Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért szegül ellen? Mit...

Miért szegül ellen? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Szeretnék segítséget kérni. Van egy lovam, 1 éve került hozzám. Karámban szépen dolgozik, ugrik is szépen, a díjlovas elemeket is szépen csinálja, semmi ellenszegülés. Terepen ha ketten vagy többen vagyunk semmi gond vele, ő a leghiggadtabb ló, szépen megy.Legtöbbször terepre ketten mentünk, csak most egy hónapja kiesett egy időre az akivel szoktam lovagolni de a lova ott van az enyém mellett. Egymás melletti bokszban vannak, egy karámba vannak kiengedve. Ha ki akarok menni vele terepre akkor ellenszegül, egyszerűen még az udvarból sem tudunk kimenni. Lecövekel, nem mozdul se előre se hátra. Ha véletlenül sikerülne kimenni, akkor mihelyt egy picit eltávolodunk, kiérünk a közeli mezőre akkor meg gondol egyet és hazafordul és elkezd vágtázni hazafele vagy folyamatosan sedrézik hazafelé, megáll, vagdalja a fejét. Mit javasoltok? hogy tudnám orvosolni ezt a problémát? A lovam egyébként egy 14 éves kanca. Légyszi normális válaszokat. köszönöm
2014. dec. 29. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez érdekes,mert egy idomított ló ezt nem csinálja.valószínűleg csak szórakozik,határozottnak kell lenni vele,de ha van rá mód küldjetek valakit magatok elé egy vezetőlóval. Hátha megindul utána.
2014. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

valószínű nagyobb biztonságban érzi magát a barátnője (vagy herélt barátja) mellett.

ez sima hiszti, ha elég erélyes vagy nyeregből kell megoldani, ha nem akkor földről, de csak akkor kezdj neki, ha végig tudod csinálni. nem szabad ráhagyni.

én így csinálnám: elindulnék vele, ha ellenszegül, megfordítanám és hátra léptetném pár lépést, utána tovább mennék, ha ellenszegül, újra hátraléptetés és így tovább.

azért írtam, hogy inkább vezetéssel próbáld, nehogy hanyatt vágja magát.

de kérhetnél esetleg segítséget valakitől, ha megtorpan, egy pici pöccintés hátulról, hátha segít.

általában egy bizonyos távolság után már nem hisztiznek.

de semmi esetre sem szabad ráhagyni, hogy visszamenjen, főleg nem vágtában.


viszont egyedül nem túl szerencsés terepre járni, főleg ha ilyen probléma van a lovaddal.

2014. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak nagyon
2014. dec. 29. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos az én lovammal is ez volt a problém. Korábban mindig másik lóval járt terepre és mikor egyedül kellett volna kimenni csak hisztizett. Nem fél terepen (az előző helyén csak terepre járt de sosemegyedül). Nálunk az vált be, hogy ha hisztizett és meg akart fordulni, akkor nem engedtem neki, hanem hátrafelé léptettem. Az elvileg kényelmetlenebb neki, ha elindult előre, akkor pedig megdicsértem. Ha farol hátrafelé akkor használhatsz pálcát is (értelemszerűen ne verd szét a lovon), hogy még kényelmetlenebb legyen neki az adott helyzet. Egy idő után rá fog jönni, hogy mindenkinek jobb, ha csinálja rendesen.


Ami még jó lehet ilyen esetben, ha nem egyből terepre mész, hanem előtte dolgozol bent és csak utána mész ki akár sétálni. Így kiengedi az istállógőzt és kisebb eséllyes szegül ellen.


Illetve akkor, mikor a lovam csinálta ezt utánaolvasgattam. Javasolják még a csillag alakzatot is, hogy kimész terepre de nem mész el messzire, hazajössz, d nem mész be az udvarba, hanem ellovagolsz egy másik irányba szintén nem túl messzire, majd ismét ugyan ez. Így elvilge meg kell tudnia tanulni otthayni az istállót és a társait. Hogy ez mennyire hasznos azt sajnos nem tudom megmondani, mert nálunk csak egy irányba lehet menni ( csak egy út van, ami elég biztonságos úgy is ha a lovad levág egy ötperces hisztit) így ezt nem tudtuk kipróbálni.


Hajrá, kitartást ne add fel!

2014. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a szépen a választ, megfogadom a tanácsokat :)
2014. dec. 29. 23:02
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
A lovad rájött, hogy megteheti veled, hogy ellenszegül. A legjobb megoldás az lenne, ha megkérnéd az edződet (ennek hiányában egy megbízható, jó lovast) hogy vigye ki a lovat néhányszor. Aztán próbálkozz meg vele te is, de mindenképp legyél vele nagyon határozott, különben kezdhetitek az egészet elölről.
2014. dec. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :))
2014. dec. 30. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!