Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy csikóm, de bajok...

Van egy csikóm, de bajok vannak vele. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, még a születése előtt nekem ígért egy ismerősünk egy csikót. Már több mint fél éves, de még nincs elválasztva az anyjától. Felismer engem, tudja, hogy meghatározó személy vagyok, de szemtelen velem, és egyáltalán nem tisztel(Valószínűleg az is az oka, hogy nem találkozunk eleget), sőt felém rúg.Lehet, hogy csak játszik, de a közvetlen gondozójával nem csinálja ezt. Hogyan érhetném el én is ezt a tiszteletet?

Ja, és még valami.Nem adja föl a patáit. Az elsőkért is meg kell szenvedni, de a hátsókat egyáltalán nem. Tudom, hogy az elején nem könnyű, de már nem kéne tudnia ezeket a dolgokat?

Légyszi írjatok!!! Csikóval kapcsolatban bármilyen tanácsot/tippet megfogadok.



#gond #Csikóval
2015. jan. 7. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem, itt CSAK veled van a baj! Ha lovat akarsz menj el lovardába, tanuld meg hogy kell velük bánni ( nem mintha kezdőnek csikó lenne való) addig te semmit ne akarjál vele mert vsak elrontod ès iszonyú balesetveszèlyes is.
2015. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha nem emeli fel a patáit akkor próbáld úgy hogy egész ahonnan kezdődik a lába onnan végigsimítod és aztán sikerül.

Járok lovastáborba és nekem úgy sikerült.

2015. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 1. író! A csikót természetesen nem én nevelem, sőt, még csak egy faluban se élünk. Csak azt szeretném elérni, hogy hozzám szokjon, hogy mire elég fejlett lesz tudjak vele versenyekre járni, miközben tökéletes köztünk az összhang. E mellett természetesen járok lovardába lovagolni, sőt, díjugrató versenyekre járok. Úgyhogy hidd el, tudom hogy kell a lovakkal bánni! De mivel a csikó elméletben az enyém, ezért azt szeretném elérni, hogy egy picit gyakorlatban is így legyen.

Kedves 2. író! Ismerem ezt a módszert, és alkalmazni is tudom, viszont egy olyan lovon, aki folyamatosan ugrál, és meg nem áll (sőt, néha rugdos), nagyon nehéz alkalmazni... :)

2015. jan. 7. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló, egészen más dolog képzett lovat lovastáborban adjusztálni, mint egy választási korú csikót!!!

Kedves kérdező, amíg még nem lesz komolyabb bajod, menj el egy lovardába tanulni. A csikót pedig köszönd szépen, de ne kérd. Mire annyi idős lesz, hogy lovagolhatod, ha soha semmi pluszt nem kell rákölteni, csak a takarmányát, körmölését, oltásait, féreghajtását, akkor sokkal több pénzetekbe kerül, mint ha vennétek egy tisztességesen belovagolt, megbízható, gyereknek való lovat. Ha valaki azt a naiv ostobaságot mondta volna neked, hogy majd szépen összeszoktok a csikóval, gyorsan felejtsd el. A csikóval nem fogtok összeszokni, egy lovakhoz nem értő kislányt a csikó csak a filmeken fogad el gazdájának, az életben nem. Ahhoz, hogy te biztonsággal kezeld a csikót, még el kell telnie néhány tanulással töltött évnek. Addig meg minek a csikó? Fizeted a tartását a semmiért? Fölösleges. Ha mindazt a pénzt, amit a csikóra költenél havonta, te egy jó edzőre költöd, akinél képzett lovon megtanulhatod a dolgokat, sokkal jobban jársz.

2015. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3. író! Teljes mértékben igazad van! Nagyon szépen köszönöm!!! De akkor én most mit kezdjek azzal a csikóval?
2015. jan. 7. 14:58
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem egészen úgy működik, hogy a csikó eyszercsak "elég fejlett" lesz és akkor te majd versenyezni fogsz vele...csak úgy, hip-hopp, mikor itt kérded meg, hogy vedd fel a lábát...


