig és te hol állsz ahhoz képest?

2014. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mint mondtam iskolalo volt szoval mivel kislo ezert gyerekektol kezdve felnottek is ultek rajta es olyanok is akik most tek elosszor lóra ! A nyereg jó és mindig leelenorzi egy ott dolgozo mert megkertem oket ha barmi hibat talalnak a munkamban jellezek de eddig nem volt gondjuk !

Mikor megkaptam már ilyen volt ! Gondolom o sem azt kebzelte el maganak , hogy a taborban 40 gyerek ugral korulotte ! Szerintem utalja az embereket ! Van egy csomo a hatan de azt mondta hogy nem tores okozta hanem valamilyen rovat de inkabb nem nyergelem addig mig nem latok valtozast! A hevedernel!is van egy csomo az valoszinuleg egy csircsomo ! Ezert vettem neki egy puhabb es kenyelmesebb hevedert !

2014. dec. 26. 23:13
 10/16 A kérdező kommentje:
3 eves korom ota rendszeresen jarok lovagolni kb 13 eve vagyok lovakkal !Versenyre!nem jarok mert szerintem rossz a lornak vagy is szerintem es nem az en vilagom a csillogas villogas ! De kb 80-90 cm akadalyokat szoktam ugrani ! Szóval szerintem nagyobb szinten vagyok azoknal akik a lovamon tanultak ! Álitolag sosem volt santa es sosem volt feltorve ! Habar lehet ebbol nem minden igaz ! De egy biztos hogy nagyon elhanyagoltak
2014. dec. 26. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!