Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor elmentetek kipróbálni a...

Mikor elmentetek kipróbálni a lovatokat, honnan tudtátok, hogy Ö lesz az?

Figyelt kérdés
Nem féltetek, hogy rossz döntést hoztok? Ha éreztétek több kipróbált lónál, hogy Ö kell, hogy döntöttetek?
2015. jan. 6. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első lovam egy kamu hirdetés kapcsán került hozzám. Nagyon messze volt, így kértem előre videókat (ami bizonyíthatóan, akkori felvétel volt), képeket, stb. Minden stimmelt, hát szállítóval együtt mentem le. Ekkor jött a nagy pofára esés. :D Ott helyben már semmi sem stimmelt, de amikor kihozták abból a lyukból azt a szegény, csont és bőr, "megtört" csikót, tudtam, hogy ő lesz az és nem hagyhatom ott. Jó döntés volt, remek ló lett belőle.

Egy másik lovam egy emberektől mentes "zárt" ménesből származik. Nem is lovat mentem venni, csak úgy szétnézni. Ő volt az egyetlen a 30 lóból, aki végig figyelt, követett, majd oda jött hozzám. Pár nappal később el is hoztam. Újabb siker történet. :)

2015. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Èrezni a gyerekek szoktak. Előtte kèt èvig lovászkodtam, èrtettem annyira hozzá hogy megmondjam a hobáit ès az előnyeit, elvárásoknak megfelelt, ennyi.
2015. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Mi amikor lovat vettünk, edzőmmel mérlegeltük hogy milyen célra vesszük (ifi ló kellett díjugratáshoz), mik a képességei, mik hozhatók ki belőle. Persze a legfontosabb, hogy milyen érzésed van amikor ráülsz, érzed-e, passzoltok egymáshoz? Meg kell vizsgáltatni állatorvossal, milyen egészségügyi problémái vannak, vagy reméljük nincsenek, és hogy megéri-e azt a pénzt amit kérnek érte. Lehet sajnálatból is lovat venni, elsülhet jól is, meg rosszul is. Minden attól függ, milyen célra kell.

2015. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon gáz lovak, nagyon gáz árakon voltak hirdetve akkoriban, úgyhogy mikor megnéztem ezt a szépséget, láttam, hogy megy nyereg alatt, már sejteni lehetett, hogy jó lesz. Aludtam rá egyet, aztán megalkudtunk. Nem féltem, hogy nem lesz jó, mert egészségügyileg, küllemre is jó volt a ló, a képzésébe ugyan sok időt kellett invesztálni, de így legalább fele annyiba került.

Akárhogy nézzük, a lóvásárlás üzlet, sok pénz forog kockán és biztos vannak sikersztorik olcsó lerobbant lovakról, amikből csodaló lett, de azért az a biztos, ha az ember nem lágyul el minden szomorú szempár láttán és próbál objektív maradni. Ha valaki fél, hogy rossz döntést hoz, az szerintem ne vegye meg az adott lovat.

2015. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha lovat veszel tudod mire használnád mik a céljaid. Felülsz rá,ha rutinos lovas vagy pár kör után érzed mennyire fekszik neked a ló. Én is amikor az első lovam volt ,kipróbáltam 4-5 lovat és végül összevetettem melyik mit tud. Mindig van egy amelyik tetszik,aztán jön a másik kipróbálni való ló ,ami mégjobban bejön. És így megy ez.
2015. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem most a 4. lovam van. Ennél már tudtam mit akarok, mit várhatok el, de ezen túl volt egy nagyon jó kezdet, hízelgett, bújt, de extrán és nagyon aranyosan, az előző lovaim ilyen szinten nem csinálták ezt. Kb mint a menhelyen a könyörgő kutyák, úgy könyörgött, hogy vigyem haza, pedig jó helyen volt.


Az első volt viszont a legnehezebb, mert az első lovamat 24 évesen vettem és ugye kb 20 éve vágytam saját lóra és amikor minden adott volt, hát bizony könnyen át tudtak verni. Szóval az elsőnél kell nagyon vigyázni, mert amikor már ott a lehetőség, kb mindegy, csak legyen már valami, nehéz ott hagyni egy átlagos, semmi extra kicsit drága lovat, mondván találok ennél jobbat...


Szóval én pl ott rossz döntést hoztam, de hát minden megoldható. Az ilyen hamar kiderül, még mielőtt nagyon megszeretnéd és akkor el lehet cserélni, el lehet adni, stb. Az esetemben nem milliós lovakról volt szó, szóval anyagi csődbe nem jutottam.



Ja és a kipróbálásról annyit, hogy a mostani lovam elhozás után is kb fél évig úgy viselkedett, mint akkor, amikor kipróbáltam (aztán nyilván változott, nőtt is fel és tanult is sokat), de pl az első lovam, amivel átvertek ég és föld volt. Eleve egy tök pici karámban lehetett csak kipróbálni, ahol egy rossz mozdulata nem volt, aranyos volt. Amint elhoztuk kiderült, hogy terepen egy őrült, valószínűleg semmi mást nem csináltak eddig vele, mint hogy ezerrel küldték a határban... és hogy sokkal inkább kocsiló volt ez, mint hátas.

2015. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek
2015. jan. 6. 12:40
 8/9 anonim válasza:
100%
Én 2 évig kerestem a e megfelelő lovat. Eléggé stesszes vagyok idegen lovakon ezért volt olyan amin vágtázni sem mertem mert úgy éreztem nem vagyok biztonságban. Egyik vasárnap elmentünk egy ismerőshöz megnézni a lovát. Annyira jó volt rajta lovagolni, sőt még ugrottam is vele. Az utáni héten csak rá tudtam gondolni a lovastáborban. Apum azt mondta hogy egyszer még megpróbáljuk hogy milyen elvisz egyik este a táborból. Felhívtam hogy mikor jön és mondta a "rossz" hírt: egy másik férfi megvette. 10 perccel későőb az autónk fordul be egy ószálítóvak. Sejtettem hogy Ő volt rajta de nem voltam biztos benne. Odamentem és kinyitottam az ajtót és egy őszinte szemet láttam aki a zsebemmel szemezett. Azóta Ő az én lovam aki mindig mellettem van.<3
2015. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szép történet ^^
2015. febr. 3. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!