A legokosabb dolog, amit tehetsz, ha akarod ezt a csikót, hogy vársz még két és fél évet, békénhagyod, hadd nevelődjön ott, ahol van, addig keresel egy számodra szimpatikus edzőt, belovaglót, ahová a lovat elküldöd 3-4 hónapra bértartásba így három év múlva lesz egy alapszinten belovagolt lovad. Onnan már fejlődhettek együtt.

2015. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot!
2015. jan. 7. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ahhoz, hogy egy csikó megszokjon, és alapvető dolgokat meg tudjon csinálni (adja a lábát, álljon rendesen, vezethető és megköthető legyen) napi szinten kell vele foglalkozni.

Ahhoz, hogy igazán elfogadjon neked kéne etetned, ott kéne lenned körülötte és bizony ezeket a dolgokat is tőled kéne megtanulnia, kötőféket rakni rá, levenni, kivezetni, kikötni, kikötni fához, lókikötőhöz, stb.


Ezt a szomszéd faluból nem tudod csinálni, 13 évesen pedig a szabadidődet tényleg jobb lenne lovaglással tölteni, mint egy csikó vezetgetésével...


Ha van arra lehetőség, hogy megmond, hogy nem kéred a csikót, akkor szerintem válaszd azt, ha nincs, vagy nagyon szeretnéd azt a csikót, akkor járj hozzá amennyit csak tudsz és kérj segítséget. A lábát úgy fogja adni, ha naponta 20x próbálod meg felvenni, ha sikerült dicséred, simogatod. Ha az elejét már szépen adja könnyebb lesz a hátulját is, de azt is folyamatosan gyakorolni kell vele és óvatosan, nehogy megrúgjon. Sajnos egy csikó felnevelése nem egy kislánynak való feladat, elég veszélyes.


Csődör csikó? Mert úgy még nehezebb lesz majd az ivaréréskor.


Továbbá ahhoz, hogy normálisan lehessen vele haladni, le kéne választani az anyjáról.


Az a baj, hogy kb 1 év múlva már annyit eszik egy csikó, mint egy felnőtt, lovagolható ló, ugyanúgy kell körmölni, oltani és a pénzed (vagyis a szüleidé) olyasmire megy el, ami csak vezetgetés és nem sport, mert ugyanannyiból egy lovagolható lovat is tarthatnának neked.

2015. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a csikó mire lovagolható lesz, még 3 év, ami rohadt hosszú idő. A csikóval napi szinten kell foglalkozni, hogy összeszokjon vele az ember. Mi neveltünk csikót, már az első héttől fogva vezetgettük, elkezdtük felvenni a lábait, félévesen, kiköthető, vezethető, pucolható volt, mind a 4 lábát szinte szóra adta.

A másik, hogy a csikónak sok minden játék, viszont nagyon hamar meg kell húzni azokat a határokat, amiket nem léphet át. pl ilyen az is, hogy nem rugdosódunk játékból az emberekkel, viszont csipkedésért, már igen hamar szájon lett vágva és nagyon hamar megtanulta, hogy mit lehet és mit nem. De ehhez rengeteg idő és türelem kell, ez nem működik egyik napról a másikra.


Ha neked ilyen vágyaid vannak, hogy saját lóval versenyeznél, akkor vegyél egy belovagolt (csikót 3-4 évest), amit egy jó edzővel tovább fejleszthettek. Sokkal hamarabb lennének sikerélményeid.

Jelen esetben a csikódból még bármi lehet, de az első közös versenyetekig, még vissza van jó pár év, addig meg etetheted, oltathatod, körmölteted szóval beleteszel egy rakat pénzt, amit versenyzésre is fordíthatnál egy idősebb lóval.

2015. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kitünő ötlet egy kislánynak csikót adni. Így együtt cseperednek fel, és egymást tanítják meg lovagolni. Mármint a válaszási csikó meg a kislány.

Akarsz egy jótanácsot? cseréld el egy cicára!

2015. jan. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!