Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felestartásról mi a véleményet...

Felestartásról mi a véleményetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
H nincs e veszekedés azon, h ki mikor megy, ki mikor foglalkozik a lóval? Vagy ugy h mindketten versenyeztetek is vele?

2015. jan. 6. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
De, pont ezen van veszekedés, és pont ezért végződik 99%-a csúnya vitákkal és válással hónapokon belül.
2015. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet belőle veszekedés, ha benne van a szerződésben.

Vagyis hogy lehet, ha nem tudnak az illetők felnőtt módjára viselkedni, de ami le van írva, ahhoz joga van az embernek és kész.

2015. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Az esetek 90 százalékában nem jön létre szerződés,mert a tisztelt tulajdonos nem megy bele. Sok ilyen kérdés van rá,lényeg,hogy hosszútávon nem működik soha a dolog,csak pár hónapig szép és jó,aztán megy a harc,pénzt meg energiát teszel más lovába aztán mégis megkapod a pofádba,hogy nem a tied a ló. Úgy ugráltat a ló gazdája,ahogy akar a végén,és vagy tűröd vagy keress mást és még ő tett szívességet neked. Ez van általába,Ő ragaszkodik a lovához,te meg nem azért fizeted a felét a tartasnak h megtűrt személy legyél,ez 90 százalékban így van. Csak úgy menj bele ha nincs esëly sajatra
2015. jan. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Biztos így van, habár nem tudom, miért ne lenne érdeke a tulajdonosnak a szerződés, hiszen a kiadások is elsősorban őt terhelik, ha a bérlő egyszerűen csak lelép, miután mondjuk megfázította/lesántította/feltörte/stb. a lovat, vagy a végén még ő kerül kellemetlen helyzetbe, ha a bérlő a megbeszélt heti három helyett minden nap megjelenik a lovardában.


Nyilván "azt kapja a pofájába", hogy nem az övé a ló, hiszen nem az övé! Csak meghatározott dolgokat csinálhat a lóval, nem vette meg a tulajdonjog felét...A másik, hogy ahhoz azért valami nem illőt is kell tenni, hogy bármit is kapjon a pofájába...


Én ki kell, hogy adjam a lovamat egy pár hónapra, de miután kiválasztottam a lovast, a boxból nem foga kivezetni szerződés nélkül.

2015. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Már megint olyanról papolsz amit még nem csináltál és nincs személyes tapaszatlatod..Én már sok ilyen feles tartásra kényszerültem sajnos,tudom mit beszélek. Volt ,hogy szerződést akartunk csinálni,kézzel-lábbal tiltakoztak ellene nem egy helyen. Nem,nem vette meg a lovat,de ha fizet azért ,hogy mondjuk heti 3 szor kimehessen a lóhoz ,akkor ne azt mondják,hogy szívességből mehet oda,meg nem egyszer van az ,hogy egyik napról a másikra közli már kiadta másnak a lovat,próbáld elhinni egészen nyugodtan ,hogy nem mindig kell hozzá csúnya dolgot művelni,elég ha kifogsz egy paraszt érdekembert ,aki csak hasznot húz a másikon. Nem egy olyan helyen voltam már,hogy télen mikor szar idő volt nem akart kimenni,nyáron meg mikor jó idő volt csak Ő ment szinte meg megállapodás az volt ,hogy max ketten lovagoljuk a lovat,mert vinné Ő is meg én is versenyre,pár hónap után már még kiadta 2 embernek ,odajött mindenféle szerencsétlen,természetesen jóval kevesebb pénzt fizettek. na tudnék még sokat mesélni,nem könyből szedem ezeket,sajnos megkellett tapasztaljam,és hidd el,szerződéssel te odaállítasz ,legtöbb helyen vagy nem mennek bele vagy úgy írják meg ,hogy CSAK nekik legyen haszon.
2015. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
De alapból ha vanis szerződés,attól még összeveszel és utána olyan légkörbe nagyon jó dolog odajárni,hogy mindig éreztetik veled h senki vagy. Nem jó ezeknek soha a vége csak a civakodás megy egy idő után. Pedig aki felesre adja a lovát neki is érdeke mert vagy pénze nincs elég vagy ideje,szóval nem kell a rizsa ,hogy ez CSAK a bérlőnek jó meg a tulaj tesz óriási szívességeket .. Ez üzlet és ha valaki nincs rászorulva az úgysem adja ki a lovát felesbe.
2015. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy veled éreztették, hogy egy senki vagy, de én két lovat béreltem eddig és semmi ilyesmi nem történt. Két intelligens ember van annyira kommunikációképes, hogy megbeszélje ezeket a dolgokat. Érdekes, hogy van, akinek a világában cssak "veszekedés" létezik.
2015. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Így van! Én is felestartó vagyok és remekül kijövünk! Pénzem lenne lovat tartani de időm annyi nincs sajnos, és ez a lehetőség tökéletes, mert ha ki is megyek nem az órát kell néznem mikor jár le az egy óra. Végtelen terep, vihetem a cuccaim stb. A napjaink be vannak osztva, hétvégék is fixek. Barátnőm inkább karám lovagol, én terepre járok, hobbi lovasok vagyunk. Nálunk bevált! Ha versenyezni szeretnék, akkor inkább lovardától bérelnék lovat.
2015. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Hát örülök ,hogy egyeseknek ilyen jól bejött,de átlagban jó nem sül ki belőle. Két inteligens ember jó dolog, csak az éles helyzetben nem mindig ez van .Tudnék még mesélni de nem teszem,úgyis csak a sikersztorik tömkelege bukkanna föl egészen véletlenűl.
2015. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Ez oylan dolog pár hónapig működik aztán jön a nayg pofára esés mikor hirtelen elveszik alólad a lovat. Én magam se támogatom ezt kifejezetten. Én is voltam pár helyen érdeklődni felesről még azelőtt ,hogy lovat vettünk volna,emlékszem volt szó szerződésről de nem akarták úgy a dolgot.
2015. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!