Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csikómnak futás közben fura...

A csikómnak futás közben fura hang jön a hasából. Olyan mintha az egész bélrendszere fel- le lötyögne de nagyon és ilyen dübörgősen hangzik. Tapasztalt már ilyet valaki?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor segítsetek hogy mi ez?

2014. dec. 25. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha herelt vagy csodor, akkor az vasorazorej. Ez a hang altalaban akkor hallatszodik ha be van feszulve a lo.
2014. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

8 hónapos kis csődör. és eléggé megijesztett vele, mert ilyet még nem tapasztaltam eddig.

és ez nem okoz gondot vagy elmúlik vagy pontosan mit is jelent ez?! mert bevallom nem értem .. :$

2014. dec. 25. 23:40
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
a ló vaszorája tulajdonképpen a fitymája, a vaszorazörej pedig úgy lesz, hogy levegő kerül a vaszorába. valóban a feszültség jele, de teljesen természetes herélteknél, csődöröknél is
2014. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vaszorazörej inkább kattogásnak vagy "csoszogásnak" hallatszik, nem dübörgésnek, de lehet, hogy csak különbözőképpen írjuk körül a hangokat.
2014. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) megnyugodtam
2014. dec. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!