Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem vagyok nehéz?

Nem vagyok nehéz?

Figyelt kérdés
Ezen már sokszor elgondolkodtam, hogy vajon nem vagyok-e nehéz a lovamnak? 165 cm vagyok és 52-53 kg. A nyergem 6 kg. A lovat (sportpóni) aki 138 cm bottal (146 szalaggal) így átlag 60 kg terhelés éri. 5 éves. A testalkata nem welsh típus, tehát nem az a nagyon kecses vékonyka, de nem is az a tömzsi hucul. Inkább olyan, mint egy átlagos kinézetű nagyló, csak kicsiben. Egy éve van meg, rendszeresen lovagolom, csak és kizárólag hobbizok vele. Hetente átlagosan 1-2 könnyű terep, aminek a 80 %-a lépés, a 20 %-a közepes vagy lassú vágta. Heti átlag 3 pályamunka. A pályán max. egy órát megyünk, de inkább 45-50 percet, és az is könnyű, olyannyira, hogy még csak le sem szokott izzadni még így a téli 12 fokban sem. Szóval elég kímélő üzemmódban van a rendszeres foglalkoztatás ellenére is szerintem, nem szoktam lefárasztani sosem. Nem is szokott elfáradni, terepen a nagylovakkal simán lépést tart, sőt, van hogy alig lehet visszafogni, mert beelőzne, szóval úgy alapból nem látszik rajta, hogy esetleg nehéz lennék neki, vagy szenvedne alattam, de mégis ez jár a fejemben olykor, hogy mi van ha mégis. Pályán szoktam hallani ahogy szuszog csak, de nem zihál kifulladtan, csak hangosabban veszi a levegőket mondjuk vágta vagy ügetés után úgy, mint mikor mi futunk például egy kört vagy felmegyünk egy lépcsőn és hangosabban vesszük utána a levegőt egy kis ideig. Ilyet hallok tőle is. És ebből gondoltam, hogy talán azért mert talán nehéz vagyok neki? Igyekszem nem hízni, de ennél lejjebb nem nagyon megy a súlyom. Bocsánat kicsit hosszú lett. Esetleg valaki van még aki pónit/kislovat lovagol? Mekkora a ló és hány kg-ok vagytok ti? Már felnőtt vagyok, nőni már nem fogok és remélhetőleg hízni sem.
2014. dec. 27. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Belefér bőven,ha erős testalkatú a sportpóni is elbír 70-80 kg -t is akár. De igaz a mondás,ha valaki csak 20 kg de pattog a ló hátába mert nem tud lovagolni az a kissebb súly ellenére is rosszabb neki sokkal, mint ha egy 60 kg -os lovas ülne raja normálisan.
2014. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!