Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék venni egy lovat de...

Szeretnék venni egy lovat de itthon se a kertben nem tudom tartani. Szombathely közelébe tudtok olyan helyet ahol van bértartás és lovas oktató is!? Mert a loval versenyezni szeretnék majd.

Figyelt kérdés

A lovas iskolárol tudok de ott az egyik ismerősünk lovát ütötték oda nem szeretnénk vinni... (És a lónak nagyon sok kantár, nyereg, nyeregalátét, fásli, kamásli, ín ès bokavèdő, lótakaró munkatakarója és más egyéb cucca lenne...)

Ez kb. 1-1,5-2 év múlva lennr aktuális nem tudom hogy mikor tudnánk a lovat elhozni mert nagyon bevagyunk táblázva meg a ló még fiatal...



2015. jan. 1. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Mi az,hogy ütötték?? Tudod néhány "atyai pofon" kell ahhoz,hogy egy 400 kg teremtmény észrevegyen,és felfogja,hogy nem ő találta fel a spanyol viaszt.

Próbáld meg te egy erős,izmos csődörnek megmagyarázni,hogy márpedig nem vonszol a kancákhoz,mindezt bármiféle ráhatás nélkül.

2015. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

"Tudod néhány "atyai pofon" kell ahhoz,hogy egy 400 kg teremtmény észrevegyen,és felfogja,hogy nem ő találta fel a spanyol viaszt."


Egy se, ha nem egy aluloktatott paraszt vagy, akinek foglama sincs az idomításról. Nyilván az olyan trükkök, mint pl.: lenyomom a ló fejét jelezve dominanciám tökéletesen ismeretlen neked, szóval lehet nem kéne az észt osztani...

2015. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok valaszolni, bocsanat. Azt nem ertem, hogy a lonak minek kell "nagyon sok" kantar es nyereg (es munkatakaro)? Es ez miert/miben befolyasol?
2015. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. Ki mondta azt hogy csődör volt? Egy nagyon nyugodt kanca volt... és úgy volt a bértartás hogy csak a gazdája lovagolhat rajta amikor mások is lovagoltak rajta és szegèny lovat úgy ütötték pálcával meg ha nyergelték akik lovagoltak rajta (nem a gazdái) rosszul nyergelték és kantározták... először kantárt raktak és ha elmozdult akkor meg jó erősen megfogták a zablát és oda ütöttek neki...
2015. jan. 1. 16:06
 5/11 A kérdező kommentje:
3. Azért mert én több fajtában lovaglok ugye eddig volt egy ló ami félig az enyém volt de elvitték a vágóhidra :'( és ott galoppoztam, westerneztem, angol díjugratás díjlovaglás távlovaglás túrák military stb... és rendszerető vagyok ezért mindenhez más nyerget ami oda kell meg munka takarót c: nem tudom miért de ilyen vagyok :3
2015. jan. 1. 16:07
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja és még az első kommentelőhöz azt javítom hogy a megeggyezés szerint úgy volt hogy csak a gazdálja lovagolhatja...

És a lovasiskolába kicsesztek vele, mert másokat is ültettek rá...

2015. jan. 1. 16:10
 7/11 anonim ***** válasza:
dozmat major, szinese, torony, söpte, balogunyom, vasvár...
2015. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát persze... :)
2015. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Azért megnézném azt a lovat, ami egyszerre dolgozik angol és western stílusban is, és akkor ez fölött még galoppozik meg terepezik. Az általad leírt kép egy hatalmas kamu, ha meg úgy gondolod, hogy a western és az angol stílus között annyi a különbség, hogy más kantát meg más nyereg kell, akkor menjél inkább egy lovardába még tanulni, ne a versenyzésen gondolkodj. Nem véletlen vannak a pályárol lehozott lovak is átlovagolva, a stílusok között is a lovat hosszú és kemény munka átlovagolni, mivel a különböző stílusok teljesen más segítségedással, jelzésekkel járnak. Ha lovat akarsz, vegyél neki 1 minőségi kantárt meg 1 minősegi nyerget, több stílusban nem fogod tudni úgysem lovagolni, arról nem is beszélve, hogy gondolj már bele, hogy pl egy galopp ló esetében a rövidtávú, dinamikus munkára van szükség, egy távló esetében pedig pont az ellentettje, hosszútávú, kitartó munka. Komolyan azt állitod, hogy ezt egy lovon belül ötvözni lehet? Legalább nézz utána, hogy mi miről szól és hogyan oldható meg, utána kamuzz valami hihetőt.
2015. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

2# elárulom neked,hogy tudom,hogy mit beszélek. Tudod nem szoktam verni a lovakat,de nekem nem csak kezes-bárányokkal van dolgom,és én kérek elnézést,hogy egy 800 kg-os hidegvérű csődör megrángat,akkor nem baba módon nyugodtan megszólítom,és mondom,hogy kérlek gyere,hanem helyrerakom.

Aki ezért engem lenéz,azt csak sajnálni tudom. Képzeld el,volt olyan is,amikor nemtörődöm,bunkó módon a pucolás közben a falhoz kent a ló,szerintem nincs ember,aki ilyenkor a "menj arrébb"-bal próbálkozik.És képzeld el,a ló azóta is imád,nekem is ő az egyik nagy kedvencem,odajön hozzám,fejét dörzsöli,mindig matat,teljesen normálisan közlekedik,és soha de soha nem nézett rám rossz szemmel azért,mert egyszer-kétszer egypár hülyeségért helyreraktam.


Kérdező# Azért te is beláthatod,hogy amikor azt írod,hogy megverték,abból nem csak az következhet,hogy azért verik a lovat,mert ők a bénák.A te esetedbe ez van,az emberi hülyeség miatt van büntetve jogtalanul a ló.

2015. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!